Kdo je to?
Kdo byl John Wayne Gacy? Životopis John Wayne Gacy, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

John Wayne Gacy

Kdo byl John Wayne Gacy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

John Wayne Gacy Jr., byl americký sériový vrah známý pod přezdívkou Klaun zabiják, politický aktivista a podnikatel, který během let 1972-1978 zabil a znásilnil celkem 33 mladých chlapců. Gacy se narodil v Chicagu do rodiny strojníka. Měl další dvě sestry Joanne a Karen. V dětství musel snášet otcovy posměšky. Otec byl alkoholik, který často bil svou ženu i děti. John byl opakovaně zneužíván rodinným přítelem, ale bál se to říct svému otci.
V 11 letech spadl z houpačky a po pádu na hlavu si poranil mozek. To způsobilo krevní sraženinu, která Johnovi v 16 letech způsobovala výpadky paměti. V 18 letech pracoval jako novinový poslíček, pomáhal policistům a hasičům při požárech a nehodách nebo rozvážel lidi na nedělní bohoslužby do kostela.
Ve 20 letech se po jedné hádce s otcem rozhodl opustit domov a přestěhoval se do Kalifornie do Los Angeles (1962). V Los Angeles pracoval tři měsíce v márnici. Následně se vrátil do Chicaga, kde absolvoval obchodní akademii. Roku 1964 se přesunul do Springfieldu a začal pracovat jako prodavač. Seznámil se s Marlynn Myersovou, kterou si ve stejném roce vzal za ženu. Později spolu měli syna (*1967) a dceru (*1969).
Po svatbě se přestěhovali do města Waterloo ve státě Iowa. Gacy přijal nabídku svého tchána a stal se manažerem tří restaurací KFC. V roce 1969 byl Gacy zatčen za zneužití Donalda Voorheesa. Poté se přiznal ještě ke zneužití dalších dvou mladíků. John Wayne Gacy byl odsouzen ke trestu odnětí svobody 10 let.
Ve vězení se choval slušně, absolvoval zkoušky, aby získal středoškolský diplom, vystudoval psychologii a pracoval ve vězeňské kuchyni. Za dobré chování byl podmínečně propuštěn po dvou letech roku 1971 a potom v rodném Chicagu založil úspěšnou firmu PDM. O rok později se podruhé oženil s přítelkyní Carole Hoff (1972). O čtyři roky později se však manželé rozvedli (1976).
Gacy poprvé vraždil roku 1972, když ve svém domě pobodal nožem Tima McCoye (18 let) a jeho tělo pohřbil ve sklepě. Další obětí se stal 17letý Gacyho zaměstnanec John Butkovitch, kterého unesl, znásilnil, umučil a nakonec uškrtil. Tělo opět pohřbil ve sklepě, stejně jako dalších 27 obětí. 4 další oběti byly později nalezeny v nedaleké řece. Své oběti nalákal do svého domu, omámil je chloroformem, svázal, mučil, znásilnil a nakonec usmrtil zardoušením. Jeho oběti měly 14-26 let. Gacyho běsnění přežili pouze dva mladíci, kteří se stali korunními svědky.
V prosinci 1978 se ztratil Robert Piest (15 let), který nechal v práci vzkaz, že má schůzku s panem Gacym. Policie jela ke Gacymu domů, kde ve sklepě objevili lidské ostatky. Policii se přiznal, že zabil 33 mužů. U soudu roku 1980 dostal za své činy trest smrti (injekce). Trest byl proveden 10. května 1994. John Wayne Gacy zemřel ve věku 52 let.Kdo byl John Wayne Gacy? Životopis John Wayne Gacy, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě John Wayne Gacy

Národnost: americká
Datum narození: 17. 3. 1942
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Datum úmrtí: 10. 5. 1994

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text John Wayne Gacy s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Chili con carne? Znáte termín Konfucianismus? Rozumíte pojmu Tonik? Víte, co je to Záškrt?

Klíčová slova: lexikon, místo narození, kdy se narodil John Wayne Gacy?, datum úmrtí, datum narození, osobnosti, biografie, informace, vysvětlení, narození, wikipedie, zločin, Kdy zemřel John Wayne Gacy, národnost, osobnost, kdo to je

Pojem John Wayne Gacy je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu John Wayne Gacy v následujících zdrojích

Hledat frázi John Wayne Gacy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Wayne Gacy ve Wikimedia Commons

Hledat výraz John Wayne Gacy ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem John Wayne Gacy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem John Wayne Gacy na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo John Wayne Gacy například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je John Wayne Gacy? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo byl John Wayne Gacy? Kdy se narodil John Wayne Gacy? Kde se narodil John Wayne Gacy? Kdy zemřel John Wayne Gacy? John Wayne Gacy se nachází v kategorii Zločin

Kategorie zločin, otisk prstu, john Wayne Gacy, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka John Wayne Gacy dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Wayne Gacy i v jiné kategorii než je zločin.