Kdo je to?
Kdo byl Jan Petráň? Životopis Jan Petráň, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jan Petráň

Kdo byl Jan Petráň? Životopis, informace, biografie, herectví

Český herec, režisér, dramaturg a scénárista Jan Petráň se narodil v roce 1937 ještě před vypuknutím druhé světové války.
Jeho jmenovcem je fotbalový brankář a reprezentant Československa.
Jan Petráň ztvárnil několik především vedlejších rolí v televizních filmech jako je Prstýnek bez kamínku, Klobouk, měšec a láska, mistr Pleticha a pastýř Jehňátko, Vápenička a Zajatec lesa. Na filmu Magda, její ztráty a nálezy pracoval jako vedoucí produkce a stejně tak byl producentem snímku Království bublin.
Jan Petráň však vystupoval na divadelních prknech Divadla Semafor, kde jej mohli diváci vidět například v inscenacích Pension Rosamunda nebo Patero důvodů pro voo doo. Mimo to působil také v Docela velkém divadle v Litvínově, kde si zahrál například v divadelní hře Cesta za Julií.
Kromě toho, že se Petráň pohyboval okolo filmů, byl i autorem několika knih. Napsal dvě knihy pro dospělé nesoucí název Malý černý ptáček a To přece víte, Molavcová. Zaměřoval se i na dětské publikum, pro které stvořil na tři stovky pohádek. Ty vycházely v dětském časopise Pohádky z Pastelky. Vedle těchto jednotlivých pohádek navíc vydal i čtyři knihy pro děti včetně titulu Malé pohádky Jitky Molavcové.
Pokud se ptáte, proč v názvech je literárních děl vystupuje právě česká herečka, zpěvačka a moderátorka Jitka Molavcová, tak to má jednoduché řešení. Molavcová a Petráň byli po dlouhých třicet let manželé než Jana Jitka opustila kvůli lásce k divadelnímu a filmovému herci Alfrédovi Strejčkovi.
Jan Petráň zemřel 17. května 2021. Do své smrti bydlel v Dobřichovicích a až do konce svého života byl velkým fanouškem a zároveň i členem Dobřichovické divadelní společnosti.Kdo byl Jan Petráň? Životopis Jan Petráň, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jan Petráň

Národnost: česká
Datum narození: 1937
Datum úmrtí: 17. května 2021

Popis osobnosti Jan Petráň můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Praganda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Oliva? Vzpomněli byste si na význam slova Činžovní dům? Víte co je Metafikce?

Klíčová slova: popis, herectví, národnost, vysvětlení, zajímavosti, Jan Petráň, biografie, životopis, lexikon, kdo je Jan Petráň?, Kdy zemřel Jan Petráň, datum narození, wikipedie, život, osobnosti, kdo to je

Pojem Jan Petráň je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Jan Petráň ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Jan Petráň ve Wikislovníku

Hledat pojem Jan Petráň v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Jan Petráň ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Jan Petráň na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Petráň například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Jan Petráň? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Jan Petráň? Kdy se narodil Jan Petráň? Kdy zemřel Jan Petráň? Jan Petráň se nachází v sekci Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Jan Petráň dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Petráň i v jiné kategorii než je herectví.