Kdo je to?
Kdo je to Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Harpyje?

Co znamená a jaký je význam slova Harpyje?

Harpyje je monstrum z antických bájí, které vypadá z poloviny jako pták a z poloviny jako žena. Původně zosobňovaly bouřky a mračna, později byl výraz harpyje používán pro zlé tvory, kteří člověku škodili. Známé jsou harpyje z bájí o Fíneovi a Argonautech, kde harpyje slepého věštce Fínea mučily za to, že se zbavil svých synů a byl potrestán věčným hladem.
Tyto bytosti jsou známé i v heraldice, zde jsou zpodobňovány jako orel s ženským obličejem a ňadry.Kdo je to Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Harpyje? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Portfolio? Vzpomenete si na definici slova Kybernetika? Rozumíte pojmu Kontumace? Vzpomněli byste si na význam slova Akontace?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, nadpřirozené, přesný výraz, etymologie, pojem, synonymum, přesný význam, význam pojmu, Harpyje, termín, slovo, wikipedie, odborný výraz, přesný výraz, význam slova

Pojem Harpyje je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Harpyje zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Harpyje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Harpyje ve Wikipedii

Zkusit najít Harpyje ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Harpyje ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Harpyje ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpyje například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Harpyje, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Harpyje? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpyje? Definice pojmu Harpyje je v kategorii Nadpřirozené

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.