Kdo je to?
Kdo je Jidáš Iškariotský? Životopis Jidáš Iškariotský, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Jidáš Iškariotský

Kdo je Jidáš Iškariotský? Životopis, informace, biografie, křesťanství

Jidáš Iškariotský je jednou z nejkontroverznějších postav Nového zákona. Je známý jako apoštol, který zradil Ježíše Krista, což vedlo k jeho zatčení a nakonec ukřižování.
Podrobnosti o rodinném původu a místě narození Jidáše Iškariotského nejsou v biblických záznamech podrobně popsány. Jeho příjmení, "Iškariotský", je často interpretováno jako odkaz na jeho původ z města Kerioth (vesnice blízko města Hebron) v Judsku. Hebrejsky iš Kariot znamená muž z Keriót.
Biblické záznamy neposkytují konkrétní informace o vzdělání Jidáše. Měl být jedním z dvanácti apoštolů Ježíše Krista. Jidáš je také popisován jako pokladník skupiny.
Jidáš je nejznámější pro svou zradu Ježíše Krista. Za třicet stříbrných mincí se dohodl, že ukáže náboženským vůdcům, kde mohou Ježíše zatknout, a to bez zásahu davu, aby jej ochránili. Tento čin je považován za jednu z klíčových událostí vedoucích k Ježíšově ukřižování.
Nejsou k dispozici žádné konkrétní informace o rodině nebo dětech Jidáše Iškariotského.
Postava Jidáše Iškariotského byla často předmětem uměleckého, literárního a teologického zkoumání. Je znázorňován jako symbol zrady, ale některé interpretace také zdůrazňují jeho zápas se svědomím a lítostí po zradě Ježíše.
Podle Nového zákona Jidáš zemřel krátce po zradě Ježíše. Existují různé zprávy o jeho smrti, ale evangelium podle Matouše uvádí, že se Jidáš zabil z výčitek svědomí. Jeho věk v době smrti není znám.
Jidáš Iškariotský zůstává jedním z nejdiskutovanějších postav biblického příběhu. Jeho příběh je varovným příkladem o důsledcích zrady, ale také o lidském zápase mezi ambicemi a svědomím.Kdo je Jidáš Iškariotský? Životopis Jidáš Iškariotský, osobnosti, slavný člověk z kategorie křesťanství

Hlavní informace o osobě Jidáš Iškariotský

Národnost: židovská
Místo narození: Judsko, Římská říše

Popis osobnosti Jidáš Iškariotský můžete sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Mentor? Pamatujete si definici pojmu Autoremedura? Pamatujete si definici pojmu Hoblice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chronograf?

Klíčová slova: křesťanství, narození, kdo je Jidáš Iškariotský?, kde se narodil Jidáš Iškariotský?, křesťanství, lexikon, informace, wikipedie, osobnosti, Jidáš Iškariotský, místo narození, wiki, národnost, osobnost, biografie, popis

Pojem Jidáš Iškariotský je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Jidáš Iškariotský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Jidáš Iškariotský ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Jidáš Iškariotský ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Jidáš Iškariotský ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Jidáš Iškariotský ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jidáš Iškariotský například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Jidáš Iškariotský?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Jidáš Iškariotský? Kde se narodil Jidáš Iškariotský? Jidáš Iškariotský patří do kategorie Křesťanství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Jidáš Iškariotský kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jidáš Iškariotský i v jiné kategorii než je křesťanství.