Kdo je to?
Kdo je Adam Sebastian Helcelet? Životopis Adam Sebastian Helcelet, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Adam Sebastian Helcelet

Kdo je Adam Sebastian Helcelet? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Adam Sebastian Helcelet je český atlet, sedmibojař a desetibojař. Helcelet se narodil v Turnově do rodiny, jejíž předkové byli šlechtického rodu. Jeho příbuzným byl Jan Helcelet – vysokoškolský profesor, lékař a také zakladatel brněnského Sokola v roce 1862. Dětství prožil v obci Olešnice v Českém ráji nedaleko Turnova. V Turnově také začal trénovat atletiku. V osmnácti letech se pod vedením trenéra a legendárního desetibojaře Tomáše Dvořáka zúčastnil juniorského Mistrovství Evropy v Srbsku v Novém Sadu, kde skončil na osmém místě (2009). Helcelet zažil velmi úspěšný rok 2011, kdy získal zlato na Mistrovství České republiky v desetiboji a také stříbro na Halovém Mistrovství České republiky v sedmiboji. O rok později zopakoval druhé místo na HMČR 2012. Od té doby slavil na HMČR celkem čtyřikrát zisk zlaté medaile (2013, 2015, 2016, 2017) a dvě stříbrné medaile ze sedmiboje (2018, 2020), tři bronzové medaile ve skoku dalekém (2014, 2015, 2022) a dvě stříbrné medaile v běhu na 60 m překážek (2017, 2022). Na Mistrovství Evropy do 23 let (2013) vybojoval bronzovou medaili v desetiboji, v roce 2016 na ME získal stříbrnou medaili. V sedmiboji na Halovém ME v atletice 2017 vybojoval bronzovou medaili. Helcelet se zúčastnil Letních Olympijských her v Tokiu 2021 a skončil na celkovém šestnáctém místě. Jeho osobní rekord v desetiboji je 8 291 bodů a v halovém sedmiboji 6 188 bodů. Několikrát během kariéry musel odstoupit ze závodů kvůli problémům s achilovou patou.
Helcelet v současné době závodí za tým PSK Olymp Praha, kde ho trénuje bývalý český vícebojař Josef Karas.
Helcelet je od roku 2019 ženatý s českou atletkou Denisou Ščerbovou. V roce 2018 se páru narodila dcera Evelin. Druhá dcera Anastasie se narodila roku 2021.Kdo je Adam Sebastian Helcelet? Životopis Adam Sebastian Helcelet, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Adam Sebastian Helcelet

Národnost: česká
Datum narození: 27. 10. 1991
Místo narození: Turnov, Československo

Popis osobnosti Adam Sebastian Helcelet můžete sdílet s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Kalvárie? Víte co je Árie? Víte co je Kvas? Vzpomněli byste si co označuje výraz Oáza?

Klíčová slova: wikipedie, sport, národnost, popis, život, osobnost, Adam Sebastian Helcelet, sport, kdo je Adam Sebastian Helcelet?, Adam Sebastian Helcelet, vysvětlení, zajímavosti, kde se narodil Adam Sebastian Helcelet?, informace, narození, biografie

Pojem Adam Sebastian Helcelet je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Adam Sebastian Helcelet

Zkusit najít pojem Adam Sebastian Helcelet na Google.cz

Hledat slovo Adam Sebastian Helcelet ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Adam Sebastian Helcelet na Google obrázcích

Zkusit najít Adam Sebastian Helcelet ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Adam Sebastian Helcelet ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Sebastian Helcelet například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adam Sebastian Helcelet

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Adam Sebastian Helcelet? Kdy se narodil Adam Sebastian Helcelet? Kde se narodil Adam Sebastian Helcelet? Adam Sebastian Helcelet patří do kategorie Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Adam Sebastian Helcelet dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Sebastian Helcelet i v jiné kategorii než je sport.