Kdo je to?
Kdo je František Chaloupka? Životopis František Chaloupka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je František Chaloupka?

Kdo je František Chaloupka? Životopis, informace, biografie, hudba

Současný český hudební skladatel, kytarista, zpěvák a vedoucí souboru Dunami Ensemble František Chaloupka, známější pod pseudonymem Iszek Barague, působí jako ředitel Kytarového institutu v Brně. On sám se prezentuje jako skladatel na volné noze. Chaloupka bezesporu patří do naší skladatelské špičky. Zastupuje především mladší střední generaci současných českých skladatelů. Je známý hlavně zájmem o grafické partitury a improvizovanou hudbu. Je zakladatelem a zároveň i uměleckým vedoucím souboru Dunami Ensemble.
Ačkoliv se narodil do rodiny provozující zábavní atrakce, jeho vášeň pro hudbu ho odvedla od tradic rodiny. Již odmalička se u něho projevoval velký hudební talent. Ve třinácti letech se naučil hrát na kytaru a dokonce v tomto věku i založil svoji první kapelu.
I když se u něho projevovala čím dál větší touha věnovat se hudbě, vyučil se nejprve v oboru kuchař-číšník. Až teprve ve svých devatenácti letech (2000) nastoupil na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. O čtyři později odmaturoval, a to v oborech operní zpěv a kompozice. Ještě téhož roku byl přijat na Janáčkovu akademii múzických umění do kompoziční třídy Martina Smolky. V roce 2009 získal po absolvování a zdárném ukončení akademie titul bakaláře. Současně se studiem se stihl zúčastnit v letech 2004-05 mezinárodních kurzů pro skladatele a perkusionisty v Trstěnicích. Tímto ovšem jeho studijní léta neskončila. Na Janáčkově akademii pokračoval v doktorském studijním programu, v oboru kompozice a teorie kompozic. Jeho školitelem se stal opět Martin Smolka. Studium si zpestřil nejen mnohačetnými domácími, ale i zahraničními aktivitami.
V roce 2014 se oženil se ženou stejně zapálenou pro umění. Petra Chaloupková je zakladatelka a umělecká vedoucí brněnské baletní školy. Společně spolu přivítali na světě dceru Violku.
František se v roce 2006 zúčastnil také stáže na Královské konzervatoři v Haagu u světoznámých jmen, jako jsou Louis Andriessen, Clarence Barlow. Martin Paddiga a Richard Ayes. Jako lektor teorie kompozice a instrumentace působil Chaloupka v letech 2011-12 na Akademii umění v Banské Bystrici. O rok později se ocitl na vídeňské Universitat fur Musik und darstellende Kunst. Aby toho nebylo málo, odletěl v roce 2014 na stáž do USA. Přivítala ho California institute Of The Arts v Los Angeles. Ihned po návratu do vlasti založil v Brně Kytarový institut, kde působí jako vedoucí a současně i pedagog do současnosti. Pod pseudonymem Iszek Barague se také věnuje experimentální rockové hudbě. Kdo je František Chaloupka? Životopis František Chaloupka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě František Chaloupka

Národnost: česká
Datum narození: 1981
Místo narození: Frýdek Místek

Zaujala vás biografie osobnosti František Chaloupka? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Obrok? Vzpomněli byste si na význam slova Sekunda? Víte, co je to Pólo? Znáte definici termínu Revizionismus?

Klíčová slova: osobnosti, životopis, osobnost, informace, František Chaloupka, kdy se narodil František Chaloupka?, kdo je František Chaloupka?, wikipedie, František Chaloupka, kde se narodil František Chaloupka?, datum narození, narození, místo narození, hudba, vysvětlení, hudba

Pojem František Chaloupka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat frázi František Chaloupka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo František Chaloupka ve Wikipedii

Zkusit najít frázi František Chaloupka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo František Chaloupka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo František Chaloupka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo František Chaloupka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to František Chaloupka?

Právě jste zjistili Kdo je to František Chaloupka? Kdy se narodil František Chaloupka? Kde se narodil František Chaloupka? František Chaloupka je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka František Chaloupka kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Chaloupka i v jiné kategorii než je hudba.