Kdo je to?
Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis Benjamin Chilwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Benjamin Chilwell

Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Benjamin James Chilwell je anglický profesionální fotbalista a anglický reprezentant, který v současnosti nastupuje za londýnský velkoklub FC Chelsea z nejvyšší anglické ligy Premier League. Chilwell se narodil ve městě Milton Keynes a navštěvoval Redborne Upper School a později Community College. Ve dvanácti letech se připojil k akademii týmu Leicester City (2009). Na konci sezóny 2014-2015 vyhrál cenu Academy Player of the Year (hráč akademie 2014-2015).
V sezóně 2015-2016 debutoval za A-tým v ligovém poháru 2. října. O měsíc později putoval na půlroční hostování do druholigového klubu Huddersfield Town. V červenci 2016 podepsal novou smlouvu s Leicester City až do června 2021. Debutového zápasu v Premier League se dočkal 26. prosince 2016. První gól vsítil ve stejné sezóně v zápase proti Tottenham Hotspur. V roce 2018 podepsal s klubem smlouvu až do roku 2024. Avšak o dva roky později přestoupil do londýnského klubu FC Chelsea a podepsal pětiletý kontrakt za 45 milionů liber. Ve svém debutovém utkání za Chelsea v EFL Cupu asistoval jednou přihrávkou při výhře 6:0 nad Barnsley. V debutovém utkání v Premier League vsítil dokonce svůj první gól za londýnský celek. Na konci sezóny 2020-2021 se s týmem radoval z vítězství ve finále Ligy Mistrů nad Manchesterem City 1:0.
V následující sezóně 2021-2022 Chilwell skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech a vyrovnal tak rekord legendárního záložníka FC Chelsea Franka Lamparda z roku 2013.
Dne 23. Listopadu 2021 v zápase Ligy Mistrů s Juventusem se Chilwell zranil a musel na operaci. Přišel potom o zbytek celé sezóny.
Do A-týmu Anglie se podíval v září 2018 v přátelském zápase se Švýcarskem, které se hrálo na stadionu King Power Stadium, který patří jeho bývalému klubu Leicesteru City. Chilwell byl rovněž nominován na Euro 2020. První reprezentační gól vsítil Andoře při kvalifikaci na Mistrovství světa. Anglie nakonec vyhrála 5:0.
Ben Chilwell hraje i kriket za svůj místní klub Flitwick.Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis Benjamin Chilwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Benjamin Chilwell

Národnost: anglická
Datum narození: 21. 12. 1996
Místo narození: Milton Keynes, Anglie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Benjamin Chilwell s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Paragraf? Znáte termín Paralaxa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Logopedie? Víte, co je to Chlorela?

Klíčová slova: Benjamin Chilwell, kde se narodil Benjamin Chilwell?, místo narození, biografie, datum narození, sport, sport, popis, životopis, wikipedie, kdy se narodil Benjamin Chilwell?, kdo je Benjamin Chilwell?, osobnost, lexikon, Benjamin Chilwell, vysvětlení

Pojem Benjamin Chilwell je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Benjamin Chilwell v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Benjamin Chilwell ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Benjamin Chilwell ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Benjamin Chilwell ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Benjamin Chilwell ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Chilwell například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Benjamin Chilwell?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Benjamin Chilwell? Kdy se narodil Benjamin Chilwell? Kde se narodil Benjamin Chilwell? Benjamin Chilwell se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, fotbalista, benjamin Chilwell, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Chilwell dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Chilwell i v jiné kategorii než je sport.