Kdo je to?
Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hana Lipovská

Kdo je Hana Lipovská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Hana Lipovská je ekonomka a členka Rady České televize. Nejdříve studovala na gymnáziu v Blansku. Poté zamířila do Brna, přesněji na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity. Zde vystudovala hospodářskou politiku a v současnosti působí jako asistentka na katedře ekonomie. Vedle výzkumné a pedagogické činnosti v oblasti ekonomie se aktivně zabývá politikou. Od roku 2015 pracovala jako analytička pro Institut Václava Klause, tedy pro společnost, kterou založil bývalý prezident Václav Klaus a jeho kolegové z politiky. V roce 2019 spolupráci s Institutem ukončila a od roku 2020 zasedá ve správní radě Institutu svobody a demokracie, který založila novinářka a bývalá politička Jana Bobošíková.
Lipovská se stala mediálně známou poté, co se rozhodla kandidovat do Rady České televize. Kandidatura byla od počátku kontroverzní pro její politické vazby a názory, které zpochybňují význam veřejnoprávních médií. Nakonec byla nominována Českou biskupskou konferencí, což někteří představitelé církve kritizovali. Kardinál Dominik Duka nominaci naopak podpořil. V roce 2020 ji Poslanecká sněmovna v tajné volbě zvolila do Rady ČT. Rovněž její činnost coby radní ČT provázejí kontroverze a kritika, zejména kvůli odvolání dozorčí rady bez udání důvodu, spojení s politiky nebo častým útokům na generálního ředitele Petra Dvořáka. Navzdory častým obviněním se u Dvořáka zatím žádné pochybení neprokázalo. Poslední mediálně známou kontroverzí Hany Lipovské bylo poskytnutí policejní ochrany, údajně kvůli strachu o život založeném na kritice na sociálních sítích.Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní data o osobě Hana Lipovská

Národnost: česká
Datum narození: 9. listopadu 1990
Místo narození: Letovice

Tento text (Hana Lipovská) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Elevace? Víte co je Depozitář? Vzpomenete si na definici slova Rooibos? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kardan?

Klíčová slova: životopis, osobnosti, kde se narodila Hana Lipovská?, lexikon, národnost, místo narození, datum narození, Hana Lipovská, wikipedie, zajímavosti, kdy se narodila Hana Lipovská?, wiki, popis, život, biografie, politika

Pojem Hana Lipovská je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Hana Lipovská v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Hana Lipovská ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Hana Lipovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Hana Lipovská ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Hana Lipovská ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Hana Lipovská na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Lipovská například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Lipovská

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Hana Lipovská? Kdy se narodila Hana Lipovská? Kde se narodila Hana Lipovská? Hana Lipovská patří do kategorie Politika

Kategorie politika, první ministryně, hana Lipovská, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Lipovská řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Lipovská i v jiné kategorii než je politika.