Kdo je to?
Kdo je PJ Harvey? Životopis PJ Harvey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

PJ Harvey

Kdo je PJ Harvey? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

PJ Harvey, vlastním jménem Polly Jean Harvey, je anglická zpěvačka, skladatelka, kytaristka a představitelka alternativního rocku. PJ Harvey se narodila 9. října 1969 v Bridportu v Anglii. Její otec Ray byl sochař a matka Eva byla umělkyní specializující se na keramiku. Oba byli také hudební nadšenci. Měla staršího bratra Saula.
Její rodiče chtěli, aby měla Harvey tu nejlepší hudební výchovu, a proto domů zvali různé hudebníky. V mládí se naučila hrát na kytaru, harmoniku, varhany, basu, bubny, housle, piano nebo saxofon.
Harvey navštěvovala střední školu v Yeovilu a později absolvovala studium sochařství na Central Saint Martins College of Art and Design v Londýně.
Svoji hudební kariéru začala v roce 1988 jako členka alternativní rockové kapely Automatic Dlamini. V roce 1991 pak založila vlastní trio PJ Harvey. Jejich debutové album Dry (1992) bylo velmi dobře přijato.
Harvey se po rozpadu tria v roce 1993 vydala na sólovou dráhu. Její první sólové album To Bring You My Love (1995) se stalo komerčně velmi úspěšným a získalo také řadu ocenění. Od té doby vydala dalších osm studiových desek, mezi které patří Is This Desire? (1998), Stories from the City, Stories from the Sea (2000), Uh Huh Her (2004), White Chalk (2007), Let England Shake (2011) nebo I Inside the Old Year Dying (2023). Doposud získala dvakrát cenu Mercury Music Prize (2001, 2011) a stala se tak první interpretkou, která ocenění získala podruhé.
K jejím nejznámějším skladbám patří A Perfect Day Elise, Down by the Water, This Is Love a The Words That Maketh Murder.
Harvey je známá svou soukromou povahou. Zatím se neprovdala a nemá děti.
PJ Harvey je také známá svými aktivitami v oblasti humanitární práce, zejména svou podporou organizací bojujících proti chudobě a nespravedlnosti.Kdo je PJ Harvey? Životopis PJ Harvey, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě PJ Harvey

Národnost: anglická
Datum narození: 9. 10. 1969
Místo narození: Bridport, Anglie

Líbí se stručný životopis s osobou PJ Harvey? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Prána? Vzpomněli byste si na význam slova Homocystein? Vzpomněli byste si na význam slova FMCG? Znáte definici termínu Geneze?

Klíčová slova: vysvětlení, datum narození, lexikon, wikipedie, kdy se narodila PJ Harvey?, hudba, kde se narodila PJ Harvey?, životopis, místo narození, život, informace, biografie, narození, osobnosti, PJ Harvey, zajímavosti

Pojem PJ Harvey je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz PJ Harvey v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo PJ Harvey ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem PJ Harvey ve Wikimedia Commons

Najít termín PJ Harvey ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo PJ Harvey ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem PJ Harvey na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo PJ Harvey například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby PJ Harvey

Nyní již víte Kdo je to PJ Harvey? Kdy se narodila PJ Harvey? Kde se narodila PJ Harvey? PJ Harvey je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, varhany, pJ Harvey, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka PJ Harvey řekněme například v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost PJ Harvey i v jiné kategorii než je hudba.