Kdo je to?
Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to František Křižík?

Kdo to byl František Křižík? Stručný životopis

František Křižík byl vynálezce, technik a podnikatel v průmyslu. Proslulým se stal díky vynálezu obloukové lampy, která měla samočinnou regulaci. Dalším známý vynálezem byla světelná fontána, elektromobil a další. Byl také autorem zdokonalení elektrických tramvají.
Pražskou techniku vystudoval jako mimořádný student a již v této době musel pracovat. V té době vznikl i jeho první vynález, zdokonalení signalizace na železnici. Za své objevy získal František Křižík řadu ocenění, zlatou medaili na pařížské výstavě nebo na výstavě ve Vídni, několik řádů a mnoho dalších.Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě František Křižík

Národnost: česká
Datum narození: 8. července 1847
Místo narození: Plánice
Datum úmrtí: 22. ledna 1941

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text František Křižík s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Sentiment? Víte, co je to Špaletové okno? Vzpomněli byste si na význam slova Aukro? Rozumíte pojmu Městys?

Klíčová slova: popis, kdo je František Křižík?, heslo, význam pojmu, etymologie, co je to František Křižík?, synonymum, wiki, přesný význam, termín, slovo, věda, pojem, význam slova, formulace, vysvětlení

Pojem František Křižík je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi František Křižík ve Wikislovníku

Zkusit najít František Křižík ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo František Křižík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem František Křižík na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo František Křižík například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je František Křižík? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to František Křižík? Kdo to byl František Křižík? Kdy se narodil František Křižík? Kde se narodil František Křižík? Kdy zemřel František Křižík? František Křižík se nachází v kategorii věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka František Křižík dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Křižík i v jiné kategorii než je věda.