Kdo je to?
Kdo je Danielle Steel? Životopis Danielle Steel, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Kdo je Danielle Steel?

Kdo je Danielle Steel? Životopis, informace, biografie, literatura

Danielle Steel, celým jménem Danielle Fernandes Dominique Schuelein-Steel, je americká spisovatelka, která se věnuje romantickému žánru a konvenčním dramatům.
Danielle se narodila 14. srpna 1947v New Yorku, jejím otcem je John Schuelein-Steel (potomek zakladatele Lowënbräu Beer) a matkou je Camara Stone Reis, dcera portugalského diplomata. Celé dětství strávila ve Francii, kde ji rodiče brávali na večírky diplomatů a vysoce postavených lidí, takže viděla na vlastní oči život smetánky. To se později odráží i v jejích románech. Když se její rodiče rozvedli, bylo Danielle teprve 9 let, musela se přestěhovat s otcem do USA a s matkou se vídala jen zřídka. Jako střední školu vystudovala Lycée Francais v New Yorku, jako vysokou si vybrala módní návrhářství, které studovala na Parson School of Design, a poté ještě vystudovala literaturu na New York University. Vdala se (poprvé) velice brzy, již v 18 letech, ještě za studií. Jejím manželem se stal bankéř Claude-Eric Lazard. Měli spolu dceru Beatrix. Danielle se živila jako reklamní textařka a poté pracovala v PR agentuře. Přitom začala psát (její první pokusy se datují již do jejího dětství, v pubertě psala poezii). Od jednoho ze svých klientů, kterému se její tvorba líbila, dostala finanční podporu, aby mohla psát profesionálně. Mezitím se však rozpadlo její první manželství, brzy nato se podruhé vdala za násilníka Dannyho Zugeldera, manželství se prakticky hned rozpadlo, a on skončil ve vězení. Ani třetí manželství nedopadlo dobře, její manžel William Toth byl totiž závislý na heroinu. Měla s ním syna Nicolase, naštěstí alespoň vyhrála soud o rodičovská práva k tomuto dítěti. Aby toho nebylo málo, vdala se Danielle počtvrté, a to za Johna Trainu, který pracoval jako obchodník s vínem a měl v té době již 2 děti. Danielle je adoptovala a on na oplátku adoptoval jejího syna Nicolase. Spolu měli dalších 5 dětí. Ale nakonec ani toto manželství nevydrželo a rozvedli se po neobvyklém soudním procesu ohledně jejího syna Nicolase. Ten pak následně ještě navíc spáchal sebevraždu, protože trpěl bipolární poruchou a k tomu užíval drogy, ale nejvíce byl zasažen samotným procesem. Daniell se vdala ještě popáté, tentokrát za finančníka Toma Perkinse. Vydrželi spolu asi 2 roky.
Dnes žije Steelová v San Francisku, kde měla uměleckou galerii, ve které vystavovala díla, která sama sbírala. Získala i několik ocenění, například za přínos světové kultuře byla vyznamenána francouzským titulem rytíře Ordre des Arts et des Lettres. Také se jí podařilo uvést na trh svůj vlastní parfém a roku 2009 vstoupila do kalifornské síně slávy.
Romány Steelové asi není potřeba příliš rozebírat, protože je všichni známe minimálně z televizních zpracování (těch bylo 22). Vychází ze svých zážitků z dětství - romány vyprávějí zejména osudy bohatých a slavných. Někdy jsou trošku rozvleklé a obsahují málo děje, zato mají dobře zpracované postavy. Je také pravdou, že čím je spisovatelka starší, tím jsou její romány propracovanější co do zápletek. Místy se už nejedná jen o romantiku, ale z románů čiší také napětí, nebo dokonce pokusy o více psychologické vykreslení postav. Ať tak, či tak, její romány byly přeloženy do mnoha jazyků a vydávají se ve statisícových nákladech. To je asi důkaz, že u čtenářů je Danielle Steel stále oblíbená.Kdo je Danielle Steel? Životopis Danielle Steel, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Danielle Steel

Národnost: americká
Datum narození: 14. 8. 1947
Místo narození: New York

Líbí se stručný životopis s osobou Danielle Steel? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Pozdní sběr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Altán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Atmosféra? Víte co je Cortana?

Klíčová slova: kdy se narodila Danielle Steel?, vysvětlení, datum narození, popis, wikipedie, zajímavosti, osobnost, Danielle Steel, informace, kdo je Danielle Steel?, národnost, životopis, místo narození, Danielle Steel, kde se narodila Danielle Steel?, literatura

Pojem Danielle Steel je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Danielle Steel

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Danielle Steel ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Danielle Steel na Google obrázcích

Hledat frázi Danielle Steel ve Wikislovníku

Hledat termín Danielle Steel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Danielle Steel na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Danielle Steel například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Danielle Steel? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Danielle Steel? Kdy se narodila Danielle Steel? Kde se narodila Danielle Steel? Danielle Steel patří do kategorie Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Danielle Steel dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Danielle Steel i v jiné kategorii než je literatura.