Kdo je to?
Kdo byl Theodore Roosevelt? Životopis Theodore Roosevelt, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Theodore Roosevelt

Kdo byl Theodore Roosevelt? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Theodore Roosevelt byl v pořadí 26. prezident Spojených států amerických. Narodil se 27. října 1858 v New Yorku. Byl jedním ze čtyř dětí Theodora Roosevelta st. a Marthy Stewart Bulloch.
Od dětství trpěl zdravotními neduhy, především astmatem, a proto rodiče platili soukromé učitele, kteří docházeli malého Theodora učit domů. Již v té době mu učarovala především zoologie. Bavil ho zeměpis a historie. Již od dětství velmi vzhlížel ke svému otci, jenž pro něj byl ztělesněním morálky a odvahy. Hlavně díky němu se mohl podívat na odlehlá místa ať již v Evropě, tak v Africe a rozšířit si své obzory. O to více jej zasáhla jeho smrt, v té době již studoval druhým rokem na Harvardu. Theodore ve svém smutku uzavřel do světa studií a školu ukončil v roce 1880 s vyznamenáním. Poté se pustil do studia práv. Čím dál tím více se začal zajímat také o politiku a stejně jako jeho otec i on vstoupil do Republikánské strany. V té době se také objevily jeho první knihy o válce. V roce 1882 zasedl také v dolní sněmovně zákonodárného sboru státu New York.
Po otci zdědil také nemalé jmění, a proto netrpěl nouzí ani neměl existenční starosti. V říjnu 1880 se oženil s Alice Hathaway Lee. V roce 1884 se jim narodila dcera, avšak Alice dva dny po porodu zemřela. O několik hodin dříve zemřela také jeho matka na tyfus. Malou dceru Alice svěřil do péče sestry a sám odjel do Dakoty. Tam si také uvědomil, jak je důležitá ochrana přírody a později, již jako prezident, přijal zákon o zřízení přírodních rezervací.
Po návratu z Dakoty se podruhé zamiloval a v roce 1886 si vzal svou druhou ženu Edith Kermit Carow. Sňatek proběhl v Londýně. Narodili se jim čtyři synové a jedna dcera a zároveň vychovávali i Theodorovu dceru z prvního manželství. V té době se Theodore Roosevelt již plně věnoval politice, stal se newyorským guvernérem a po následujících volbách se stal viceprezidentem. V roce 1901 byl zavražděn prezident McKinley a Theodore Roosevelt se po složení přísahy stal v pořadí 26. prezidentem Spojených států. V úřadě vytrval do roku 1909. V politice byl však nadále činný, podporoval například účast Spojených států v první světové válce. V roce 1918 podporoval snahu T. G. Masaryka o vznik samostatného Československa. Zasadil se také o zdravý původ potravin bez konzervačních látek. Za dobu jeho úřadování vyšel také zákon o ochraně přírodních zdrojů. Zemřel 6. ledna 1919 ve věku 60 let.Kdo byl Theodore Roosevelt? Životopis Theodore Roosevelt, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Theodore Roosevelt

Národnost: americká
Datum narození: 27. října 1858
Místo narození: New York
Datum úmrtí: 6. ledna 1919

Líbí se stručný životopis s osobou Theodore Roosevelt? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Rodina? Znáte definici termínu Erdomed? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mlíčí? Pamatujete si definici pojmu Souhvězdí?

Klíčová slova: místo narození, život, narození, kde se narodil Theodore Roosevelt?, popis, informace, lexikon, zajímavosti, wiki, biografie, kdo je Theodore Roosevelt?, vysvětlení, datum úmrtí, národnost, Kdy zemřel Theodore Roosevelt, politici

Pojem Theodore Roosevelt je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Theodore Roosevelt zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Theodore Roosevelt ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Theodore Roosevelt na Youtube

Hledat slovo Theodore Roosevelt ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Theodore Roosevelt ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Theodore Roosevelt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Theodore Roosevelt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Theodore Roosevelt

Právě nyní již víte Kdo byl Theodore Roosevelt? Kdy se narodil Theodore Roosevelt? Kde se narodil Theodore Roosevelt? Kdy zemřel Theodore Roosevelt? Theodore Roosevelt se nachází v kategorii Politici

Text vytvořen pro server Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Theodore Roosevelt dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Theodore Roosevelt i v jiné kategorii než je politici.