Kdo je to?
Kdo byla Valérie Čižmárová? Životopis Valérie Čižmárová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Valérie Čižmárová

Kdo byla Valérie Čižmárová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Valérie Čižmárová byla česká zpěvačka slovenského původu, televizní, divadelní a filmová herečka. Čižmárová se narodila ve slovenském městě Michalovce a již od útlého věku se věnovala tanci a hlavně zpěvu. V mládí zvítězila v pěveckých soutěžích v Jihlavě, České Třebové a v Košicích. Díky vystoupením si Čižmárové všiml Darek Vostřel, který ji v roce 1968 nabídnul místo v pražském Divadle Rokoko. V Rokoku ztvárnila role v několika muzikálech po boku umělců jako Waldemar Matuška, Karel Hála, Aleš Ulm, Laďka Kozderková, Jitka Zelenková a další. V roce 1972 Valérie strávila rok v Německu, kde slavila úspěch na německé televizi Schlagerstudio spolu s Petrem Albertem.
Po návratu do Československa v roce 1973 vystupovala se svou hudební kapelou, kterou vedl Svatopluk Čech. Roku 1980 se zúčastnila turné v západním Německu spolu s orchestrem Gustava Broma. Během své pěvecké kariéry vydala několik desítek alb. Mezi její nejznámější písně patří Léta letí, Malý princ, Koňskou dráhou, Tak se pozná dáma, Čas má rychlý, Správnej hoch, Veterán, Oči nelžou, Je mu pět, Když ještě letěl rokenrol aj.
Od roku 1975 patřila Čižmárová k souboru Divadla Semafor. V Semaforu vydržela 15 let a po roce 1990 odešla do nového Divadla Jiřího Grossmana. V tomto divadle vydržela do roku 1994, kdy byl soubor Miloslavem Šimkem rozpuštěn. I tak v divadle hostovala v letech 1996-1997 v představení Pohoda Vánoc a Pohoda všedního dne. Později se objevila v představení Večírek pro zvané, ze kterého se stalo také zájezdové představení. Spolu s Miloslavem Šimkem a Uršulou Klukovou natáčela pořad Kavárna u Uršuly na České televizi.
Čižmárová nazpívala písně pro filmy Půlnoční kolona (Jak se tak toulám světem), Holky z porcelánu (Nápadníci), Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (Pár svých duší mít), Já to tedy beru, šéfe…“ (Tak nekonečně krásná) a Eva, Eva (Krása žiť, Pena snov). Sama ztvárnila menší role ve snímcích Půlnoční kolona (1974), Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Já to tedy beru, šéfe…! (1977) a Smrt krásných srnců (1986).
Valérie Čižmárová zemřela předčasně v roce 2005 ve věku 53 let.Kdo byla Valérie Čižmárová? Životopis Valérie Čižmárová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Valérie Čižmárová

Národnost: slovenská
Datum narození: 29. 1. 1952
Místo narození: Michalovce, Československo
Datum úmrtí: 7. 3. 2005

Tento text (Valérie Čižmárová) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Infuze? Víte co je Trdlo? Pamatujete si definici pojmu Penetrace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tripartita?

Klíčová slova: nežijící, národnost, Kdy zemřela Valérie Čižmárová, informace, Valérie Čižmárová, popis, kdy se narodila Valérie Čižmárová?, kdo je Valérie Čižmárová?, životopis, vysvětlení, biografie, kde se narodila Valérie Čižmárová?, wikipedie, místo narození, Valérie Čižmárová, život

Pojem Valérie Čižmárová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Valérie Čižmárová v následujících zdrojích

Vyhledat termín Valérie Čižmárová ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Valérie Čižmárová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Valérie Čižmárová ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Valérie Čižmárová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Valérie Čižmárová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Valérie Čižmárová například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Valérie Čižmárová? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo byla Valérie Čižmárová? Kdy se narodila Valérie Čižmárová? Kde se narodila Valérie Čižmárová? Kdy zemřela Valérie Čižmárová? Valérie Čižmárová patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, violončelo, valérie Čižmárová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Valérie Čižmárová dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Valérie Čižmárová i v jiné kategorii než je hudba.