Kdo je to?
Kdo je Robin Wright? Životopis Robin Wright, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Robin Wright

Kdo je Robin Wright? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Robin Wright je americká filmová a seriálová herečka, bývalá modelka. Wright se narodila v dubnu 1966 v Dallasu ve státě Texas v USA do rodiny manažera farmaceutické firmy a obchodní ředitelky kosmetické firmy. Mládí prožila Robin v Kalifornii v San Diegu.
Poprvé se před kamerou Wright objevila v televizním seriálu Santa Barbaba, kde hrála v letech 1984-1988 Kelly Capwellovou. Za svou roli byla nominována na cenu Daytime Emmy. Během natáčení seriálu se seznámila s hercem Danem Witherspoonem. Pár se oženil v roce 1986, ale o dva roky později skončilo manželství rozvodem.
Od roku 1989 začala Wright chodit s hercem Seanem Pennem. Manželům se později narodila dcera Dylan Frances (*1991) a syn Hopper Jack (*1993). Své ano si řekli v roce 1996. Na konci roku 2007 se od sebe odstěhovali a rozvod byl na spadnutí. Rozvod se uskutečnil nakonec až v roce 2010. Během manželství užívala herečka příjemní Wright Penn. Wright a Penn si spolu zahráli ve snímcích Stav milosti (1990) a I’m Still Here (2010).
Wright si během své herecké kariéry zahrála ve více než čtyřiceti filmech. Roli ztvárnila např. ve filmech Princezna Nevěsta (1987), Forrest Gump (1994), Vzkaz v láhvi (1999), Vyvolený (2000), Bílý Oleandr (2002), New Yorku, miluji Tě! (2008), Na odstřel (2009), Muži, kteří nenávidí ženy, Moneyball (2011), Země (2021), a další. Svůj hlas propůjčila také animovanému filmu Vánoční koleda (2009). Za roli Jenny ve filmu Forrest Gump byla nominována na cenu Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli.
Wright se proslavila i díky účinkování v americkém seriálu House of Cards (Domek z karet), ve kterém hrála v letech 2013-2018. Za svou roli získala v roce 2014 cenu Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší herečka v seriálu – drama. Nominovaná byla celkem třikrát (2014-2016).
V roce 2023 se Robin Wright zúčastnila Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.Kdo je Robin Wright? Životopis Robin Wright, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Robin Wright

Národnost: americká
Datum narození: 8. 4. 1966
Místo narození: Dallas, Texas, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Robin Wright? Pak se podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Kalač? Víte, co je to Paypal? Vzpomněli byste si co znamená slovo Beztřídní společnost? Rozumíte pojmu Platový výměr?

Klíčová slova: kdy se narodil Robin Wright?, vysvětlení, herectví, lexikon, Robin Wright, datum narození, osobnosti, informace, místo narození, wikipedie, národnost, herectví, popis, osobnost, narození, život

Pojem Robin Wright je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Robin Wright na Youtube

Vyhledat heslo Robin Wright na Google obrázcích

Hledat pojem Robin Wright ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Robin Wright ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Robin Wright ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Robin Wright například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Robin Wright? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Robin Wright? Kdy se narodil Robin Wright? Kde se narodil Robin Wright? Robin Wright je v kategorii Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Robin Wright dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robin Wright i v jiné kategorii než je herectví.