Kdo je to?
Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Emil Zátopek?

Kdo to byl Emil Zátopek? Stručný životopis

Emil Zátopek byl jeden z nejznámější a nejúspěšnějších českých sportovců – atletů. Byl čtyřnásobným vítězem ve vytrvalostním běhu. Jako první člověk na světě zaběhl desetikilometrovou trať v čase pod 29 minut.
Emil Zátopek vytvořil celkem 18 světových rekordů. Největšího úspěchu dosáhl na OH v roce 1952, kdy zvítězil a vytvořil nové světové rekordy ve třech disciplínách – běhu na 5 a 10 km a maratonském běhu. Takový výkon doposud nikdo nepřekonal. Proslulou atletkou byla i Zátopkova manželka Dana.Kdo byl Emil Zátopek? Životopis Emil Zátopek, slavní lidé, osobnosti z sport

Základní údaje o osobě Emil Zátopek

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Kopřivnice
Datum úmrtí: 21. listopadu 2000

Zaujala vás biografie osobnosti Emil Zátopek? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Emotikon? Vzpomněli byste si na význam slova Retenční nádrž? Víte co je Mír? Znáte definici termínu Oligarchie?

Klíčová slova: termín, význam pojmu, přesný význam, význam, wiki, definice, etymologie, formulace, synonymum, co je to Emil Zátopek?, heslo, lexikon, Emil Zátopek, původ slova, význam slova, odborný výraz

Pojem Emil Zátopek je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Emil Zátopek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Emil Zátopek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Emil Zátopek ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Emil Zátopek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Emil Zátopek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Emil Zátopek

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Emil Zátopek? Kdo to byl Emil Zátopek? Kdy se narodil Emil Zátopek? Kde se narodil Emil Zátopek? Kdy zemřel Emil Zátopek? Emil Zátopek se nachází v sekci sport. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Emil Zátopek řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emil Zátopek i v jiné kategorii než je sport.