Kdo je to?
Kdo je Cher? Životopis Cher, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Cher

Kdo je Cher? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Cherilyn Sarkisian, známá pod uměleckým jménem Cher, je americká zpěvačka, herečka, textařka, producentka a modelka. Její otec byl původem z Arménie. Narodila se v Kalifornii ve městě El Centro. Když bylo Cher teprve 10 měsíců, její rodiče se rozvedli. Její matka (herečka) si poté vzala herce, díky kterému si mohla malá Cher zahrát v malých rolích ve filmech a seriálech. Poté se rozvedli a několikrát se museli stěhovat. Dlouhou dobu byli chudí, ale poté si její matka vzala bohatého bankéře a Cher začala chodit na soukromou školu Montclair College Preparatory School.
Školu předčasně opustila a přestěhovala se do Los Angeles, kde začala docházet na herecké kurzy a tancovala v klubech. V roce 1962 se seznámila s umělcem Sonny Bonem, se kterým se o dva roky později vzali. Producent Phil Spector produkoval první singl Ringo, I Love You (Cher jej nahrála pod pseudonymem Bonnie Jo Mason). Po jejich svatbě (1964) spolu vystupovali pod jménem Caesar & Cleo. Ve stejném roce uzavřela kontrakt s nahrávací společností Liberty Records a Sonny se stal producentem. Debutové album All I Really Want To Do vyšlo roku 1965 (po dvou letech se ho prodalo kolem 40 miliónů kusů). V onom roce spolu se Sonnym získali popularitu díky jejich projektu Sonny & Cher. V televizi se proslavila v 70. letech díky show Sonny & Cher Comedy Hour a Cher. V roce 1975 se rozvedli. Během padesátileté kariéry Cher vydala okolo dvaceti studiových alb. Poslední album Closer To the Truth vydala roku 2013.
V divadle Broadway si poprvé zahrála ve hře Come Back to the Five a Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean (1982). Objevila se ve více než deseti filmech. Mezi nejznámější patří Silkwood (1983), Mask (1985) a Moonstruck (1987), za který obdržela Oscara. Posledním snímkem se stal muzikál Mamma Mia! Here We Go Again (2018).
Během své kariéry získala cenu Grammy, Emmy, Zlatý Glóbus (celkem třikrát) nebo cenu CFDA Fashion Award pro módní návrháře. Doposud se prodalo okolo sta miliónů kopií jejich desek.Kdo je Cher? Životopis Cher, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Cher

Národnost: americká
Datum narození: 20. 5. 1946
Místo narození: El Centro, Kalifornie, USA

Tento text (Cher) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Romaneto? Víte co je Piniové oříšky? Znáte definici termínu Odborná literatura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Poplužní dvůr?

Klíčová slova: místo narození, biografie, zajímavosti, kde se narodila Cher?, kdo je Cher?, lexikon, život, osobnost, Cher, narození, informace, vysvětlení, hudba, hudba, datum narození, kdy se narodila Cher?

Pojem Cher je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Cher

Vyhledat pojem Cher ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Cher v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Cher ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cher na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cher ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cher například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Cher

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Cher? Kdy se narodila Cher? Kde se narodila Cher? Cher patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, skleněné housle, cher, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Cher řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cher i v jiné kategorii než je hudba.