Kdo je to?
Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Emil Zátopek?

Kdo to byl Emil Zátopek? Stručný životopis

Emil Zátopek byl jeden z nejznámější a nejúspěšnějších českých sportovců – atletů. Byl čtyřnásobným vítězem ve vytrvalostním běhu. Jako první člověk na světě zaběhl desetikilometrovou trať v čase pod 29 minut.
Emil Zátopek vytvořil celkem 18 světových rekordů. Největšího úspěchu dosáhl na OH v roce 1952, kdy zvítězil a vytvořil nové světové rekordy ve třech disciplínách – běhu na 5 a 10 km a maratonském běhu. Takový výkon doposud nikdo nepřekonal. Proslulou atletkou byla i Zátopkova manželka Dana.Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Základní informace o osobě Emil Zátopek

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Kopřivnice
Datum úmrtí: 21. listopadu 2000

Líbí se stručný životopis s osobou Emil Zátopek? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Happy slapping? Víte, co je to Enuréza? Víte co je Stáž? Rozumíte pojmu Hatchback?

Klíčová slova: synonymum, lexikon, Emil Zátopek, přesný význam, význam slova, co je to Emil Zátopek?, wiki, význam pojmu, kdo to je, sport, význam, heslo, pojem, co znamená, definice, formulace

Pojem Emil Zátopek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Emil Zátopek zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Emil Zátopek ve Wikislovníku

Zkusit najít Emil Zátopek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emil Zátopek ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Emil Zátopek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Emil Zátopek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Emil Zátopek

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Emil Zátopek? Kdo to byl Emil Zátopek? Kdy se narodil Emil Zátopek? Kde se narodil Emil Zátopek? Kdy zemřel Emil Zátopek? Emil Zátopek je v kategorii sport. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Emil Zátopek řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emil Zátopek i v jiné kategorii než je sport.