Kdo je to?
Kdo je Danielle Steel? Životopis Danielle Steel, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Danielle Steel

Kdo je Danielle Steel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Danielle Steel, celým jménem Danielle Fernandes Dominique Schuelein-Steel, je americká spisovatelka, která se věnuje romantickému žánru a konvenčním dramatům.
Danielle se narodila 14. srpna 1947v New Yorku, jejím otcem je John Schuelein-Steel (potomek zakladatele Lowënbräu Beer) a matkou je Camara Stone Reis, dcera portugalského diplomata. Celé dětství strávila ve Francii, kde ji rodiče brávali na večírky diplomatů a vysoce postavených lidí, takže viděla na vlastní oči život smetánky. To se později odráží i v jejích románech. Když se její rodiče rozvedli, bylo Danielle teprve 9 let, musela se přestěhovat s otcem do USA a s matkou se vídala jen zřídka. Jako střední školu vystudovala Lycée Francais v New Yorku, jako vysokou si vybrala módní návrhářství, které studovala na Parson School of Design, a poté ještě vystudovala literaturu na New York University. Vdala se (poprvé) velice brzy, již v 18 letech, ještě za studií. Jejím manželem se stal bankéř Claude-Eric Lazard. Měli spolu dceru Beatrix. Danielle se živila jako reklamní textařka a poté pracovala v PR agentuře. Přitom začala psát (její první pokusy se datují již do jejího dětství, v pubertě psala poezii). Od jednoho ze svých klientů, kterému se její tvorba líbila, dostala finanční podporu, aby mohla psát profesionálně. Mezitím se však rozpadlo její první manželství, brzy nato se podruhé vdala za násilníka Dannyho Zugeldera, manželství se prakticky hned rozpadlo, a on skončil ve vězení. Ani třetí manželství nedopadlo dobře, její manžel William Toth byl totiž závislý na heroinu. Měla s ním syna Nicolase, naštěstí alespoň vyhrála soud o rodičovská práva k tomuto dítěti. Aby toho nebylo málo, vdala se Danielle počtvrté, a to za Johna Trainu, který pracoval jako obchodník s vínem a měl v té době již 2 děti. Danielle je adoptovala a on na oplátku adoptoval jejího syna Nicolase. Spolu měli dalších 5 dětí. Ale nakonec ani toto manželství nevydrželo a rozvedli se po neobvyklém soudním procesu ohledně jejího syna Nicolase. Ten pak následně ještě navíc spáchal sebevraždu, protože trpěl bipolární poruchou a k tomu užíval drogy, ale nejvíce byl zasažen samotným procesem. Daniell se vdala ještě popáté, tentokrát za finančníka Toma Perkinse. Vydrželi spolu asi 2 roky.
Dnes žije Steelová v San Francisku, kde měla uměleckou galerii, ve které vystavovala díla, která sama sbírala. Získala i několik ocenění, například za přínos světové kultuře byla vyznamenána francouzským titulem rytíře Ordre des Arts et des Lettres. Také se jí podařilo uvést na trh svůj vlastní parfém a roku 2009 vstoupila do kalifornské síně slávy.
Romány Steelové asi není potřeba příliš rozebírat, protože je všichni známe minimálně z televizních zpracování (těch bylo 22). Vychází ze svých zážitků z dětství - romány vyprávějí zejména osudy bohatých a slavných. Někdy jsou trošku rozvleklé a obsahují málo děje, zato mají dobře zpracované postavy. Je také pravdou, že čím je spisovatelka starší, tím jsou její romány propracovanější co do zápletek. Místy se už nejedná jen o romantiku, ale z románů čiší také napětí, nebo dokonce pokusy o více psychologické vykreslení postav. Ať tak, či tak, její romány byly přeloženy do mnoha jazyků a vydávají se ve statisícových nákladech. To je asi důkaz, že u čtenářů je Danielle Steel stále oblíbená.Kdo je Danielle Steel? Životopis Danielle Steel, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Danielle Steel

Národnost: americká
Datum narození: 14. 8. 1947
Místo narození: New York

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Danielle Steel? s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Špalda? Vzpomněli byste si co znamená slovo WinRAR? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tiebreak? Víte co je Taoismus?

Klíčová slova: datum narození, vysvětlení, osobnosti, Danielle Steel, osobnost, místo narození, kde se narodila Danielle Steel?, kdo je Danielle Steel?, národnost, život, lexikon, literatura, wiki, biografie, informace, Danielle Steel

Pojem Danielle Steel je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Danielle Steel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Danielle Steel ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Danielle Steel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Danielle Steel ve Wikimedia Commons

Najít slovo Danielle Steel ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Danielle Steel například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Danielle Steel?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Danielle Steel? Kdy se narodila Danielle Steel? Kde se narodila Danielle Steel? Danielle Steel patří do sekce Literatura

Kategorie literatura, básník starý, danielle Steel, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Danielle Steel dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danielle Steel i v jiné kategorii než je literatura.