Kdo je to?
Kdo je Martin Hrdinka? Životopis Martin Hrdinka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Martin Hrdinka

Kdo je Martin Hrdinka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Český moderátor, scénárista a producent Martin Hrdinka se narodil 4. dubna 1966 v Praze. Proslavil se jako moderátor populárního pořadu Televizní hitparáda a stál u zrodu celkem osmi ročníků hudebních cen Anděl.
Působil na rádiu Evropa 2 než v roce 1995 přešel do Českého rozhlasu na Radiožurnál, kde moderuje pořad Noční proud.
Produkoval desky mnoha českým muzikantům včetně Romana Vojtka, Josefa Laufera, Daniely Šinkorové, Michala Penka a dalších.
Napsal knihu Zatím tajné, která vyšla v roce 1995, a která pojednává o hvězdách české pop-music. Přináší medailonky českých zpěváků. Na jejím vzniku Hrdinka spolupracoval s Hanou Kousalovou, moderátorkou, scénáristkou a manželkou oblíbeného herce Pavla Zedníčka.
Je spoluautorem oblíbených muzikálů Jack Rozparovač, který pojednává o proslulém vrahovi lehkých žen z londýnské čtvrti Whitechapel, a Hříšný tanec podle stejnojmenného filmu. Také se podílel na baletu Má vlast a již více než tři sta krát jej mohli diváci vidět v roli Vince Fontaina v české adaptaci oblíbeného amerického hudebního filmu Pomáha.
Namluvil audioknihu Slavíci, která je v podstatě kronikou divácky nejúspěšnější a nejstarší stejnojmennou anketou hudební popularity. Podle jeho slov byla tato zkušenost pro moderátora velmi náročná. A to zejména kvůli nutnosti dlouhého monologu v kuse. Celá audiokniha nakonec vyšla na úctyhodných sedm hodin osmnáct minut.
To, že namlouvání audioknihy Slavíci padlo právě na Martina Hrdinku nebylo dílem náhody. Naopak. V minulosti se již velmi osvědčil. Moderoval totiž pořady Klec plná Slavíků a Slavíci v krabici. Jedná se o velmi povedené dílo, které s detektivní přesností mapuje celý historický vývoj ankety. Kromě toho jsou jednotlivé kapitoly zasazené do tehdejšího českého, respektive československého, i celosvětového kontextu.
Audiokniha vyšla pod vydavatelstvím Suprafon a podle Hrdinky není její tištěná verze v plánu, ač by to možná kvůli dobovým fotografiím a dokumentů bylo příhodné. Nicméně audiokniha vyšla až v roce 2022 a je proto možné, že se v budoucnu i tištěné verze dočkáme.
V současné době je stále pokládán za jednoho z nejlepších DJ v České republice a nabízí své umění také pro komerční účely. Kromě soukromých akcí, na kterých vystupoval jakožto DJ a moderátor, jej mohli ocenit lidé též na Plesech v Opeře nebo na Plese ČR v Bruselu. Je také ředitelem již dobře zavedeného hudebního festivalu CZECHTALENT Zlín.
O soukromém životě Martina Hrdinky nepronikají na veřejnost prakticky žádné zprávy, za čímž jistě stojí nemalé úsilí moderátora.Kdo je Martin Hrdinka? Životopis Martin Hrdinka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Martin Hrdinka

Národnost: česká
Datum narození: 4. dubna 1966
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Martin Hrdinka? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Povídka? Vzpomněli byste si na význam slova Respirátor? Pamatujete si definici pojmu Visa? Znáte definici termínu Podnebí?

Klíčová slova: hudba, lexikon, narození, životopis, popis, Martin Hrdinka, wiki, wikipedie, zajímavosti, datum narození, informace, kde se narodil Martin Hrdinka?, národnost, Martin Hrdinka, místo narození, hudba

Pojem Martin Hrdinka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Hrdinka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Martin Hrdinka na Google obrázcích

Najít pojem Martin Hrdinka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Martin Hrdinka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Martin Hrdinka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Hrdinka například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Martin Hrdinka? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Hrdinka? Kdy se narodil Martin Hrdinka? Kde se narodil Martin Hrdinka? Martin Hrdinka je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, zelené housle, martin Hrdinka, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Martin Hrdinka třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Hrdinka i v jiné kategorii než je hudba.