Kdo je to?
Kdo je to Hispanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hispanista? Lidé, věda

Hispanista

Jaký je význam slova Hispanista? Co to znamená?

Hispanista je termín používaný k označení odborníka na hispánskou kulturu, historii, jazyk a literaturu. Tato osoba se specializuje na španělský jazyk, zejména tedy španělštinu (ale v jejím rámci i na jazykové varianty jako kastilštinu, katalánštinu aj.), a na studium španělských zemí, což zahrnuje jak Španělsko, tak i Latinskou Ameriku a další španělsky mluvící regiony (bývalé španělské kolonie).
Hispanisté se obvykle věnují různým aspektům hispánské kultury a literatury, a to jak v dnešním světě, tak i v historickém kontextu. Někteří z nich zkoumají španělskou literaturu a její vývoj, jiní zase dějiny španělských kolonií v Latinské Americe, jazykové aspekty španělštiny a mnoho dalších tematických oblastí spojených s hispánským světem.
Hispanisté většinou pracují jako učitelé, výzkumníci, spisovatelé, překladatelé nebo novináři. Díky nim můžeme objevovat zajímavé kontexty hispánských dějin i literatury a jsou to právě hispanisté, kteří pomáhají zachovat, studovat a šířit povědomí o hispánské kultuře, literatuře a jazyce do všech koutů světa.
Našimi významnými hispanisty a hispanistkami byli nebo jsou: Lubomír Bartoš, Anna Housková, Anežka Charvátová, Pavla Lidmilová, Zuzana Navarová, Miroslav Uličný nebo Zdeněk Velíšek.Kdo je to Hispanista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Hispanista? Lidé, věda

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Excel? Znáte termín Almanach? Vzpomněli byste si na význam slova Křišťál? Víte, co je to Asketický?

Klíčová slova: etymologie, vysvětlení, popis, věda, synonymum, význam, pojem, přesný význam, wiki, význam slova, význam pojmu, informace, Hispanista, formulace, Hispanista, slovo

Pojem Hispanista je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Hispanista ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Hispanista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Hispanista ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hispanista na Google.cz

Zkusit najít frázi Hispanista ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hispanista například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Hispanista

Teď už víte Kdo je to Hispanista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hispanista? Definice pojmu Hispanista se nachází v kategorii Věda

Kategorie věda, bublina, hispanista, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Hispanista v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda.