Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Kučera? Životopis Bohumil Kučera, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Bohumil Kučera?

Kdo byl Bohumil Kučera? Životopis, informace, biografie, věda

Bohumil Kučera byl český fyzik.
Vystudoval fyziku na Karlově univerzitě, působil však i v Zurichu nebo Darmstadtu. Po zkušenostech v zahraničí se vrátil do Prahy a stal se na své alma mater profesorem experimentální fyziky a později ředitelem Fyzikálního ústavu.
Kučerův výzkum závislosti povrchového napětí mezi rtutí a elektrolytem byla základem, na němž jeho žák Jaroslav Heyrovský založil svůj výzkum polarografie.
Věnoval se výzkumu v oblasti optiky a jako jeden z prvních českých vědců se začal zabývat studiem radioaktivity. V některých svých výzkumech navazoval na práci svého učitele a předchůdce v čele Fyzikálního ústavu Čeňka Strouhala. Velkou část své vědecké kariéry strávil pedagogickou a popularizační činností. Je autorem mnoha skript a učebnic, například Základy mechaniky (1921).
Zemřel v nízkém věku 47 let kvůli srdeční vadě.Kdo byl Bohumil Kučera? Životopis Bohumil Kučera, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Bohumil Kučera

Národnost: česká
Datum narození: 22. března 1874
Místo narození: Semily
Datum úmrtí: 16. dubna 1921

Sdílejte tuto stránku s osobností Bohumil Kučera s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Triak? Rozumíte pojmu Zelňačka? Pamatujete si definici pojmu Chucpe? Znáte pojem Buddhismus?

Klíčová slova: národnost, narození, biografie, národnost, popis, nežijící, lexikon, datum úmrtí, Kdy zemřel Bohumil Kučera, informace, datum narození, život, kdy se narodil Bohumil Kučera?, osobnosti, věda, Bohumil Kučera

Pojem Bohumil Kučera je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít výraz Bohumil Kučera ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Kučera ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bohumil Kučera na Youtube

Zkusit najít frázi Bohumil Kučera ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Kučera například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Bohumil Kučera?

Nyní již víte Kdo byl Bohumil Kučera? Kdy se narodil Bohumil Kučera? Kde se narodil Bohumil Kučera? Kdy zemřel Bohumil Kučera? Bohumil Kučera patří do sekce Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bohumil Kučera řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Kučera i v jiné kategorii než je věda.