Kdo je to?
Kdo je Barbra Streisand? Životopis Barbra Streisand, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Barbra Streisand

Kdo je Barbra Streisand? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Barbra Streisand, vlastním jménem Barbara Joan Streisand, se narodila 24. dubna 1942 v Brooklynu. Je to americká zpěvačka, věnuje se také filmu a divadlu, skládá hudbu. Je politickou aktivistkou, producentkou a režisérkou filmů.
Získala již dvě ceny Americké akademie filmových umění a věd, Oscara za nejlepší ženský herecký výkon a původní píseň, na svém kontě má také pět cen Emmy, 11 cen Grammy, cenu Tony a pochlubit se může také devíti Zlatými glóby. Patří mezi nejúspěšnější umělkyně poslední doby. Ve zpěvu a filmu je aktivní již více než padesát let.
Barbra Streisand byla první ženou, která režírovala, produkovala, napsala a hrála ve velkofilmu. Získala jako první žena skladatelka Oscara, pochlubit se může také tím, že její album bylo na prvním místě v žebříčku v šesti desetiletích za sebou. Zlatý glóbus získala za režii jako první a jediná žena.
Věnuje se také filantropii. Založila několik center a sdružení, které zvyšují povědomí o ženských srdečních chorobách. V roce 1986 založila nadaci Streisand Foundation. Bojuje proti rasové nerovnosti, chce rovná práva pro ženy, chrání práva voličů i občanská práva.
Poprvé se na vrchol žebříčku dostala v říjnu roku 1964 s albem People. Od té doby její sláva pouze stoupala. Její alba jsou celosvětově velmi dobrá prodávaná, a tak není divu, že se na vrcholu drží již několik desetiletí a je stále aktivní. Natočila 13 multiplatinových alb.
I po takové době její fanoušci pravidelně chodí na koncerty. V roce 2016 absolvovala turné The Music… The Mem\'ries… The Magic!, po kterém následoval koncertní speciál pro Netflix.
Svou první roli získala ve filmu Funny Girl, kterou si zahrála v roce 1968, a právě z tohoto filmu si odnesla ocenění Oscar za nejlepší herečku. V roce 1983 produkovala, režírovala, psala a zároveň hrála ve filmu Yentl, za který získala hned pět nominací na Oscara. Stejný snímek ji vynesl Zlatý glóbus za nejlepší režii a nejlepší film.
V roce 1994 se stala první ženou, která si převzala cenu DGA za speciál Barbra Streisand: Koncert. Ten také sama režírovala. Úspěchů má na kontě ale celou řadu. V roce 1963 získala dvě ceny Grammy - za nejlepší ženský pěvecký výkon a také za album roku (The Barbra Streisand Album). Stala se nejmladším umělcem, který takové ocenění získal.
Na svém kontě má Streisand spoustu dalších ocenění. V roce 1976 to byl film Zrodila se hvězda, do kterého skládala hudbu. Získala za ní cenu Akademie za nejlepší píseň. Na dva Oscary byl nominován film Zrcadlo má dvě tváře, který režírovala a produkovala. I v tomto snímku si pak nakonec zahrála. Vyneslo jí to Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve vedlejší roli.
Kromě Oscarů a Zlatých glóbů získala Streisand také 5 osobních cen Emmy. Je až neskutečné, co všechno tato cílevědomá žena dokázala. Vytvořila několik rekordů v návštěvnosti svých koncertů, neustále pokračuje ve své práci v nadaci a filantropii a snaží se za sebou nechat jen to nejlepší.Kdo je Barbra Streisand? Životopis Barbra Streisand, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Barbra Streisand

Národnost: americká
Datum narození: 24. dubna 1962
Místo narození: Brooklyn, New York, USA

Popis osobnosti Barbra Streisand můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Klub 27? Pamatujete si definici pojmu Dioptr? Znáte termín Botanika? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bílá noc?

Klíčová slova: kdo je Barbra Streisand?, vysvětlení, Barbra Streisand, informace, zajímavosti, život, národnost, Barbra Streisand, kdy se narodila Barbra Streisand?, hudba, popis, osobnosti, místo narození, wikipedie, wiki, osobnost

Pojem Barbra Streisand je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Barbra Streisand hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat videa s názvem Barbra Streisand na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Barbra Streisand ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Barbra Streisand na Google.cz

Hledat heslo Barbra Streisand ve Wikislovníku

Hledat slovo Barbra Streisand ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbra Streisand například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Barbra Streisand? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Barbra Streisand? Kdy se narodila Barbra Streisand? Kde se narodila Barbra Streisand? Barbra Streisand je v sekci Hudba

Kategorie hudba, sluneční housle, barbra Streisand, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Barbra Streisand dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbra Streisand i v jiné kategorii než je hudba.