Kdo je to?
Kdo je to Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Harpyje

Co znamená a jaký je význam slova Harpyje?

Harpyje je monstrum z antických bájí, které vypadá z poloviny jako pták a z poloviny jako žena. Původně zosobňovaly bouřky a mračna, později byl výraz harpyje používán pro zlé tvory, kteří člověku škodili. Známé jsou harpyje z bájí o Fíneovi a Argonautech, kde harpyje slepého věštce Fínea mučily za to, že se zbavil svých synů a byl potrestán věčným hladem.
Tyto bytosti jsou známé i v heraldice, zde jsou zpodobňovány jako orel s ženským obličejem a ňadry.Kdo je to Harpyje? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Harpyje? Lidé, nadpřirozené

Tento text samozřejmě můžete sdílet s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Runy? Pamatujete si definici pojmu Virus? Rozumíte pojmu Aréna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pesto?

Klíčová slova: wikipedie, Harpyje, co znamená, wiki, informace, původ slova, přesný výraz, význam, termín, slovo, odborný výraz, heslo, nadpřirozené, etymologie, vysvětlení, pojem

Pojem Harpyje je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Harpyje na Google obrázcích

Hledat heslo Harpyje ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Harpyje ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Harpyje ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Harpyje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Harpyje například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Harpyje

Nyní již víte Kdo je to Harpyje? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Harpyje? Definice pojmu Harpyje je v sekci Nadpřirozené

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Můžete se pokusit také najít informace výraz, definici, slovo, termín kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.