Kdo je to?
Kdo je Jitka Vodňanská? Životopis Jitka Vodňanská, osobnosti, slavná žena z kategorie psychologie

Jitka Vodňanská

Kdo je Jitka Vodňanská? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, psychologie

Jitka Vodňanská je česká psychoterapeutka.
Vystudovala antropologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.
V roce 1969 začala pracovat na oddělení protialkoholní léčby u Apolináře. V tomto období vystudovala psychologii a dále se věnovala oblasti léčby alkoholismu a také rodinným terapiím. Stála u zrodu Střediska pro psychoterapii a rodinnou terapii.
Vdala se za písničkáře Jana Vodňanského. Společně se pohybovali v disidentských kruzích a rodina čelila perzekucím, především poté, co Vodňanský podepsal Chartu 77.
Po sametové revoluci se začala profilovat jako terapeutka. Během řady zahraničních cest se začala věnovat meditacím a východním naukám. V současné době působí jako terapeutka a koučka.
V roce 2018 Vodňanská rozvířila vody v české společnosti, když vydala autobiografickou vzpomínkovou knihu Voda, která hoří. Velmi otevřeně v ní popisuje svůj předchozí život, včetně mileneckého vztahu s Václavem Havlem.Kdo je Jitka Vodňanská? Životopis Jitka Vodňanská, osobnosti, slavná žena z kategorie psychologie

Hlavní informace o osobě Jitka Vodňanská

Národnost: česká
Datum narození: 12. listopadu 1944
Místo narození: Praha

Popis osobnosti Jitka Vodňanská můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Jiná stavba? Znáte termín Síla? Znáte definici termínu Lobotomie? Víte, co je to Křesťanství?

Klíčová slova: kde se narodila Jitka Vodňanská?, život, kdo je Jitka Vodňanská?, osobnosti, místo narození, kdy se narodila Jitka Vodňanská?, wikipedie, životopis, osobnost, psychologie, Jitka Vodňanská, popis, informace, lexikon, národnost, zajímavosti

Pojem Jitka Vodňanská je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Jitka Vodňanská v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Jitka Vodňanská ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Jitka Vodňanská ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Jitka Vodňanská na Google obrázcích

Vyhledat heslo Jitka Vodňanská ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jitka Vodňanská například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jitka Vodňanská

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jitka Vodňanská? Kdy se narodila Jitka Vodňanská? Kde se narodila Jitka Vodňanská? Jitka Vodňanská se nachází v sekci Psychologie

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jitka Vodňanská dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jitka Vodňanská i v jiné kategorii než je psychologie.