Kdo je to?
Kdo je Vendula Fialová? Životopis Vendula Fialová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Vendula Fialová?

Kdo je Vendula Fialová? Životopis, informace, biografie, herectví

Vendula Fialová je česká divadelní a seriálová herečka, moderátorka. Fialová se narodila v Ostravě. Od šesti let se věnovala tanci v klubu Akcent (disco dance a show dance). Tanci se věnovala celkem 11 let, během kterých se zúčastnila spousty soutěží, mistrovství republiky, Evropy a i světa. Po základní škole studovala hudebně-dramatický obor na Janáčkově konzervatoři a zároveň studovala obor Veřejná správa na Obchodní akademii v Mariánských horách. Obě střední školy úspěšně zakončila maturitní zkouškou.
Po střední škole získala první angažmá v Divadle Šumperk, kde působila dva roky a získala cenu Miloše Movnara za nejlepší herečku v tomto divadle. Poté se rozhodla pro pokračování ve studiu. Po třech letech vystudovala obor Sociální správa a regionální politika na Slezské univerzitě v Opavě.
Další divadelní angažmá získala v olomouckém Moravském divadle, kde hrála v letech 2010-2017. Hned dvakrát po sobě získala cenu za nejlepší ženský jevištní výkon v inscenacích Královna (role Elišky) a Maryša (role Maryši) v roce 2013 a 2014. Roku 2010 pracovala také jako moderátorka v Dobrém ránu na České televizi.
Po roce 2017 se přestěhovala do Prahy a na další dvě sezóny se usídlila v Divadle pod Palmovkou. Během roku 2020 se rozhodla, že začne na volné noze. Její plány však zhatila pandemie a ona se tak vrátila zpět do Divadla pod Palmovkou.
Kromě hraní v divadle si Fialová zahrála také epizodní role v televizních seriálech jako Helena (2012), Policie Modrava (2017), Specialisté (2019 a 2022), Ulice nebo Einstein – Případy nesnesitelného génia (2020).Kdo je Vendula Fialová? Životopis Vendula Fialová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Vendula Fialová

Národnost: česká
Datum narození: 20. 9. 1987
Místo narození: Ostrava, Slezsko, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Vendula Fialová? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Báseň? Víte, co je to Služební cesta? Znáte termín Katamarán? Rozumíte pojmu Mascarpone?

Klíčová slova: kde se narodila Vendula Fialová?, narození, kdo je Vendula Fialová?, národnost, biografie, vysvětlení, osobnost, Vendula Fialová, zajímavosti, život, wikipedie, informace, herectví, životopis, místo narození, datum narození

Pojem Vendula Fialová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Vendula Fialová v následujících zdrojích

Najít výraz Vendula Fialová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Vendula Fialová na Youtube

Hledat frázi Vendula Fialová na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vendula Fialová ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Vendula Fialová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vendula Fialová například ve Wikipedii, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Vendula Fialová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Vendula Fialová? Kdy se narodila Vendula Fialová? Kde se narodila Vendula Fialová? Vendula Fialová je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vendula Fialová dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vendula Fialová i v jiné kategorii než je herectví.