Kdo je to?
Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to František Křižík?

Kdo to byl František Křižík? Stručný životopis

František Křižík byl vynálezce, technik a podnikatel v průmyslu. Proslulým se stal díky vynálezu obloukové lampy, která měla samočinnou regulaci. Dalším známý vynálezem byla světelná fontána, elektromobil a další. Byl také autorem zdokonalení elektrických tramvají.
Pražskou techniku vystudoval jako mimořádný student a již v této době musel pracovat. V té době vznikl i jeho první vynález, zdokonalení signalizace na železnici. Za své objevy získal František Křižík řadu ocenění, zlatou medaili na pařížské výstavě nebo na výstavě ve Vídni, několik řádů a mnoho dalších.Kdo byl František Křižík? Životopis František Křižík, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě František Křižík

Národnost: česká
Datum narození: 8. července 1847
Místo narození: Plánice
Datum úmrtí: 22. ledna 1941

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je František Křižík? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Sentiment? Víte co je Eskontní úvěr? Vzpomněli byste si na význam slova Aukro? Vzpomněli byste si co označuje výraz Potaš?

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, termín, popis, formulace, co znamená, vysvětlení, pojem, kdo je František Křižík?, František Křižík, věda, informace, co je to František Křižík?, význam slova, wiki, původ slova

Pojem František Křižík je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu František Křižík v následujících zdrojích

Najít pojem František Křižík ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo František Křižík ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo František Křižík ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo František Křižík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo František Křižík například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby František Křižík

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to František Křižík? Kdo to byl František Křižík? Kdy se narodil František Křižík? Kde se narodil František Křižík? Kdy zemřel František Křižík? František Křižík je v kategorii věda. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka František Křižík např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Křižík i v jiné kategorii než je věda.