Kdo je to?
Kdo je Amálie Švábíková? Životopis Amálie Švábíková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Amálie Švábíková

Kdo je Amálie Švábíková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Amálie Švábíková je česká atletka, která nás reprezentuje ve skoku o tyči.
Amálie se narodila 22. listopadu 1999 v Kadani. S atletikou začínala v rodné Kadani, a to když jí k tomuto sportu přivedli rodiče, kteří mají sami sportovní minulost (maminka hrála pozemní hokej, tatínek volejbal a bratr lední hokej). Potom, co se přestěhovali do Prahy, začala se Amálka učit a trénovat u Marka Čepeláka na Slávii. Atletika však nebyla jediným sportem, kterému se v dětství věnovala; chtěla být všestranná, a tak jezdila na snowboardu, dělala gymnastiku nebo hrála volejbal. Ve čtrnácti letech se definitivně rozhodla věnovat se jen atletice (skoku o tyči), protože musela naplno trénovat, aby dosáhla úspěchu. Jejími vzory jsou americké skokanky o tyči Jenifer Suhrová a Sandi Morrisová.
Úspěchů dosáhla již na juniorských mistrovstvích, ze kterých má zlaté, stříbrné i bronzové medaile a i nějaké rekordy. Juniorský rekord skočila například v roce 2018, kdy překonala 451 cm. Na Halovém mistrovství České republiky 2023 překonala pak i ženský rekord, když skočila 472 cm (předtím byl rekord 471 cm a držela jej Jiřina Ptáčníková. Na Halovém mistrovství Evropy téhož roku vybojovala pro Českou republiku bronz, a to výkonem 470 cm, a pro ni to byl úspěch v podobě medaile na prvním seniorském šampionátu.
Mezi její koníčky patří sport, volejbal a cestování.Kdo je Amálie Švábíková? Životopis Amálie Švábíková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Amálie Švábíková

Národnost: česká
Datum narození: 22. 11. 1999
Místo narození: Kadaň

Tento text (Amálie Švábíková) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Prasečí chřipka? Víte co je Zubní korunka? Pamatujete si definici pojmu Patentka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Plutokracie?

Klíčová slova: sport, narození, vysvětlení, wikipedie, místo narození, sport, informace, kdo je Amálie Švábíková?, životopis, Amálie Švábíková, popis, kdy se narodila Amálie Švábíková?, národnost, život, lexikon, datum narození

Pojem Amálie Švábíková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Amálie Švábíková zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Amálie Švábíková ve Wikipedii

Vyhledat výraz Amálie Švábíková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Amálie Švábíková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Amálie Švábíková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Amálie Švábíková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amálie Švábíková například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Amálie Švábíková

Právě nyní již víte Kdo je to Amálie Švábíková? Kdy se narodila Amálie Švábíková? Kde se narodila Amálie Švábíková? Amálie Švábíková patří do kategorie Sport

Kategorie sport, řidič kamionu, amálie Švábíková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Amálie Švábíková např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Amálie Švábíková i v jiné kategorii než je sport.