Kdo je to?
Kdo byl Anders Celsius? Životopis Anders Celsius, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Anders Celsius

Kdo byl Anders Celsius? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Anders Celsius, narozen ve městě Uppsala, byl švédský fyzik, astronom a matematik. Celsius byl synem profesora astronomie (Nils Celsius). Již od mala ho zajímala věda. Studoval na univerzitě v jeho rodném městě Uppsala, kde v roce 1730 začal učit astronomii, stejně jako kdysi jeho otec. V roce 1730 publikoval knihu New Method for Determining the Distance from the Earth to the Sun. Celsius hodně cestoval, navštívil Německo a Francii, kde navštěvoval významné evropské observatoře. V roce 1736 vyrazil na expedici do Laponska, kterou sám inicioval, a která potvrdila hypotézu o zploštění zeměkoule na obou pólech. Dík úspěchům expedice získal potřebné finance na otevření jeho vlastní Celsiovy observatoře. Byla otevřena roku 1741. Během cest Celsius objevil spoustu moderních zařízení, kterými si observatoř sám vybavil. V roce 1742 přišel zásadní zlom v jeho kariéře, kdy poprvé navrhl teplotní stupnici, později nazvanou Celsiovou. Stupnice byla nejdříve obrácena tak, že bod varu měl hodnotu 0 stupňů a bod tuhnutí 100 stupňů. O rok později Celsius umírá na tuberkulózu. V roce 1745 vědec Carl von Linné obrátil Celsiovu stupnici do tvaru, jak ji známe dnes.Kdo byl Anders Celsius? Životopis Anders Celsius, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Anders Celsius

Národnost: švédská
Datum narození: 27. 11. 1701
Místo narození: Uppsala, Švédsko
Datum úmrtí: 25. 4. 1744

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anders Celsius s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Žinylka? Znáte termín Hydroxid sodný? Rozumíte pojmu Widget? Víte, co je to Kultivátor?

Klíčová slova: narození, nežijící, životopis, informace, datum narození, národnost, wiki, popis, wikipedie, biografie, lexikon, vysvětlení, kdy se narodil Anders Celsius?, věda, kdo to je, kde se narodil Anders Celsius?

Pojem Anders Celsius je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Anders Celsius ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anders Celsius ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Anders Celsius ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Anders Celsius ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Anders Celsius ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anders Celsius například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Anders Celsius?

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Anders Celsius? Kdy se narodil Anders Celsius? Kde se narodil Anders Celsius? Kdy zemřel Anders Celsius? Anders Celsius se nachází v kategorii Věda

Kategorie věda, mikroskop laboratoř, anders Celsius, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Anders Celsius kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anders Celsius i v jiné kategorii než je věda.