Kdo je to?
Kdo je Šimon Bílý? Životopis Šimon Bílý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Šimon Bílý

Kdo je Šimon Bílý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Šimon Bílý je český bubeník, který od roku 2014 působí v úspěšné české kapele Mirai. Bílý se narodil v Novém Jičíně. Od svého mládí je známý pod přezdívkou Sajmon.
Bílý se proslavil zejména jako bubeník oblíbené české rockové kapely Mirai, ve které působí od jejího začátku, tedy od roku 2014. Od té doby se podílel na všech třech studiových albech Konnichiwa (2017), Arigato (2019) a Maneki Neko (2021). Roku 2015 vydali své první EP s názvem Cesta z města.
Roku 2017 s kapelou zvítězil v anketě Ceny Anděl v kategorii Objev roku. Stejnou kategorii vyhráli také v anketě Český slavík Mattoni. V letech 2019 a 2021 se s kapelou radoval z vítězství hudebních Cen Anděl v kategorii Skupina roku.
Bílý byl ženatý s Denisou Bílou. V roce 2017 jeho ženu srazil na přechodu osobní automobil a ta na následky nehody zemřela. O rok později se Šimon seznámil s Renatou, se kterou se oženil v roce 2018. Se ženou Renatou na začátku roku 2020 přivítali na svět dceru Sofii.Kdo je Šimon Bílý? Životopis Šimon Bílý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Šimon Bílý

Národnost: česká
Datum narození: 29. 7. 1990
Místo narození: Nový Jičín, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Šimon Bílý s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Crossfit? Víte co je Aceton? Znáte definici termínu Průčelí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kalanetika?

Klíčová slova: životopis, wikipedie, informace, wiki, kdy se narodil Šimon Bílý?, kdo je Šimon Bílý?, místo narození, život, hudba, národnost, datum narození, Šimon Bílý, osobnosti, zajímavosti, popis, vysvětlení

Pojem Šimon Bílý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Šimon Bílý ve Wikislovníku

Najít slovo Šimon Bílý ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Šimon Bílý ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Šimon Bílý ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Šimon Bílý ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Šimon Bílý například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Šimon Bílý? Stručná biografie

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Šimon Bílý? Kdy se narodil Šimon Bílý? Kde se narodil Šimon Bílý? Šimon Bílý patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, housle, Šimon Bílý, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Šimon Bílý kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Šimon Bílý i v jiné kategorii než je hudba.