Kdo je to?
Kdo byl Kurt Meyer? Životopis Kurt Meyer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kurt Meyer

Kdo byl Kurt Meyer? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Kurt Meyer, přezdívaný Panzer, byl německý nacistický voják, generálmajor SS a válečný zločinec druhé světové války. Meyer se narodil v Jerxheimu do chudé rodiny. Chvíli se učil na obchodního příručího, ale místo učení odešel pracovat do dolů jako horník. V devatenácti letech se stal členem meklenburského policejního sboru. Hned v dalším roce se přidal k politické straně NSDAP a jako dobrovolník začal působit u ozbrojených sil SS (Waffen SS). Po dvou letech povýšil (1932) do hodnosti Untersturmführera a v roce 1934 se dostal na pozici Obersturmführera (vůdce útočné jednotky). Dostal se tak do Leibstandarte (1. Tanková divize SS) a zúčastnil se invaze do Polska a Francie. Dále se podílel na operacích v Řecku, kde bojoval v květnu 1941 v průsmyku Klissura.
Po úspěšných bojích u ukrajinského města Charkov získal Meyer vyznamenání Rytířský kříž, dubové ratolesti a povýšení do hodnosti Obersturmbannführer. Následně velel 25. pluku pancéřových granátníků SS, se kterým se účastnil i bojů ve francouzské Normandii. Po smrti velitele Fritze Witta se Meyer stal nejmladším divizním velitelem německých vojsk. Bylo mu pouhých 33 let. Po pouhém měsíci v pozici velitele byl zajat spojenci u francouzského města Amiens.
Dne 8. 6. 1944 byl Meyer souzen za válečné zločiny (zejména za podíl na zavraždění několika kanadských vojenských zajatců) a odsouzen k doživotnímu trestu.
Během pobytu ve vězení sepsal své memoáry. Dokonce byl po deseti letech z vězení propuštěn (1954) a dostal se do čela organizace HIAG, která pomáhala veteránům Waffen SS a jejich pozůstalým. Napsal také knihu Panzergrenadiere.
Kurt Meyer zemřel na infarkt ve dne svých 51 narozenin roku 1961.Kdo byl Kurt Meyer? Životopis Kurt Meyer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Kurt Meyer

Národnost: německá
Datum narození: 23. 12. 1910
Místo narození: Jerxheim, Německé císařství
Datum úmrtí: 23. 12. 1961

Líbí se stručný životopis s osobou Kurt Meyer? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Guacamole? Znáte termín Zorbing? Víte, co je to Reaktance? Víte, co je to Alergen?

Klíčová slova: místo narození, nežijící, životopis, kdo to je, popis, datum narození, Kurt Meyer, datum úmrtí, osobnosti, lexikon, wiki, narození, informace, zajímavosti, zločin, národnost

Pojem Kurt Meyer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kurt Meyer v následujících vyhledávačích

Hledat frázi Kurt Meyer ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Kurt Meyer na Youtube

Hledat termín Kurt Meyer na Google.cz

Zkusit najít slovo Kurt Meyer ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Kurt Meyer ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurt Meyer například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kurt Meyer

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Kurt Meyer? Kdy se narodil Kurt Meyer? Kde se narodil Kurt Meyer? Kdy zemřel Kurt Meyer? Kurt Meyer se nachází v kategorii Zločin

Kategorie zločin, trestanec, kurt Meyer, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Kurt Meyer dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kurt Meyer i v jiné kategorii než je zločin.