Kdo je to?
Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Hana Lipovská?

Kdo je Hana Lipovská? Životopis, informace, biografie, politika

Hana Lipovská je ekonomka a členka Rady České televize. Nejdříve studovala na gymnáziu v Blansku. Poté zamířila do Brna, přesněji na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity. Zde vystudovala hospodářskou politiku a v současnosti působí jako asistentka na katedře ekonomie. Vedle výzkumné a pedagogické činnosti v oblasti ekonomie se aktivně zabývá politikou. Od roku 2015 pracovala jako analytička pro Institut Václava Klause, tedy pro společnost, kterou založil bývalý prezident Václav Klaus a jeho kolegové z politiky. V roce 2019 spolupráci s Institutem ukončila a od roku 2020 zasedá ve správní radě Institutu svobody a demokracie, který založila novinářka a bývalá politička Jana Bobošíková.
Lipovská se stala mediálně známou poté, co se rozhodla kandidovat do Rady České televize. Kandidatura byla od počátku kontroverzní pro její politické vazby a názory, které zpochybňují význam veřejnoprávních médií. Nakonec byla nominována Českou biskupskou konferencí, což někteří představitelé církve kritizovali. Kardinál Dominik Duka nominaci naopak podpořil. V roce 2020 ji Poslanecká sněmovna v tajné volbě zvolila do Rady ČT. Rovněž její činnost coby radní ČT provázejí kontroverze a kritika, zejména kvůli odvolání dozorčí rady bez udání důvodu, spojení s politiky nebo častým útokům na generálního ředitele Petra Dvořáka. Navzdory častým obviněním se u Dvořáka zatím žádné pochybení neprokázalo. Poslední mediálně známou kontroverzí Hany Lipovské bylo poskytnutí policejní ochrany, údajně kvůli strachu o život založeném na kritice na sociálních sítích.Kdo je Hana Lipovská? Životopis Hana Lipovská, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Hana Lipovská

Národnost: česká
Datum narození: 9. listopadu 1990
Místo narození: Letovice

Popis osobnosti Hana Lipovská můžete sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Závitník? Znáte termín Systolický tlak? Vzpomenete si na definici slova Prasečí chřipka? Víte, co je to Stav ohrožení státu?

Klíčová slova: životopis, kdy se narodila Hana Lipovská?, biografie, místo narození, kdo je Hana Lipovská?, lexikon, wikipedie, Hana Lipovská, osobnosti, informace, politika, národnost, zajímavosti, politika, datum narození, popis

Pojem Hana Lipovská je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Hana Lipovská ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Hana Lipovská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Hana Lipovská ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hana Lipovská ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Hana Lipovská ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Lipovská například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hana Lipovská

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Hana Lipovská? Kdy se narodila Hana Lipovská? Kde se narodila Hana Lipovská? Hana Lipovská je v kategorii Politika

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hana Lipovská dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Lipovská i v jiné kategorii než je politika.