Kdo je to?
Kdo je Vendula Fialová? Životopis Vendula Fialová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Vendula Fialová

Kdo je Vendula Fialová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vendula Fialová je česká divadelní a seriálová herečka, moderátorka. Fialová se narodila v Ostravě. Od šesti let se věnovala tanci v klubu Akcent (disco dance a show dance). Tanci se věnovala celkem 11 let, během kterých se zúčastnila spousty soutěží, mistrovství republiky, Evropy a i světa. Po základní škole studovala hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři a zároveň studovala obor Veřejná správa na Obchodní akademii v Mariánských horách. Obě střední školy úspěšně zakončila maturitní zkouškou.
Po střední škole získala první angažmá v Divadle Šumperk, kde působila dva roky a získala cenu Miloše Movnara za nejlepší herečku v tomto divadle. Poté se rozhodla pro pokračování ve studiu. Po třech letech vystudovala obor Sociální správa a regionální politika na Slezské univerzitě v Opavě.
Další divadelní angažmá získala v olomouckém Moravském divadle, kde hrála v letech 2010-2017. Hned dvakrát po sobě získala cenu za nejlepší ženský jevištní výkon v inscenacích Královna (role Elišky) a Maryša (role Maryši) v roce 2013 a 2014. Roku 2010 pracovala také jako moderátorka v Dobrém ránu na České televizi.
Po roce 2017 se přestěhovala do Prahy a na další dvě sezóny se usídlila v Divadle pod Palmovkou. Během roku 2020 se rozhodla, že začne na volné noze. Její plány však zhatila pandemie a ona se tak vrátila zpět do Divadla pod Palmovkou.
Kromě hraní v divadle si Fialová zahrála také epizodní role v televizních seriálech jako Helena (2012), Policie Modrava (2017), Specialisté (2019 a 2022), Ulice nebo Einstein – Případy nesnesitelného génia (2020).Kdo je Vendula Fialová? Životopis Vendula Fialová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vendula Fialová

Národnost: česká
Datum narození: 20. 9. 1987
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vendula Fialová sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Bazén? Pamatujete si definici pojmu Frizzante? Znáte termín Svatý grál? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epizeuxis?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, život, popis, kdo je Vendula Fialová?, wiki, národnost, osobnosti, wikipedie, datum narození, místo narození, informace, Vendula Fialová, kde se narodila Vendula Fialová?, lexikon, osobnost

Pojem Vendula Fialová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Vendula Fialová zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Vendula Fialová ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Vendula Fialová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vendula Fialová na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vendula Fialová ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Vendula Fialová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vendula Fialová například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vendula Fialová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Vendula Fialová? Kdy se narodila Vendula Fialová? Kde se narodila Vendula Fialová? Vendula Fialová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasý starý muž, vendula Fialová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Vendula Fialová řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vendula Fialová i v jiné kategorii než je herectví.