Kdo je to?
Kdo je to, byl Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Harpyje?

Jaký je význam slova Harpyje? Co to znamená?

Harpyje je monstrum z antických bájí, které vypadá z poloviny jako pták a z poloviny jako žena. Původně zosobňovaly bouřky a mračna, později byl výraz harpyje používán pro zlé tvory, kteří člověku škodili. Známé jsou harpyje z bájí o Fíneovi a Argonautech, kde harpyje slepého věštce Fínea mučily za to, že se zbavil svých synů a byl potrestán věčným hladem.
Tyto bytosti jsou známé i v heraldice, zde jsou zpodobňovány jako orel s ženským obličejem a ňadry.Kdo je to, byl Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Harpyje? s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je XBox? Vzpomněli byste si co označuje výraz Visegrádská čtyřka? Rozumíte pojmu Dysortografie? Znáte termín Dtto?

Klíčová slova: co je to Harpyje?, popis, synonymum, popis, lexikon, definice, kdo to je, Harpyje, odborný výraz, slovo, přesný význam, formulace, etymologie, přesný výraz, pojem, heslo

Pojem Harpyje je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Harpyje lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Harpyje ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Harpyje ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Harpyje na Youtube

Hledat frázi Harpyje na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpyje například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Harpyje

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Harpyje? Kdo to byl Harpyje? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpyje? Definice pojmu Harpyje je v kategorii nadpřirozené. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, slovíčko kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.