Kdo je to?
Kdo je Robert Duvall? Životopis Robert Duvall, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Robert Duvall

Kdo je Robert Duvall? Životopis, informace, biografie, herectví

V převážně vedlejších rolích za padesátiletou kariéru se do povědomí diváků zapsal americký herec Robert Duvall. A ačkoliv nikdy nebyl žádnou pravou hollywoodskou hvězdou, přesto byl celkem pětkrát nominován na Oscara, z nichž jednoho proměnil.
Robert Duvall měl od mala sen, stát se hercem. A právě proto nastoupil na školu Principia College v Illinois, kde studoval drama. Tu absolvoval v roce 1953. Stále nebyl spokojený a jako by se pořád hledal. Proto hned po ukončení studia nastoupil na dva roky do armády. Ani to ho neudělalo šťastným. Podal si přihlášku na The Neighborhood Playhouse School of the Theatrhe v New Yorku. Našel si pronájem, který sdílel společně s Dustinem Hoffmanem a Gene Hackmanem. Vytvořili trojici, v níž vymetali bary, byli vyhlášení aférkami se ženami a v neposlední řadě i rvačkami. Nebyly jim cizí ani různé kanadské žertíky. Během studia si na živobytí vydělával jako pošťák.
V roce 1962 přišel konečně zlom v podobě role mentálně postiženého Boo Radleye ve filmu Jak zabít ptáčka. Současně se stihl oženit s Barbarou Benjamin. Společnou domácnost sdíleli jedenáct let, než přišel rozvod. Jak se později ukázalo, bylo to jeho nejdelší manželství.
Další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Asi jeho nejvýraznější rolí byla postava Franka Burnse ve filmu MASH. Záhy na to přišla role mafiánského advokáta v legendárním Kmotrovi. Za tuto roli přišla jeho první nominace na Oscara. Dokonce se dočkal zápisu do Guinnessovy knihy rekordů jako nejvšestrannější herec na světě. Pustil se i do dalších aktivit. Dnes si na své konto může připsat nejen herec, ale také režisér, scénárista, producent, dokonce majitel restaurace a skladatel textů k písním.Kdo je Robert Duvall? Životopis Robert Duvall, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Robert Duvall

Národnost: americká
Datum narození: 5. ledna 1931
Místo narození: San Diego

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Robert Duvall? s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Inkognito? Znáte pojem Premiéra? Vzpomněli byste si co označuje výraz Revoluce? Vzpomenete si na definici slova Triak?

Klíčová slova: popis, kdo je Robert Duvall?, životopis, vysvětlení, herectví, herectví, datum narození, zajímavosti, lexikon, biografie, místo narození, kde se narodil Robert Duvall?, narození, kdy se narodil Robert Duvall?, osobnost, národnost

Pojem Robert Duvall je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Robert Duvall ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Robert Duvall ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Robert Duvall ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Robert Duvall ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Robert Duvall ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Duvall například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Duvall

Právě nyní již víte Kdo je to Robert Duvall? Kdy se narodil Robert Duvall? Kde se narodil Robert Duvall? Robert Duvall se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Duvall např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Duvall i v jiné kategorii než je herectví.