Kdo je to?
Kdo je Patty Loveless? Životopis Patty Loveless, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Patty Loveless

Kdo je Patty Loveless? Životopis, informace, biografie, hudba

Profesní kariéra americké country zpěvačky Patty Loveless se začala odvíjet již v jejím dospívání. Svoji první smlouvu však podepsala až v roce 1985. Věnuje se netradičnímu country, popu a bluegrassové hudby. Odborníci její styl hudby hodnotí jako směs zvuků. Za svoji dlouholetou kariéru vydala celkem 15 alb, které jí téměř všechny produkoval její manžel Emory Gordy Jr. Loveless sice v roce 2009 odešla z hudební scény, úplně na hudbu ale nezanevřela. Sporadicky přispívá svými texty i jiným umělcům.
Původním jménem Patricia Lee Ramey se narodila jako nejstarší dcera ze sedmi dětí. Její matka Naomie se starala o domácnost, otec John Ramey pracoval v uhelném dole, což se výrazně podepsalo na jeho zdraví. Onemocněl „černou plicní chorobou“ na jejíž následky v roce 1979 zemřel. Tehdy bylo Patty už 22 let a žila si svůj hudební život.
Když jí bylo 11 let, začala psát písně a hrát na kytaru. Společně se svým bratrem Rogerem vystupovali na místních akcích. Po absolvování střední školy se pustila do koncertování naplno. Začala zpívat v kapele Wilburn Brothers. Jelikož celou dobu neobdržela žádnou smlouvu, v roce 1973 kapelu opustila. V témže roce se poprvé provdala. Manželství však trvalo pouhých 13 let. Do druhého manželství vstoupila v únoru 1989 s Emory Gordy Jr., baskytaristou a producentem téměř všech Pattyních alb.
Loveless za svůj profesionální život a celoživotní dílo získala celkem pět cen od Country Music Association. Další dvě ceny obdržela od Akademie country hudby a další dvě ceny Grammy. V roce 2023 byla Patty uvedena do Country music Hall of Fame.Kdo je Patty Loveless? Životopis Patty Loveless, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Patty Loveless

Národnost: americká
Datum narození: 4. ledna 1957
Místo narození: Pikeville, Kentucky, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Patty Loveless? s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Ezoterika? Vzpomenete si na definici slova Avon? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chucpe? Vzpomněli byste si na význam slova ScioŠkola?

Klíčová slova: životopis, wiki, zajímavosti, osobnosti, hudba, místo narození, popis, informace, kde se narodila Patty Loveless?, datum narození, Patty Loveless, Patty Loveless, kdy se narodila Patty Loveless?, wikipedie, život, osobnost

Pojem Patty Loveless je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít Patty Loveless na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Patty Loveless ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Patty Loveless na Youtube

Vyhledat slovo Patty Loveless ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Patty Loveless ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Patty Loveless například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Patty Loveless? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Patty Loveless? Kdy se narodila Patty Loveless? Kde se narodila Patty Loveless? Patty Loveless patří do sekce Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Patty Loveless kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patty Loveless i v jiné kategorii než je hudba.