Kdo je to?
Kdo je to, byl Skřítek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Skřítek? Lidé, mytologie

Kdo je to Skřítek?

Co znamená a jaký je význam slova Skřítek?

Skřítek byl původně názvem pro ducha, který měl chránit dům. Tato bytost se vyskytovala hlavně v lidové slovesnosti západních Slovanů. U jiných národů se vyskytuje pod různými jmény, ale se stejným úkolem. Jako skřítek se označují i další nadpřirozené zjevy malých postav. Slovo samo má původ v němčině, někdy se používalo i pro označení dětí, které nebyly pokřtěny.
Skřítek byl opravdu malý, bral na sebe různé podoby, jako například zmoklé kuře, jiskřící pták, had a podobně. Aby byl skřítek spokojený a neškodil, dávalo se mu stranou dobré jídlo.Kdo je to, byl Skřítek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Skřítek? Lidé, mytologie

Tento text (Skřítek) můžete sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Carving? Vzpomněli byste si co znamená slovo Imigrace? Víte co je Únavový syndrom? Víte co je Adblue?

Klíčová slova: význam, termín, odborný výraz, kdo to je, význam slova, kdo je Skřítek?, Skřítek, vysvětlení, mytologie, popis, popis, slovo, lexikon, synonymum, definice, původ slova

Pojem Skřítek je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít Skřítek na Google.cz

Najít pojem Skřítek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Skřítek ve Wikislovníku

Hledat pojem Skřítek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Skřítek například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Skřítek, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Skřítek? Kdo to byl Skřítek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Skřítek? Definice pojmu Skřítek je v kategorii mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Skřítek hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).