Kdo je to?
Kdo je Petr Arenberger? Životopis Petr Arenberger, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Petr Arenberger?

Kdo je Petr Arenberger? Životopis, informace, biografie, politici

Petr Arenberger je ministrem zdravotnictví. Úřad zastává od 7. dubna 2021, kdy vystřídal ve funkci Jana Blatného. Arenberger je od začátku koronavirové pandemie již čtvrtým ministrem zdravotnictví. Jeho nástup do úřadu byl podobně rozpačitý jako u Jana Blatného vzhledem ke zmatečným prohlášením do médií. Arenberger je prezidentem Zemanem vnímán příznivěji než Blatný, protože má vstřícnější postoj k ruské vakcíně Sputnik V než měl jeho předchůdce.
Arenberger je původní profesí lékař dermatolog a venerolog (specialista na pohlavní choroby). Je absolventem Fakulty dětského lékařství Univerzity Karlovy v Praze. V posledních letech působil v nemocnici Královské Vinohrady, v níž byl od října 2019 ředitelem. Této pozice se nevzdal ani jako ministr.
Přiznal členství v KSČ před rokem 1989. Ve spisech StB je veden jako kandidát tajné spolupráce pod krycím jménem Kůže. To však rozohodně neznamená vědomou spolupráci.
Arenberger je autorem řady odborných publikací a článků. Od roku 2018 působil také v Radě Českého rozhlasu, v níž členství po vstupu do vlády ukončil.
Jeho manželkou je lékařka Monika Arenbergerová, docentka dermatovenerologie. Mají dvě dcery.Kdo je Petr Arenberger? Životopis Petr Arenberger, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Petr Arenberger

Národnost: česká
Datum narození: 4. 12. 1958
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Petr Arenberger můžete sdílet s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Páčidlo? Vzpomněli byste si na význam slova Esovka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stupnice? Znáte definici termínu Směnka?

Klíčová slova: biografie, osobnosti, datum narození, zajímavosti, Petr Arenberger, vysvětlení, politici, životopis, politici, kdy se narodil Petr Arenberger?, kdo je Petr Arenberger?, wiki, narození, popis, národnost, informace

Pojem Petr Arenberger je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít frázi Petr Arenberger ve Wikislovníku

Najít termín Petr Arenberger ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Petr Arenberger na Google obrázcích

Vyhledat pojem Petr Arenberger ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Arenberger ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Arenberger například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Arenberger

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Petr Arenberger? Kdy se narodil Petr Arenberger? Kde se narodil Petr Arenberger? Petr Arenberger patří do sekce Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Petr Arenberger řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Arenberger i v jiné kategorii než je politici.