Kdo je to?
Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to František Křižík?

Kdo to byl František Křižík? Stručný životopis

František Křižík byl vynálezce, technik a podnikatel v průmyslu. Proslulým se stal díky vynálezu obloukové lampy, která měla samočinnou regulaci. Dalším známý vynálezem byla světelná fontána, elektromobil a další. Byl také autorem zdokonalení elektrických tramvají.
Pražskou techniku vystudoval jako mimořádný student a již v této době musel pracovat. V té době vznikl i jeho první vynález, zdokonalení signalizace na železnici. Za své objevy získal František Křižík řadu ocenění, zlatou medaili na pařížské výstavě nebo na výstavě ve Vídni, několik řádů a mnoho dalších.Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě František Křižík

Národnost: česká
Datum narození: 8. července 1847
Místo narození: Plánice
Datum úmrtí: 22. ledna 1941

Líbí se stručný životopis s osobou František Křižík? Pak se podělte s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Křivda? Pamatujete si definici pojmu Eucharistie? Vzpomněli byste si na význam slova Marakuja? Vzpomněli byste si co znamená slovo Quo vadis?

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, původ slova, co je to František Křižík?, kdo to je, heslo, přesný výraz, termín, informace, formulace, popis, synonymum, popis, význam pojmu, vysvětlení, etymologie

Pojem František Křižík je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz František Křižík ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít František Křižík na Google.cz

Najít termín František Křižík ve vyhledávači Yandex

Hledat termín František Křižík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo František Křižík například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to František Křižík?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to František Křižík? Kdo to byl František Křižík? Kdy se narodil František Křižík? Kde se narodil František Křižík? Kdy zemřel František Křižík? František Křižík je v kategorii věda. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka František Křižík řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Křižík i v jiné kategorii než je věda.