Kdo je to?
Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis Benjamin Chilwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Benjamin Chilwell?

Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis, informace, biografie, sport

Benjamin James Chilwell je anglický profesionální fotbalista a anglický reprezentant, který v současnosti nastupuje za londýnský velkoklub FC Chelsea z nejvyšší anglické ligy Premier League. Chilwell se narodil ve městě Milton Keynes a navštěvoval Redborne Upper School a později Community College. Ve dvanácti letech se připojil k akademii týmu Leicester City (2009). Na konci sezóny 2014-2015 vyhrál cenu Academy Player of the Year (hráč akademie 2014-2015).
V sezóně 2015-2016 debutoval za A-tým v ligovém poháru 2. října. O měsíc později putoval na půlroční hostování do druholigového klubu Huddersfield Town. V červenci 2016 podepsal novou smlouvu s Leicester City až do června 2021. Debutového zápasu v Premier League se dočkal 26. prosince 2016. První gól vsítil ve stejné sezóně v zápase proti Tottenham Hotspur. V roce 2018 podepsal s klubem smlouvu až do roku 2024. Avšak o dva roky později přestoupil do londýnského klubu FC Chelsea a podepsal pětiletý kontrakt za 45 milionů liber. Ve svém debutovém utkání za Chelsea v EFL Cupu asistoval jednou přihrávkou při výhře 6:0 nad Barnsley. V debutovém utkání v Premier League vsítil dokonce svůj první gól za londýnský celek. Na konci sezóny 2020-2021 se s týmem radoval z vítězství ve finále Ligy Mistrů nad Manchesterem City 1:0.
V následující sezóně 2021-2022 Chilwell skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech a vyrovnal tak rekord legendárního záložníka FC Chelsea Franka Lamparda z roku 2013.
Dne 23. Listopadu 2021 v zápase Ligy Mistrů s Juventusem se Chilwell zranil a musel na operaci. Přišel potom o zbytek celé sezóny.
Do A-týmu Anglie se podíval v září 2018 v přátelském zápase se Švýcarskem, které se hrálo na stadionu King Power Stadium, který patří jeho bývalému klubu Leicesteru City. Chilwell byl rovněž nominován na Euro 2020. První reprezentační gól vsítil Andoře při kvalifikaci na Mistrovství světa. Anglie nakonec vyhrála 5:0.
Ben Chilwell hraje i kriket za svůj místní klub Flitwick.Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis Benjamin Chilwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Benjamin Chilwell

Národnost: anglická
Datum narození: 21. 12. 1996
Místo narození: Milton Keynes, Anglie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Benjamin Chilwell? s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Obročí? Víte, co je to Paskvil? Vzpomněli byste si co označuje výraz Služební cesta? Rozumíte pojmu ISIC?

Klíčová slova: život, životopis, popis, biografie, sport, wiki, osobnosti, narození, wikipedie, vysvětlení, datum narození, Benjamin Chilwell, osobnost, národnost, Benjamin Chilwell, sport

Pojem Benjamin Chilwell je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Benjamin Chilwell

Najít heslo Benjamin Chilwell v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Benjamin Chilwell na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Benjamin Chilwell ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Benjamin Chilwell ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benjamin Chilwell ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Chilwell například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Benjamin Chilwell? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Benjamin Chilwell? Kdy se narodil Benjamin Chilwell? Kde se narodil Benjamin Chilwell? Benjamin Chilwell patří do sekce Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Chilwell dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Chilwell i v jiné kategorii než je sport.