Kdo je to?
Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Hana Lipovská?

Kdo je Hana Lipovská? Životopis, informace, biografie, politika

Hana Lipovská je ekonomka a členka Rady České televize. Nejdříve studovala na gymnáziu v Blansku. Poté zamířila do Brna, přesněji na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity. Zde vystudovala hospodářskou politiku a v současnosti působí jako asistentka na katedře ekonomie. Vedle výzkumné a pedagogické činnosti v oblasti ekonomie se aktivně zabývá politikou. Od roku 2015 pracovala jako analytička pro Institut Václava Klause, tedy pro společnost, kterou založil bývalý prezident Václav Klaus a jeho kolegové z politiky. V roce 2019 spolupráci s Institutem ukončila a od roku 2020 zasedá ve správní radě Institutu svobody a demokracie, který založila novinářka a bývalá politička Jana Bobošíková.
Lipovská se stala mediálně známou poté, co se rozhodla kandidovat do Rady České televize. Kandidatura byla od počátku kontroverzní pro její politické vazby a názory, které zpochybňují význam veřejnoprávních médií. Nakonec byla nominována Českou biskupskou konferencí, což někteří představitelé církve kritizovali. Kardinál Dominik Duka nominaci naopak podpořil. V roce 2020 ji Poslanecká sněmovna v tajné volbě zvolila do Rady ČT. Rovněž její činnost coby radní ČT provázejí kontroverze a kritika, zejména kvůli odvolání dozorčí rady bez udání důvodu, spojení s politiky nebo častým útokům na generálního ředitele Petra Dvořáka. Navzdory častým obviněním se u Dvořáka zatím žádné pochybení neprokázalo. Poslední mediálně známou kontroverzí Hany Lipovské bylo poskytnutí policejní ochrany, údajně kvůli strachu o život založeném na kritice na sociálních sítích.Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní údaje o osobě Hana Lipovská

Národnost: česká
Datum narození: 9. listopadu 1990
Místo narození: Letovice

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hana Lipovská s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Závitník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cui bono? Vzpomenete si na definici slova Verpánek? Znáte termín Pirohy?

Klíčová slova: místo narození, Hana Lipovská, kdy se narodila Hana Lipovská?, wikipedie, lexikon, informace, národnost, politika, zajímavosti, kde se narodila Hana Lipovská?, životopis, kdo je Hana Lipovská?, wiki, osobnost, Hana Lipovská, narození

Pojem Hana Lipovská je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Hana Lipovská hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat heslo Hana Lipovská ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Hana Lipovská ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Hana Lipovská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Hana Lipovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Hana Lipovská ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Lipovská například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Hana Lipovská? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Hana Lipovská? Kdy se narodila Hana Lipovská? Kde se narodila Hana Lipovská? Hana Lipovská patří do sekce Politika

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Lipovská dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Lipovská i v jiné kategorii než je politika.