Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Kučera? Životopis Bohumil Kučera, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Bohumil Kučera?

Kdo byl Bohumil Kučera? Životopis, informace, biografie, věda

Bohumil Kučera byl český fyzik.
Vystudoval fyziku na Karlově univerzitě, působil však i v Zurichu nebo Darmstadtu. Po zkušenostech v zahraničí se vrátil do Prahy a stal se na své alma mater profesorem experimentální fyziky a později ředitelem Fyzikálního ústavu.
Kučerův výzkum závislosti povrchového napětí mezi rtutí a elektrolytem byla základem, na němž jeho žák Jaroslav Heyrovský založil svůj výzkum polarografie.
Věnoval se výzkumu v oblasti optiky a jako jeden z prvních českých vědců se začal zabývat studiem radioaktivity. V některých svých výzkumech navazoval na práci svého učitele a předchůdce v čele Fyzikálního ústavu Čeňka Strouhala. Velkou část své vědecké kariéry strávil pedagogickou a popularizační činností. Je autorem mnoha skript a učebnic, například Základy mechaniky (1921).
Zemřel v nízkém věku 47 let kvůli srdeční vadě.Kdo byl Bohumil Kučera? Životopis Bohumil Kučera, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Bohumil Kučera

Národnost: česká
Datum narození: 22. března 1874
Místo narození: Semily
Datum úmrtí: 16. dubna 1921

Popis osobnosti Bohumil Kučera můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Triak? Znáte definici termínu Samospráva? Pamatujete si definici pojmu Americký fotbal? Pamatujete si definici pojmu Síťová neutralita?

Klíčová slova: kdo to je, Bohumil Kučera, osobnosti, vysvětlení, životopis, informace, Kdy zemřel Bohumil Kučera, wiki, národnost, věda, věda, kde se narodil Bohumil Kučera?, Bohumil Kučera, kdy se narodil Bohumil Kučera?, popis, datum narození

Pojem Bohumil Kučera je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Bohumil Kučera ve Wikipedii

Vyhledat výraz Bohumil Kučera na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Kučera ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Bohumil Kučera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Bohumil Kučera ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Kučera například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Bohumil Kučera?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Bohumil Kučera? Kdy se narodil Bohumil Kučera? Kde se narodil Bohumil Kučera? Kdy zemřel Bohumil Kučera? Bohumil Kučera je v sekci Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Bohumil Kučera řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Kučera i v jiné kategorii než je věda.