Kdo je to?
Kdo byl Douglas Adams? Životopis Douglas Adams, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Douglas Adams

Kdo byl Douglas Adams? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Douglas Adams byl anglický spisovatel, dramatik a hudebník.
Douglas se narodil v Cambridgi Janet Adamsonové a Christopheru Douglasi Adamsovi. Měl ještě mladší sestru. Rodiče se však brzy rozvedli a každý si později našel nového partnera, takže Douglas měl nakonec další tři nevlastní sourozence. Po rozvodu rodičů žil u babičky, která se zabývala pomocí opuštěným a nemocným zvířatům. To bylo samozřejmě chvályhodné, ale chlapci to zhoršilo jeho už tak silné astma. Studoval Brentwoodskou školu, potom byl přijat St. John´s College. Promoval v oboru anglická literatura. Sám sebe označoval za radikálního ateistu, tj. nevěřil v boha, ale zajímal se o okolní dění, například o ochranu přírody. Kromě toho byla také nadšencem do moderních technologií, což se ostatně ukázalo i v jeho dílech a tvorbě obecně. Osobní život poznamenal vztah se Sally Emerssonovou, která se později vrátila ke svému manželovi. Potom se seznámil s Jane Belsonovou, po několika peripetiích se vzali a narodila se jim dcera Polly. Douglas Adams zemřel předčasně ve 49 letech na infarkt při cvičení, později se ukázalo, že trpěl nediagnostikovaným zužováním koronárních tepen.
K nejslavnějším dílům Douglase Adamse patří bezesporu Stopařův průvodce galaxií, což je pětidílná knižní série, které se prodaly miliony výtisků po celém světě, ale kromě toho byla také uvedena v rozhlase, v televizi, byla na základě ní vytvořena počítačová hra a také celovečerní film (to už po smrti autora). Kdybychom měli dílo zařadit do literární teorie, pak je to nejspíš satira a současně science fiction. Kniha se pokouší o shrnutí všeho vědění - název knihy je současně fiktivním průvodcem po celém vesmíru. První díl se jmenuje stejně jako celá pentalogie, další díly nesou názvy: „Restaurant na konci vesmíru“, „Život, vesmír a vůbec“, „Sbohem, a díky za ryby“, „Převážně neškodná“. Kromě této pentalogie napsal ještě romány ze série Dirka Gentlyho („Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho“, „Dlouhý, temný čas svačiny duše“) a knihu „Ještě je můžeme vidět“ o ochraně zvířat. Také dal podnět k vytvoření počítačové hry „Vesmírná loď Titanic“.Kdo byl Douglas Adams? Životopis Douglas Adams, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Douglas Adams

Národnost: anglická
Datum narození: 11. 3. 1952
Místo narození: Cambridge
Datum úmrtí: 11. 5. 2001

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Douglas Adams? s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Server? Vzpomenete si na definici slova Outdoor? Rozumíte pojmu Stroh? Vzpomněli byste si na význam slova Vysoká škola?

Klíčová slova: Douglas Adams, životopis, Kdy zemřel Douglas Adams, zajímavosti, osobnost, kde se narodil Douglas Adams?, vysvětlení, Douglas Adams, literatura, kdo je Douglas Adams?, národnost, literatura, biografie, wiki, lexikon, popis

Pojem Douglas Adams je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít frázi Douglas Adams na Google obrázcích

Zkusit najít termín Douglas Adams ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Douglas Adams ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Douglas Adams ve Wikipedii

Vyhledat výraz Douglas Adams ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Douglas Adams například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Douglas Adams?

Nyní již víte Kdo byl Douglas Adams? Kdy se narodil Douglas Adams? Kde se narodil Douglas Adams? Kdy zemřel Douglas Adams? Douglas Adams je v kategorii Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Douglas Adams řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Douglas Adams i v jiné kategorii než je literatura.