Kdo je to?
Kdo je Patty Loveless? Životopis Patty Loveless, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Patty Loveless

Kdo je Patty Loveless? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Profesní kariéra americké country zpěvačky Patty Loveless se začala odvíjet již v jejím dospívání. Svoji první smlouvu však podepsala až v roce 1985. Věnuje se netradičnímu country, popu a bluegrassové hudby. Odborníci její styl hudby hodnotí jako směs zvuků. Za svoji dlouholetou kariéru vydala celkem 15 alb, které jí téměř všechny produkoval její manžel Emory Gordy Jr. Loveless sice v roce 2009 odešla z hudební scény, úplně na hudbu ale nezanevřela. Sporadicky přispívá svými texty i jiným umělcům.
Původním jménem Patricia Lee Ramey se narodila jako nejstarší dcera ze sedmi dětí. Její matka Naomie se starala o domácnost, otec John Ramey pracoval v uhelném dole, což se výrazně podepsalo na jeho zdraví. Onemocněl „černou plicní chorobou“ na jejíž následky v roce 1979 zemřel. Tehdy bylo Patty už 22 let a žila si svůj hudební život.
Když jí bylo 11 let, začala psát písně a hrát na kytaru. Společně se svým bratrem Rogerem vystupovali na místních akcích. Po absolvování střední školy se pustila do koncertování naplno. Začala zpívat v kapele Wilburn Brothers. Jelikož celou dobu neobdržela žádnou smlouvu, v roce 1973 kapelu opustila. V témže roce se poprvé provdala. Manželství však trvalo pouhých 13 let. Do druhého manželství vstoupila v únoru 1989 s Emory Gordy Jr., baskytaristou a producentem téměř všech Pattyních alb.
Loveless za svůj profesionální život a celoživotní dílo získala celkem pět cen od Country Music Association. Další dvě ceny obdržela od Akademie country hudby a další dvě ceny Grammy. V roce 2023 byla Patty uvedena do Country music Hall of Fame.Kdo je Patty Loveless? Životopis Patty Loveless, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Patty Loveless

Národnost: americká
Datum narození: 4. ledna 1957
Místo narození: Pikeville, Kentucky, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Patty Loveless s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova SIPO? Víte co je Kolová? Vzpomněli byste si co znamená slovo Badyán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Refinancování?

Klíčová slova: život, informace, popis, wiki, zajímavosti, wikipedie, kdy se narodila Patty Loveless?, Patty Loveless, kde se narodila Patty Loveless?, místo narození, osobnosti, narození, biografie, hudba, životopis, Patty Loveless

Pojem Patty Loveless je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít termín Patty Loveless ve Wikislovníku

Hledat termín Patty Loveless na Google.cz

Hledat videa s názvem Patty Loveless na Youtube

Najít slovo Patty Loveless ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Patty Loveless ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Patty Loveless například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Patty Loveless?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Patty Loveless? Kdy se narodila Patty Loveless? Kde se narodila Patty Loveless? Patty Loveless patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, bubny, patty Loveless, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Patty Loveless třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patty Loveless i v jiné kategorii než je hudba.