Kdo je to?
Kdo je Petr Drulák? Životopis Petr Drulák, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Petr Drulák

Kdo je Petr Drulák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Petr Drulák je český politolog a diplomat.
Vystudoval VŠE v Praze, absolvoval i studijní pobyty na zahraničních univerzitách. Dosáhl na titul Ing. a PhD., později se stal profesorem.
Politologické předměty poté přednášel na VŠE, Karlově univerzitě a také na Západočeské univerzitě v Plzni, během své akademické kariéry působil také na zahraničních univerzitách.
Petr Drulák působil od roku 1998 v Ústavu pro studium mezinárodních vztahů, v letech 2004-2013 ho vedl jako ředitel.
Blíže k politice se Drulák dostal v roce 2014, když začal působit jako 1. náměstek ministra zahraničí.
V letech 2017-2019 poté Petr Drulák působil jako český velvyslanec ve Francii.
V průběhu svého života absolvoval Petr Drulák podivuhodnou názorovou trajektorii, kdy začínal na liberálních, silně prozápadních postojích, často ve spolupráci s ikonami havlovské éry (např. Jiří Dienstbier), načež se v průběhu let (zhruba po roce 2010) výrazně posunul směrem ke konzervatismu, kritice EU a západního společenství a prosazování pragmatismu v mezinárodních vztazích.
Petr Drulák je autorem celé řady učebnic a knih věnovaných nejčastěji zahraniční politice či politologii. Často též publikuje v tištěných médiích a objevuje se jako komentátor v těch audiovizuálních.
Mezi jeho knihy patří například série Hledání českých zájmů či kniha Budoucnost levice bez liberalismu (2021) nebo Politika nezájmu (2012).Kdo je Petr Drulák? Životopis Petr Drulák, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Základní údaje o osobě Petr Drulák

Národnost: česká
Datum narození: 16. září 1972

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Drulák s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Generace X? Znáte termín Záhlubník? Vzpomenete si na definici slova Volný verš? Víte, co je to Kyselina listová?

Klíčová slova: životopis, politika, osobnost, Petr Drulák, popis, wikipedie, wiki, vysvětlení, národnost, informace, Petr Drulák, kdo je Petr Drulák?, politika, život, biografie, datum narození

Pojem Petr Drulák je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Petr Drulák na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Petr Drulák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Petr Drulák na Google obrázcích

Hledat heslo Petr Drulák ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Petr Drulák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Drulák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Petr Drulák?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Petr Drulák? Kdy se narodil Petr Drulák? Petr Drulák se nachází v kategorii Politika

Kategorie politika, poslankyně žena, petr Drulák, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Petr Drulák dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Drulák i v jiné kategorii než je politika.