Kdo je to?
Kdo je Jiří Vaněk? Životopis Jiří Vaněk, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Jiří Vaněk

Kdo je Jiří Vaněk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Jiří Vaněk je český bývalý profesionální tenista, reprezentant a současný trenér. Vaněk se narodil v dubnu 1978 v Domažlicích do tenisové rodiny. S tenisem začal již v dětském věku. Profesionálem se stal v roce 1995, kdy se připojil k okruhu ATP. Profesionální kariéru ukončil o šestnáct let později v roce 2011.
Během kariéry Vaněk nezvítězil ani na jednom turnaji ATP Tour. Na grandslamových turnajích se nikdy nedostal dál než do druhého kola. Ve dvouhře se v žebříčku ATP nejlépe umístil na 74. místě v říjnu 2000. V žebříčku nejlepších hráčů ATP ve čtyřhře se umístil v únoru 2006 na 96. místě.
Jiří Vaněk reprezentoval Česko při zápasech Davisova poháru. Zúčastnil se také dvouhry na Letních Olympijských hrách v Pekingu 2008. Hrával s tenisovou raketou značky Fischer. Uměl zahrát oběma rukama.
Po konci kariéry začal trénovat nadějné tenisty. V letech 2014-2016 trénoval českou tenistku Karolínu Plíškovou. Poté začal na konci roku 2016 trénovat Petru Kvitovou. Jeho svěřenkyně se dostaly nejdále do finále US Open 2016 (K. Plíšková) a Australian Open 2019 (P. Kvitová).
Vaněk se na Wimbledonu 2022 s Petrou Kvitovou zasnoubil a v létě 2023 se pár oženil.
Dříve byl Vaněk ženatý s bývalou profesionální tenistkou Markétou Kochtovou, se kterou má dva syny. Syn Giorgio Vaněk hraje profesionálně fotbal.
Jiří Vaněk je vášnivým hráčem golfu.Kdo je Jiří Vaněk? Životopis Jiří Vaněk, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Jiří Vaněk

Národnost: česká
Datum narození: 24. 4. 1978
Místo narození: Domažlice, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Jiří Vaněk? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Loftový byt? Vzpomněli byste si na význam slova Apostrof? Znáte pojem Intelekt? Znáte definici termínu Obligátní?

Klíčová slova: kde se narodil Jiří Vaněk?, datum narození, wiki, vysvětlení, místo narození, popis, život, wikipedie, osobnosti, národnost, Jiří Vaněk, kdy se narodil Jiří Vaněk?, sport, narození, sport, osobnost

Pojem Jiří Vaněk je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jiří Vaněk v následujících zdrojích

Hledat výraz Jiří Vaněk na Google.cz

Hledat termín Jiří Vaněk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jiří Vaněk ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Jiří Vaněk ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Jiří Vaněk ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Vaněk například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Jiří Vaněk? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Jiří Vaněk? Kdy se narodil Jiří Vaněk? Kde se narodil Jiří Vaněk? Jiří Vaněk je v kategorii Sport

Kategorie sport, parašutista, jiří Vaněk, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Vaněk dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Vaněk i v jiné kategorii než je sport.