Kdo je to?
Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Emil Zátopek?

Kdo to byl Emil Zátopek? Stručný životopis

Emil Zátopek byl jeden z nejznámější a nejúspěšnějších českých sportovců – atletů. Byl čtyřnásobným vítězem ve vytrvalostním běhu. Jako první člověk na světě zaběhl desetikilometrovou trať v čase pod 29 minut.
Emil Zátopek vytvořil celkem 18 světových rekordů. Největšího úspěchu dosáhl na OH v roce 1952, kdy zvítězil a vytvořil nové světové rekordy ve třech disciplínách – běhu na 5 a 10 km a maratonském běhu. Takový výkon doposud nikdo nepřekonal. Proslulou atletkou byla i Zátopkova manželka Dana.Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Základní informace o osobě Emil Zátopek

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Kopřivnice
Datum úmrtí: 21. listopadu 2000

Líbí se stručný životopis s osobou Emil Zátopek? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Sudé číslo? Vzpomenete si na definici slova Dceřiná společnost? Víte co je Dluh? Vzpomněli byste si na význam slova Nekrolog?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, wiki, kdo to je, synonymum, formulace, definice, původ slova, význam, přesný výraz, popis, pojem, etymologie, co znamená, slovo, co je to Emil Zátopek?

Pojem Emil Zátopek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Emil Zátopek v následujících zdrojích

Zkusit najít frázi Emil Zátopek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Emil Zátopek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Emil Zátopek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Emil Zátopek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Emil Zátopek například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Emil Zátopek

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Emil Zátopek? Kdo to byl Emil Zátopek? Kdy se narodil Emil Zátopek? Kde se narodil Emil Zátopek? Kdy zemřel Emil Zátopek? Emil Zátopek je v kategorii sport. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Emil Zátopek např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emil Zátopek i v jiné kategorii než je sport.