Kdo je to?
Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis Benjamin Chilwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Benjamin Chilwell?

Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis, informace, biografie, sport

Benjamin James Chilwell je anglický profesionální fotbalista a anglický reprezentant, který v současnosti nastupuje za londýnský velkoklub FC Chelsea z nejvyšší anglické ligy Premier League. Chilwell se narodil ve městě Milton Keynes a navštěvoval Redborne Upper School a později Community College. Ve dvanácti letech se připojil k akademii týmu Leicester City (2009). Na konci sezóny 2014-2015 vyhrál cenu Academy Player of the Year (hráč akademie 2014-2015).
V sezóně 2015-2016 debutoval za A-tým v ligovém poháru 2. října. O měsíc později putoval na půlroční hostování do druholigového klubu Huddersfield Town. V červenci 2016 podepsal novou smlouvu s Leicester City až do června 2021. Debutového zápasu v Premier League se dočkal 26. prosince 2016. První gól vsítil ve stejné sezóně v zápase proti Tottenham Hotspur. V roce 2018 podepsal s klubem smlouvu až do roku 2024. Avšak o dva roky později přestoupil do londýnského klubu FC Chelsea a podepsal pětiletý kontrakt za 45 milionů liber. Ve svém debutovém utkání za Chelsea v EFL Cupu asistoval jednou přihrávkou při výhře 6:0 nad Barnsley. V debutovém utkání v Premier League vsítil dokonce svůj první gól za londýnský celek. Na konci sezóny 2020-2021 se s týmem radoval z vítězství ve finále Ligy Mistrů nad Manchesterem City 1:0.
V následující sezóně 2021-2022 Chilwell skóroval ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech a vyrovnal tak rekord legendárního záložníka FC Chelsea Franka Lamparda z roku 2013.
Dne 23. Listopadu 2021 v zápase Ligy Mistrů s Juventusem se Chilwell zranil a musel na operaci. Přišel potom o zbytek celé sezóny.
Do A-týmu Anglie se podíval v září 2018 v přátelském zápase se Švýcarskem, které se hrálo na stadionu King Power Stadium, který patří jeho bývalému klubu Leicesteru City. Chilwell byl rovněž nominován na Euro 2020. První reprezentační gól vsítil Andoře při kvalifikaci na Mistrovství světa. Anglie nakonec vyhrála 5:0.
Ben Chilwell hraje i kriket za svůj místní klub Flitwick.Kdo je Benjamin Chilwell? Životopis Benjamin Chilwell, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Benjamin Chilwell

Národnost: anglická
Datum narození: 21. 12. 1996
Místo narození: Milton Keynes, Anglie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Benjamin Chilwell s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu RPSN? Znáte pojem Nestea? Vzpomněli byste si co označuje výraz Džuveč? Vzpomenete si na definici slova Cytoplazma?

Klíčová slova: wikipedie, informace, osobnost, kdo je Benjamin Chilwell?, osobnosti, národnost, Benjamin Chilwell, narození, sport, vysvětlení, kdy se narodil Benjamin Chilwell?, lexikon, sport, život, popis, datum narození

Pojem Benjamin Chilwell je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Benjamin Chilwell ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Benjamin Chilwell ve Wikipedii

Vyhledat slovo Benjamin Chilwell ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Benjamin Chilwell ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Benjamin Chilwell ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Benjamin Chilwell například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Benjamin Chilwell? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Benjamin Chilwell? Kdy se narodil Benjamin Chilwell? Kde se narodil Benjamin Chilwell? Benjamin Chilwell je v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Benjamin Chilwell třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Benjamin Chilwell i v jiné kategorii než je sport.