Kdo je to?
Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Hana Lipovská?

Kdo je Hana Lipovská? Životopis, informace, biografie, politika

Hana Lipovská je ekonomka a členka Rady České televize. Nejdříve studovala na gymnáziu v Blansku. Poté zamířila do Brna, přesněji na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity. Zde vystudovala hospodářskou politiku a v současnosti působí jako asistentka na katedře ekonomie. Vedle výzkumné a pedagogické činnosti v oblasti ekonomie se aktivně zabývá politikou. Od roku 2015 pracovala jako analytička pro Institut Václava Klause, tedy pro společnost, kterou založil bývalý prezident Václav Klaus a jeho kolegové z politiky. V roce 2019 spolupráci s Institutem ukončila a od roku 2020 zasedá ve správní radě Institutu svobody a demokracie, který založila novinářka a bývalá politička Jana Bobošíková.
Lipovská se stala mediálně známou poté, co se rozhodla kandidovat do Rady České televize. Kandidatura byla od počátku kontroverzní pro její politické vazby a názory, které zpochybňují význam veřejnoprávních médií. Nakonec byla nominována Českou biskupskou konferencí, což někteří představitelé církve kritizovali. Kardinál Dominik Duka nominaci naopak podpořil. V roce 2020 ji Poslanecká sněmovna v tajné volbě zvolila do Rady ČT. Rovněž její činnost coby radní ČT provázejí kontroverze a kritika, zejména kvůli odvolání dozorčí rady bez udání důvodu, spojení s politiky nebo častým útokům na generálního ředitele Petra Dvořáka. Navzdory častým obviněním se u Dvořáka zatím žádné pochybení neprokázalo. Poslední mediálně známou kontroverzí Hany Lipovské bylo poskytnutí policejní ochrany, údajně kvůli strachu o život založeném na kritice na sociálních sítích.Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní informace o osobě Hana Lipovská

Národnost: česká
Datum narození: 9. listopadu 1990
Místo narození: Letovice

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Hana Lipovská? se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Závitník? Vzpomněli byste si na význam slova New Age? Vzpomenete si na definici slova Svěrák? Znáte definici termínu Aristokracie?

Klíčová slova: místo narození, wikipedie, osobnosti, politika, život, životopis, vysvětlení, politika, datum narození, Hana Lipovská, osobnost, biografie, kdo je Hana Lipovská?, zajímavosti, popis, lexikon

Pojem Hana Lipovská je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Hana Lipovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Hana Lipovská v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Hana Lipovská ve Wikipedii

Najít pojem Hana Lipovská ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Lipovská například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Hana Lipovská? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Hana Lipovská? Kdy se narodila Hana Lipovská? Kde se narodila Hana Lipovská? Hana Lipovská se nachází v kategorii Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Hana Lipovská třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Lipovská i v jiné kategorii než je politika.