Kdo je to?
Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Emil Zátopek?

Kdo to byl Emil Zátopek? Stručný životopis

Emil Zátopek byl jeden z nejznámější a nejúspěšnějších českých sportovců – atletů. Byl čtyřnásobným vítězem ve vytrvalostním běhu. Jako první člověk na světě zaběhl desetikilometrovou trať v čase pod 29 minut.
Emil Zátopek vytvořil celkem 18 světových rekordů. Největšího úspěchu dosáhl na OH v roce 1952, kdy zvítězil a vytvořil nové světové rekordy ve třech disciplínách – běhu na 5 a 10 km a maratonském běhu. Takový výkon doposud nikdo nepřekonal. Proslulou atletkou byla i Zátopkova manželka Dana.Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Emil Zátopek

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Kopřivnice
Datum úmrtí: 21. listopadu 2000

Sdílejte tuto stránku s osobností Emil Zátopek s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Emotikon? Vzpomněli byste si co znamená slovo Cartridge? Víte co je Mír? Víte co je Doktrína?

Klíčová slova: pojem, význam slova, synonymum, vysvětlení, lexikon, význam, kdo to je, etymologie, slovo, sport, formulace, informace, wiki, popis, popis, odborný výraz

Pojem Emil Zátopek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Emil Zátopek

Hledat frázi Emil Zátopek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Emil Zátopek na Google.cz

Hledat heslo Emil Zátopek ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Emil Zátopek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Emil Zátopek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Emil Zátopek? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Emil Zátopek? Kdo to byl Emil Zátopek? Kdy se narodil Emil Zátopek? Kde se narodil Emil Zátopek? Kdy zemřel Emil Zátopek? Emil Zátopek je v sekci sport. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Emil Zátopek dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emil Zátopek i v jiné kategorii než je sport.