Kdo je to?
Kdo byl Anders Celsius? Životopis Anders Celsius, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Anders Celsius?

Kdo to byl Anders Celsius? Stručný životopis

Anders Celsius, narozen ve městě Uppsala, byl švédský fyzik, astronom a matematik. Celsius byl synem profesora astronomie (Nils Celsius). Již od mala ho zajímala věda. Studoval na univerzitě v jeho rodném městě Uppsala, kde v roce 1730 začal učit astronomii, stejně jako kdysi jeho otec. V roce 1730 publikoval knihu New Method for Determining the Distance from the Earth to the Sun. Celsius hodně cestoval, navštívil Německo a Francii, kde navštěvoval významné evropské observatoře. V roce 1736 vyrazil na expedici do Laponska, kterou sám inicioval, a která potvrdila hypotézu o zploštění zeměkoule na obou pólech. Dík úspěchům expedice získal potřebné finance na otevření jeho vlastní Celsiovy observatoře. Byla otevřena roku 1741. Během cest Celsius objevil spoustu moderních zařízení, kterými si observatoř sám vybavil. V roce 1742 přišel zásadní zlom v jeho kariéře, kdy poprvé navrhl teplotní stupnici, později nazvanou Celsiovou. Stupnice byla nejdříve obrácena tak, že bod varu měl hodnotu 0 stupňů a bod tuhnutí 100 stupňů. O rok později Celsius umírá na tuberkulózu. V roce 1745 vědec Carl von Linné obrátil Celsiovu stupnici do tvaru, jak ji známe dnes.Kdo byl Anders Celsius? Životopis Anders Celsius, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Anders Celsius

Národnost: švédská
Datum narození: 27. 11. 1701
Místo narození: Uppsala, Švédsko
Datum úmrtí: 25. 4. 1744

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anders Celsius s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Elastan? Vzpomenete si na definici slova Ašvaganda? Rozumíte pojmu Přísloví? Vzpomněli byste si na význam slova Islamismus?

Klíčová slova: etymologie, kdo to je, původ slova, význam pojmu, popis, kdo je Anders Celsius?, Anders Celsius, co je to Anders Celsius?, význam, přesný výraz, věda, odborný výraz, popis, co znamená, význam slova, informace

Pojem Anders Celsius je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Anders Celsius v následujících vyhledávačích

Najít termín Anders Celsius ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Anders Celsius ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Anders Celsius v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Anders Celsius ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anders Celsius například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Anders Celsius? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Anders Celsius? Kdo to byl Anders Celsius? Kdy se narodil Anders Celsius? Kde se narodil Anders Celsius? Kdy zemřel Anders Celsius? Anders Celsius se nachází v kategorii věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Anders Celsius dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anders Celsius i v jiné kategorii než je věda.