Kdo je to?
Kdo je Adam Sebastian Helcelet? Životopis Adam Sebastian Helcelet, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Adam Sebastian Helcelet?

Kdo je Adam Sebastian Helcelet? Životopis, informace, biografie, sport

Adam Sebastian Helcelet je český atlet, sedmibojař a desetibojař. Helcelet se narodil v Turnově do rodiny, jejíž předkové byli šlechtického rodu. Jeho příbuzným byl Jan Helcelet – vysokoškolský profesor, lékař a také zakladatel brněnského Sokola v roce 1862. Dětství prožil v obci Olešnice v Českém ráji nedaleko Turnova. V Turnově také začal trénovat atletiku. V osmnácti letech se pod vedením trenéra a legendárního desetibojaře Tomáše Dvořáka zúčastnil juniorského Mistrovství Evropy v Srbsku v Novém Sadu, kde skončil na osmém místě (2009). Helcelet zažil velmi úspěšný rok 2011, kdy získal zlato na Mistrovství České republiky v desetiboji a také stříbro na Halovém Mistrovství České republiky v sedmiboji. O rok později zopakoval druhé místo na HMČR 2012. Od té doby slavil na HMČR celkem čtyřikrát zisk zlaté medaile (2013, 2015, 2016, 2017) a dvě stříbrné medaile ze sedmiboje (2018, 2020), tři bronzové medaile ve skoku dalekém (2014, 2015, 2022) a dvě stříbrné medaile v běhu na 60 m překážek (2017, 2022). Na Mistrovství Evropy do 23 let (2013) vybojoval bronzovou medaili v desetiboji, v roce 2016 na ME získal stříbrnou medaili. V sedmiboji na Halovém ME v atletice 2017 vybojoval bronzovou medaili. Helcelet se zúčastnil Letních Olympijských her v Tokiu 2021 a skončil na celkovém šestnáctém místě. Jeho osobní rekord v desetiboji je 8 291 bodů a v halovém sedmiboji 6 188 bodů. Několikrát během kariéry musel odstoupit ze závodů kvůli problémům s achilovou patou.
Helcelet v současné době závodí za tým PSK Olymp Praha, kde ho trénuje bývalý český vícebojař Josef Karas.
Helcelet je od roku 2019 ženatý s českou atletkou Denisou Ščerbovou. V roce 2018 se páru narodila dcera Evelin. Druhá dcera Anastasie se narodila roku 2021.Kdo je Adam Sebastian Helcelet? Životopis Adam Sebastian Helcelet, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Adam Sebastian Helcelet

Národnost: česká
Datum narození: 27. 10. 1991
Místo narození: Turnov, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Adam Sebastian Helcelet s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Server? Pamatujete si definici pojmu Emulze? Víte co je ISIC? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zdrojový kód?

Klíčová slova: wiki, Adam Sebastian Helcelet, kdo je Adam Sebastian Helcelet?, Adam Sebastian Helcelet, život, životopis, osobnost, vysvětlení, sport, wikipedie, datum narození, narození, národnost, popis, biografie, sport

Pojem Adam Sebastian Helcelet je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat frázi Adam Sebastian Helcelet na Google.cz

Najít výraz Adam Sebastian Helcelet v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adam Sebastian Helcelet ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Adam Sebastian Helcelet ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Adam Sebastian Helcelet ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Sebastian Helcelet například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adam Sebastian Helcelet

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Adam Sebastian Helcelet? Kdy se narodil Adam Sebastian Helcelet? Kde se narodil Adam Sebastian Helcelet? Adam Sebastian Helcelet se nachází v kategorii Sport

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Adam Sebastian Helcelet řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Sebastian Helcelet i v jiné kategorii než je sport.