Kdo je to?
Kdo je Aleš Cibulka? Životopis Aleš Cibulka, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Aleš Cibulka

Kdo je Aleš Cibulka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Aleš Cibulka je český moderátor a publicista. Narodil se v Sokolově, základní školu vychodil v Chodově a na gymnázium zamířil do Sokolova. Jeho matkou je Hana Cibulková. Aleš má bratra Radka a je příbuzný s českým akademickým architektem Otakarem Binarem.
S novinařinou začal skutečně brzy. Už ve dvanácti letech přispíval do krajských novin a svou rozhlasovou kariérní cestu odstartoval v patnácti letech v soukromém karlovarském rádiu Diana. Od prosince 1997 nějaký čas moderoval Snídani s Novou.
V roce 1998 úspěšně ukončil studium na Vyšší odborné škole herecké a spojil své jméno s Českou televizí. Stal se tváří pořadu Dobré ráno s ČT. Na České televizi se objevoval po boku kolegyně Magdy Reifové v pořadu Baťoh. Šlo o zeměpisnou soutěž určenou především dětem a mládeži, která byla vysílána na přelomu tohoto a minulého století. Spolu s Zbyškem Pantůčkem a Ivanou Andrlovou moderoval Aleš Cibulka také pořad O češtině.
Aleš Cibulka však za své dlouholeté působení v moderátorských řadách České televize vystřídal mnoho různých pořadů. Po boku Vladimíra Hrona to byly Legendy televizní zábavy, dále pak publicistický pořad Experiment, který divákům přibližoval životy různých minorit (například homosexuálů, lidí se zdravotním postižením aj.) nebo soutěž Česká tajenka.
Coby autor se podílí na vzniku 13. komnaty.
Od roku 2013 působí na TV Barrandov, kde je známý díky své vlastní talk show Sejdeme se na Cibulce. Na tomto pořadu ostatně pracuje též jako scénárista.
Měl možnost moderovat předávání cen TýTý spolu s Jiřinou Jiráskovou. A to hned dvakrát. Coby host se objevil v nespočtu jiných soutěžních pořadů i talk shows. Sám byl dvakrát nominován na cenu Elsa v kategorii Moderátor.
Na rádiu Dvojka České rozhlasu moderuje od roku 2004 vlastní talk show Tobogan.
Ačkoli je Aleš Cibulka primárně moderátor, párkrát si vyzkoušel i herectví. V roce 2001 si zahrál v dramatu Hynka Bočana Uniforma a o dlouhých třináct let později dostal příležitost v nepříliš úspěšné komedii Modelky s.r.o. V mezičase jej mohli diváci vidět i v několika televizních seriálech včetně Zdivočelé země, Nadměrných maličkostí, Dobré čtvrti, Stop života, Krejzových, Modrého kódu, Zoo a 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem.
Oblíbený moderátor má na kontě i pěknou řádku knih. Sepsal několik životopisů slavných (Zdenka Sulanová – Utajená hvězda; Nataša Gollová; Nataša Gollová 2 – Černobílé vzpomínání) a také čtyřdílnou edici Černobílé idoly, která je plná medailonků herců a hereček z doby černobílého filmu.
Mezi Cibulkovými knihami najdeme i ty, které se vztahují k jeho televizním pořadům (Cibulka na Toboganu; Koho mi nadělil Tobogan; O češtině 1,2,3; Televizní idoly) a možná trochu netypicky knihy zaměřené na psychologická témata (Deprese není depka; Královna děsu aneb Panická porucha, Vyhořet může každý).
Každý rok také vydává svůj již tradiční kalendář pro filmové a televizní pamětníky. Filmy pro pamětníky miluje.
V osobním životě tvoří dlouholetý pár s dabérem a hercem Michalem Jagelkou. Poznali se při dabingu a v roce 2008 uzavřeli registrované partnerství.Kdo je Aleš Cibulka? Životopis Aleš Cibulka, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Hlavní data o osobě Aleš Cibulka

Národnost: česká
Datum narození: 25. března 1977
Místo narození: Sokolov

Tento text (Aleš Cibulka) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Cystoskopie? Znáte definici termínu Flóra? Víte co je Akvizice? Pamatujete si definici pojmu Aspartam?

Klíčová slova: vysvětlení, život, wiki, Aleš Cibulka, životopis, místo narození, národnost, osobnost, osobnosti, novináři, zajímavosti, wikipedie, informace, lexikon, novináři, narození

Pojem Aleš Cibulka je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Aleš Cibulka

Hledat slovo Aleš Cibulka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Aleš Cibulka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Aleš Cibulka na Youtube

Hledat výraz Aleš Cibulka na Google obrázcích

Najít slovo Aleš Cibulka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aleš Cibulka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Aleš Cibulka? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Aleš Cibulka? Kdy se narodil Aleš Cibulka? Kde se narodil Aleš Cibulka? Aleš Cibulka je v kategorii Novináři

Text vytvořen pro server Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Aleš Cibulka třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Aleš Cibulka i v jiné kategorii než je novináři.