Kdo je to?
Kdo byl Kurt Meyer? Životopis Kurt Meyer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Kurt Meyer?

Kdo byl Kurt Meyer? Životopis, informace, biografie, zločin

Kurt Meyer, přezdívaný Panzer, byl německý nacistický voják, generálmajor SS a válečný zločinec druhé světové války. Meyer se narodil v Jerxheimu do chudé rodiny. Chvíli se učil na obchodního příručího, ale místo učení odešel pracovat do dolů jako horník. V devatenácti letech se stal členem meklenburského policejního sboru. Hned v dalším roce se přidal k politické straně NSDAP a jako dobrovolník začal působit u ozbrojených sil SS (Waffen SS). Po dvou letech povýšil (1932) do hodnosti Untersturmführera a v roce 1934 se dostal na pozici Obersturmführera (vůdce útočné jednotky). Dostal se tak do Leibstandarte (1. Tanková divize SS) a zúčastnil se invaze do Polska a Francie. Dále se podílel na operacích v Řecku, kde bojoval v květnu 1941 v průsmyku Klissura.
Po úspěšných bojích u ukrajinského města Charkov získal Meyer vyznamenání Rytířský kříž, dubové ratolesti a povýšení do hodnosti Obersturmbannführer. Následně velel 25. pluku pancéřových granátníků SS, se kterým se účastnil i bojů ve francouzské Normandii. Po smrti velitele Fritze Witta se Meyer stal nejmladším divizním velitelem německých vojsk. Bylo mu pouhých 33 let. Po pouhém měsíci v pozici velitele byl zajat spojenci u francouzského města Amiens.
Dne 8. 6. 1944 byl Meyer souzen za válečné zločiny (zejména za podíl na zavraždění několika kanadských vojenských zajatců) a odsouzen k doživotnímu trestu.
Během pobytu ve vězení sepsal své memoáry. Dokonce byl po deseti letech z vězení propuštěn (1954) a dostal se do čela organizace HIAG, která pomáhala veteránům Waffen SS a jejich pozůstalým. Napsal také knihu Panzergrenadiere.
Kurt Meyer zemřel na infarkt ve dne svých 51 narozenin roku 1961.Kdo byl Kurt Meyer? Životopis Kurt Meyer, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Kurt Meyer

Národnost: německá
Datum narození: 23. 12. 1910
Místo narození: Jerxheim, Německé císařství
Datum úmrtí: 23. 12. 1961

Zaujala vás biografie osobnosti Kurt Meyer? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hoblice? Víte co je Přívlač? Víte, co je to Moudrost? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fosfor?

Klíčová slova: osobnosti, lexikon, popis, wiki, kdy se narodil Kurt Meyer?, Kurt Meyer, nežijící, biografie, zločin, zajímavosti, osobnost, kdo je Kurt Meyer?, Kurt Meyer, wikipedie, místo narození, datum narození

Pojem Kurt Meyer je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Kurt Meyer

Najít slovo Kurt Meyer ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurt Meyer ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kurt Meyer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kurt Meyer ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kurt Meyer ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurt Meyer například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Kurt Meyer? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Kurt Meyer? Kdy se narodil Kurt Meyer? Kde se narodil Kurt Meyer? Kdy zemřel Kurt Meyer? Kurt Meyer se nachází v kategorii Zločin

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Kurt Meyer dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kurt Meyer i v jiné kategorii než je zločin.