Kdo je to?
Kdo je Jimi Hendrix? Životopis Jimi Hendrix, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jimi Hendrix?

Kdo je Jimi Hendrix? Životopis, informace, biografie, hudba

James Marshall Hendrix byl známý americký kytarista, skladatel a zpěvák. Řadí se mezi nejvýznamnější kytaristy v hudbě v historii. Narodil se v Seattlu, ve státě Washington. Když se narodil, měla jeho matka 17 let a otec byl v armádě. Měl dalších 5 sourozenců a jeho rodiče se často hádali. Jednou jeho matka odešla a už se nikdy nevrátila. V 16 letech dostal první elektrickou kytaru. Popřehazoval si struny a chvíli hrával jako levák. První jeho kapela The Velvetones hrála jazz a blues. Když měl Hendrix 18 let, vyhodili jej ze střední školy za špatnou docházku. Poté se připojil ke kapele Rocking Kings a začala pravidelně hrát v klubu Spanish Castle (1960). Kapela se přejmenovala na Thomas and the Tomcats. Na začátku 60. let odešel do armády, kde založil armádu The Kasuals. Kvůli zranění kotníku a páteře po roce armádu opustil. Kapelu přejmenoval na King Kasuals a začali působit v klubu Del Morocco ve městě Naschville. Poté odešel do New Yorku, kde hrával v kapelách Isley Brothers, The Upsetters, a další.
V roce 1966 se přestěhoval do Londýna, kde hrával v klubech. Ve stejném roce založil kapelu The Jimi Hendrix Experience, se kterou vydal debutové album Are You Experienced (1967). Díky úspěchu alba se dostali na Monterey Pop Festival a Hendrix byl časopisem Melody Maker zvolen nejlepším umělcem pop music. V onom roce vyšlo druhé album Axis: Bold as Love. Třetí album Electric Ladyland vyšla roku 1968. Nejznámější vystoupení Jimiho Hendrixe bylo na festivalu Woodstock (1969), kde hrál jako úplně poslední. Tělo Jimiho Hendrixe nalezli dne 6. 9. 1970 v jeho londýnském apartmá. Zemřel na předávkování amfetaminy.
Hendrix byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame (1992) a magazínem Rolling Stone byl označen nejlepším kytaristou v historii (2003).Kdo je Jimi Hendrix? Životopis Jimi Hendrix, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jimi Hendrix

Národnost: americká
Datum narození: 27. 11. 1942
Místo narození: Seattle, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Jimi Hendrix se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Právní norma? Víte co je Novoročenka? Vzpomněli byste si na význam slova Erythritol? Vzpomněli byste si co označuje výraz Xanax?

Klíčová slova: wiki, lexikon, národnost, život, kdy se narodil Jimi Hendrix?, biografie, hudba, místo narození, narození, Jimi Hendrix, kde se narodil Jimi Hendrix?, osobnosti, datum narození, kdo je Jimi Hendrix?, životopis, Jimi Hendrix

Pojem Jimi Hendrix je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Jimi Hendrix doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jimi Hendrix ve Wikimedia Commons

Najít heslo Jimi Hendrix ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Jimi Hendrix ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Jimi Hendrix ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Jimi Hendrix ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jimi Hendrix například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Jimi Hendrix?

Nyní již víte Kdo je to Jimi Hendrix? Kdy se narodil Jimi Hendrix? Kde se narodil Jimi Hendrix? Jimi Hendrix patří do sekce Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jimi Hendrix řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jimi Hendrix i v jiné kategorii než je hudba.