Kdo je to?
Kdo je to, byl Skřítek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Skřítek? Lidé, mytologie

Kdo je to Skřítek?

Co znamená a jaký je význam slova Skřítek?

Skřítek byl původně názvem pro ducha, který měl chránit dům. Tato bytost se vyskytovala hlavně v lidové slovesnosti západních Slovanů. U jiných národů se vyskytuje pod různými jmény, ale se stejným úkolem. Jako skřítek se označují i další nadpřirozené zjevy malých postav. Slovo samo má původ v němčině, někdy se používalo i pro označení dětí, které nebyly pokřtěny.
Skřítek byl opravdu malý, bral na sebe různé podoby, jako například zmoklé kuře, jiskřící pták, had a podobně. Aby byl skřítek spokojený a neškodil, dávalo se mu stranou dobré jídlo.Kdo je to, byl Skřítek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Skřítek? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Skřítek s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Lufa? Vzpomněli byste si co označuje výraz Leasing? Víte co je Řecký jogurt? Znáte termín Mrakodrap?

Klíčová slova: wiki, pojem, kdo to je, co je to Skřítek?, mytologie, lexikon, význam pojmu, slovo, synonymum, informace, význam slova, kdo je Skřítek?, etymologie, termín, vysvětlení, význam

Pojem Skřítek je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Skřítek lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Skřítek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Skřítek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Skřítek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Skřítek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Skřítek například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Skřítek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Skřítek? Kdo to byl Skřítek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Skřítek? Definice pojmu Skřítek se nachází v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Skřítek hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).