Kdo je to?
Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to František Křižík?

Kdo to byl František Křižík? Stručný životopis

František Křižík byl vynálezce, technik a podnikatel v průmyslu. Proslulým se stal díky vynálezu obloukové lampy, která měla samočinnou regulaci. Dalším známý vynálezem byla světelná fontána, elektromobil a další. Byl také autorem zdokonalení elektrických tramvají.
Pražskou techniku vystudoval jako mimořádný student a již v této době musel pracovat. V té době vznikl i jeho první vynález, zdokonalení signalizace na železnici. Za své objevy získal František Křižík řadu ocenění, zlatou medaili na pařížské výstavě nebo na výstavě ve Vídni, několik řádů a mnoho dalších.Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Hlavní informace o osobě František Křižík

Národnost: česká
Datum narození: 8. července 1847
Místo narození: Plánice
Datum úmrtí: 22. ledna 1941

Popis osobnosti František Křižík můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Křivda? Rozumíte pojmu Workshop? Vzpomněli byste si na význam slova Marakuja? Znáte pojem Brynza?

Klíčová slova: informace, přesný výraz, význam slova, synonymum, odborný výraz, co je to František Křižík?, formulace, věda, kdo to je, význam, kdo je František Křižík?, slovo, lexikon, František Křižík, pojem, původ slova

Pojem František Křižík je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo František Křižík ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem František Křižík ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo František Křižík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem František Křižík ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo František Křižík například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby František Křižík

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to František Křižík? Kdo to byl František Křižík? Kdy se narodil František Křižík? Kde se narodil František Křižík? Kdy zemřel František Křižík? František Křižík se nachází v sekci věda. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka František Křižík dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Křižík i v jiné kategorii než je věda.