Kdo je to?
Kdo byl Alexandre Dumas? Životopis Alexandre Dumas, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Alexandre Dumas

Kdo byl Alexandre Dumas? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Alexandre Dumas, vlastním jménem Thomas Alexandre Davy de La Paileter, byl významným představitelem francouzské prózy a dramatu v období romantismu. Byl kreolského původu a po své babičce zdědil mírně černošské rysy. Dostalo se mu pouze základního vzdělání. Měl však hezké písmo, což mu umožnilo stát se pomocníkem v notářské kanceláři. Jeho literární dílo je velmi rozsáhlé. Je autorem nejen románů, ale i esejí, novel či cestopisů. Romány byly přeloženy do mnoha jazyků a některé se dočkaly i filmového zpracování.
V roce 1819 se mladý Alexandr seznámil se svým vrstevníkem Adolphem de Lauvem, který ho přivedl k moderní poezii. Spolu začali psát divadelní hry. Ty ale neměly zpočátku velký úspěch. Když v roce 1822 odešel do Paříže, pohltil ho literární a divadelní svět. Dumas opustil úřednickou dráhu a s představou, že bude slavným, začal znovu psát divadelní hry. Ty se staly velmi populárními a Alexandrovy představy o vlastní slávě se začaly naplňovat. Pod vlivem W. Shakespeara a W. Scotta psal romantické historické hry, v nichž se odrážely pocity jeho generace. Největší úspěch mu přinesla hra Jindřich III a jeho dvůr. Od divadelních her přešel později ke psaní historických románů. A na tomto poli byl ještě úspěšnější.
I ve svých knihách zůstal Dumas věrný historii. Jeho hrdinové jsou dobrodružného ducha a mají velký smysl pro čest. Právě to nejspíš zajistilo knihám takovou oblibu. Co se historických faktů týká, jsou nepřesné a autor si tím hlavu příliš neláme. Nejdůležitější je čest jeho hrdinů. K nejslavnějším dílům patří bezpochyby Tři mušketýři a Hrabě Monte Christo.
Ačkoli psaní vyneslo Dumasovi slušné jmění, neuměl příliš dobře zacházet s penězi. Měl dluhy, často balancoval na pokraji bankrotu a byl nucen prchat před věřiteli. Měl časté aféry se ženami, žil ve více partnerstvích a byl otcem pěti dětí. Jedním z nich byl i nemanželský syn Alexandre Dumas mladší, který šel ve šlépějích svého otce a byl také spisovatelem. Alexandre Dumas st. zemřel v domě svého syna ve věku 68 let na následky mozkové mrtvice.Kdo byl Alexandre Dumas? Životopis Alexandre Dumas, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Alexandre Dumas

Národnost: francouzská
Datum narození: 24. července 1802
Místo narození: Villers-Cotterêts, Francie
Datum úmrtí: 5. prosince 1870

Líbí se stručný životopis s osobou Alexandre Dumas? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova VPN? Znáte definici termínu Hipster? Víte co je Azbuka? Pamatujete si definici pojmu Amnézie?

Klíčová slova: osobnost, kde se narodil Alexandre Dumas?, životopis, kdy se narodil Alexandre Dumas?, národnost, narození, osobnosti, kdo to je, informace, wikipedie, lexikon, národnost, kdo je Alexandre Dumas?, literatura, život, místo narození

Pojem Alexandre Dumas je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Alexandre Dumas v následujících zdrojích

Najít pojem Alexandre Dumas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Alexandre Dumas ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Alexandre Dumas na Youtube

Zkusit najít heslo Alexandre Dumas v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alexandre Dumas ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexandre Dumas například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Alexandre Dumas? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byl Alexandre Dumas? Kdy se narodil Alexandre Dumas? Kde se narodil Alexandre Dumas? Kdy zemřel Alexandre Dumas? Alexandre Dumas patří do sekce Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Alexandre Dumas dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexandre Dumas i v jiné kategorii než je literatura.