Kdo je to?
Kdo je to, byl Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Harpyje?

Jaký je význam slova Harpyje? Co to znamená?

Harpyje je monstrum z antických bájí, které vypadá z poloviny jako pták a z poloviny jako žena. Původně zosobňovaly bouřky a mračna, později byl výraz harpyje používán pro zlé tvory, kteří člověku škodili. Známé jsou harpyje z bájí o Fíneovi a Argonautech, kde harpyje slepého věštce Fínea mučily za to, že se zbavil svých synů a byl potrestán věčným hladem.
Tyto bytosti jsou známé i v heraldice, zde jsou zpodobňovány jako orel s ženským obličejem a ňadry.Kdo je to, byl Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Harpyje s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je XBox? Rozumíte pojmu Azalka? Rozumíte pojmu Dysortografie? Znáte pojem Větný celek?

Klíčová slova: nadpřirozené, kdo to je, pojem, přesný výraz, informace, popis, heslo, význam pojmu, Harpyje, wiki, definice, lexikon, co je to Harpyje?, vysvětlení, původ slova, význam slova

Pojem Harpyje je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Harpyje v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Harpyje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Harpyje ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Harpyje ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpyje například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Harpyje, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Harpyje? Kdo to byl Harpyje? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpyje? Definice pojmu Harpyje se nachází v sekci nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, termín řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.