Kdo je to?
Kdo je to, byl Skřítek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Skřítek? Lidé, mytologie

Kdo je to Skřítek?

Co znamená a jaký je význam slova Skřítek?

Skřítek byl původně názvem pro ducha, který měl chránit dům. Tato bytost se vyskytovala hlavně v lidové slovesnosti západních Slovanů. U jiných národů se vyskytuje pod různými jmény, ale se stejným úkolem. Jako skřítek se označují i další nadpřirozené zjevy malých postav. Slovo samo má původ v němčině, někdy se používalo i pro označení dětí, které nebyly pokřtěny.
Skřítek byl opravdu malý, bral na sebe různé podoby, jako například zmoklé kuře, jiskřící pták, had a podobně. Aby byl skřítek spokojený a neškodil, dávalo se mu stranou dobré jídlo.Kdo je to, byl Skřítek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Skřítek? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Skřítek? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Dřík? Znáte definici termínu Báseň? Víte co je Diakritika? Pamatujete si definici pojmu Ratejna?

Klíčová slova: význam slova, Skřítek, mytologie, co znamená, odborný výraz, termín, heslo, slovo, přesný výraz, původ slova, synonymum, wiki, popis, informace, vysvětlení, definice

Pojem Skřítek je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat slovo Skřítek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Skřítek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Skřítek na Youtube

Hledat výraz Skřítek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skřítek například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Skřítek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Skřítek? Kdo to byl Skřítek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Skřítek? Definice pojmu Skřítek je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Skřítek i v jiných kategoriích (než mytologie).