Kdo je to?
Kdo je to, byl Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Harpyje?

Jaký je význam slova Harpyje? Co to znamená?

Harpyje je monstrum z antických bájí, které vypadá z poloviny jako pták a z poloviny jako žena. Původně zosobňovaly bouřky a mračna, později byl výraz harpyje používán pro zlé tvory, kteří člověku škodili. Známé jsou harpyje z bájí o Fíneovi a Argonautech, kde harpyje slepého věštce Fínea mučily za to, že se zbavil svých synů a byl potrestán věčným hladem.
Tyto bytosti jsou známé i v heraldice, zde jsou zpodobňovány jako orel s ženským obličejem a ňadry.Kdo je to, byl Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Budeme rádi, pokud budete definici slova Harpyje sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je XBox? Pamatujete si definici pojmu Genetika? Rozumíte pojmu Dysortografie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tilápie?

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, termín, informace, význam slova, co znamená, lexikon, kdo je Harpyje?, pojem, heslo, popis, slovo, odborný výraz, co je to Harpyje?, etymologie, přesný význam

Pojem Harpyje je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Harpyje ve Wikislovníku

Najít heslo Harpyje v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Harpyje ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Harpyje ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpyje například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Harpyje? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Harpyje? Kdo to byl Harpyje? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpyje? Definice pojmu Harpyje se nachází v kategorii nadpřirozené. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, slovo, termín, definici kupříkladu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Harpyje i v jiné kategorii než v nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.