Kdo je to?
Kdo je Barbra Streisand? Životopis Barbra Streisand, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Barbra Streisand?

Kdo je Barbra Streisand? Životopis, informace, biografie, hudba

Barbra Streisand, vlastním jménem Barbara Joan Streisand, se narodila 24. dubna 1942 v Brooklynu. Je to americká zpěvačka, věnuje se také filmu a divadlu, skládá hudbu. Je politickou aktivistkou, producentkou a režisérkou filmů.
Získala již dvě ceny Americké akademie filmových umění a věd, Oscara za nejlepší ženský herecký výkon a původní píseň, na svém kontě má také pět cen Emmy, 11 cen Grammy, cenu Tony a pochlubit se může také devíti Zlatými glóby. Patří mezi nejúspěšnější umělkyně poslední doby. Ve zpěvu a filmu je aktivní již více než padesát let.
Barbra Streisand byla první ženou, která režírovala, produkovala, napsala a hrála ve velkofilmu. Získala jako první žena skladatelka Oscara, pochlubit se může také tím, že její album bylo na prvním místě v žebříčku v šesti desetiletích za sebou. Zlatý glóbus získala za režii jako první a jediná žena.
Věnuje se také filantropii. Založila několik center a sdružení, které zvyšují povědomí o ženských srdečních chorobách. V roce 1986 založila nadaci Streisand Foundation. Bojuje proti rasové nerovnosti, chce rovná práva pro ženy, chrání práva voličů i občanská práva.
Poprvé se na vrchol žebříčku dostala v říjnu roku 1964 s albem People. Od té doby její sláva pouze stoupala. Její alba jsou celosvětově velmi dobrá prodávaná, a tak není divu, že se na vrcholu drží již několik desetiletí a je stále aktivní. Natočila 13 multiplatinových alb.
I po takové době její fanoušci pravidelně chodí na koncerty. V roce 2016 absolvovala turné The Music… The Mem\'ries… The Magic!, po kterém následoval koncertní speciál pro Netflix.
Svou první roli získala ve filmu Funny Girl, kterou si zahrála v roce 1968, a právě z tohoto filmu si odnesla ocenění Oscar za nejlepší herečku. V roce 1983 produkovala, režírovala, psala a zároveň hrála ve filmu Yentl, za který získala hned pět nominací na Oscara. Stejný snímek ji vynesl Zlatý glóbus za nejlepší režii a nejlepší film.
V roce 1994 se stala první ženou, která si převzala cenu DGA za speciál Barbra Streisand: Koncert. Ten také sama režírovala. Úspěchů má na kontě ale celou řadu. V roce 1963 získala dvě ceny Grammy - za nejlepší ženský pěvecký výkon a také za album roku (The Barbra Streisand Album). Stala se nejmladším umělcem, který takové ocenění získal.
Na svém kontě má Streisand spoustu dalších ocenění. V roce 1976 to byl film Zrodila se hvězda, do kterého skládala hudbu. Získala za ní cenu Akademie za nejlepší píseň. Na dva Oscary byl nominován film Zrcadlo má dvě tváře, který režírovala a produkovala. I v tomto snímku si pak nakonec zahrála. Vyneslo jí to Zlatý glóbus za nejlepší herečku ve vedlejší roli.
Kromě Oscarů a Zlatých glóbů získala Streisand také 5 osobních cen Emmy. Je až neskutečné, co všechno tato cílevědomá žena dokázala. Vytvořila několik rekordů v návštěvnosti svých koncertů, neustále pokračuje ve své práci v nadaci a filantropii a snaží se za sebou nechat jen to nejlepší.Kdo je Barbra Streisand? Životopis Barbra Streisand, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Barbra Streisand

Národnost: americká
Datum narození: 24. dubna 1962
Místo narození: Brooklyn, New York, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Barbra Streisand se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Diskriminace? Znáte pojem Atomismus? Znáte termín Integrál? Vzpomenete si na definici slova Cream cheese?

Klíčová slova: životopis, hudba, osobnost, hudba, život, narození, kdy se narodila Barbra Streisand?, kdo je Barbra Streisand?, biografie, Barbra Streisand, zajímavosti, vysvětlení, datum narození, wikipedie, místo narození, osobnosti

Pojem Barbra Streisand je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Barbra Streisand

Zkusit najít frázi Barbra Streisand v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Barbra Streisand ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Barbra Streisand ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Barbra Streisand na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Barbra Streisand ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbra Streisand například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Barbra Streisand? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Barbra Streisand? Kdy se narodila Barbra Streisand? Kde se narodila Barbra Streisand? Barbra Streisand se nachází v kategorii Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Barbra Streisand třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbra Streisand i v jiné kategorii než je hudba.