Kdo je to?
Kdo je Petr Arenberger? Životopis Petr Arenberger, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Petr Arenberger

Kdo je Petr Arenberger? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Petr Arenberger je ministrem zdravotnictví. Úřad zastává od 7. dubna 2021, kdy vystřídal ve funkci Jana Blatného. Arenberger je od začátku koronavirové pandemie již čtvrtým ministrem zdravotnictví. Jeho nástup do úřadu byl podobně rozpačitý jako u Jana Blatného vzhledem ke zmatečným prohlášením do médií. Arenberger je prezidentem Zemanem vnímán příznivěji než Blatný, protože má vstřícnější postoj k ruské vakcíně Sputnik V než měl jeho předchůdce.
Arenberger je původní profesí lékař dermatolog a venerolog (specialista na pohlavní choroby). Je absolventem Fakulty dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze. V posledních letech působil v nemocnici Královské Vinohrady, v níž byl od října 2019 ředitelem. Této pozice se nevzdal ani jako ministr.
Přiznal členství v KSČ před rokem 1989. Ve spisech StB je veden jako kandidát tajné spolupráce pod krycím jménem Kůže. To však rozohodně neznamená vědomou spolupráci.
Arenberger je autorem řady odborných publikací a článků. Od roku 2018 působil také v Radě Českého rozhlasu, v níž členství po vstupu do vlády ukončil.
Jeho manželkou je lékařka Monika Arenbergerová, docentka dermatovenerologie. Mají dvě dcery.Kdo je Petr Arenberger? Životopis Petr Arenberger, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Petr Arenberger

Národnost: česká
Datum narození: 4. 12. 1958
Místo narození: Praha

Tento text (Petr Arenberger) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Bazaliom? Víte co je Erekce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hřížení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Motivační dopis?

Klíčová slova: osobnosti, Petr Arenberger, biografie, kdy se narodil Petr Arenberger?, Petr Arenberger, datum narození, narození, lexikon, wikipedie, politici, národnost, politici, zajímavosti, informace, osobnost, životopis

Pojem Petr Arenberger je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Petr Arenberger na Youtube

Hledat pojem Petr Arenberger ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Petr Arenberger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Arenberger ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Petr Arenberger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Arenberger například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Petr Arenberger?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Petr Arenberger? Kdy se narodil Petr Arenberger? Kde se narodil Petr Arenberger? Petr Arenberger patří do kategorie Politici

Kategorie politici, státník , petr Arenberger, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Arenberger dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Arenberger i v jiné kategorii než je politici.