Kdo je to?
Kdo byl William Thomson? Životopis William Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

William Thomson

Kdo byl William Thomson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

William Thomson byl vědec a fyzik původem ze severo-irského Belfastu. První vzdělání získal od svého otce, který byl profesorem matematiky na univerzitě Royal Belfast Academical Institute. S otcem a sourozenci v 8 letech odjel do Glasgow, kde poté studoval na tamní univerzitě. Již v 15 letech napsal vědeckou práci o vedení tepla. V roce 1839 získal medaili a cenu z astronomie (za esej On the Figue of the Earth) a s bratrem získali cenu Natural Philosophy. Když měl Thomson 17 let (1841), dostal se na univerzitu v Cambridge na Peterhouse College. V prvních letech studia publikoval více než desetkrát v Cambridge Mathematical Journal. Začal závodit ve veslování a dokonce vyhrál závod Colquhoun Cup. Za matematicko-fyzikální znalosti získal Smithovu cenu. Po ukončení bakalářského studia (1845) Williams cestoval do Londýna a Paříže, kde chvíli zkoumal parní stroj a jeho účinnost. Byl zvolen jako člen vědecké společnosti v Peterhouse College, kde předtím studoval (1845). O rok později se stal profesorem přírodních věd na univerzitě v Glasgow. Bylo mu 22 let. O šest let později zvolili Thomsona členem Královské společnosti.
Thomson během svého života vynalezl kvadrantový elektroměr, nové navigační přístroje, zdokonalil telegrafní komunikace a podílel se na pokládání Transatlantického kabelu. Ten slavil úspěch v roce 1866, kdy spojil pobřeží Irska a Newfoundland a rozšířil se zájem o komunikační technologie. Královna Viktorie udělila Thomsonovi šlechtický titul.
V roce 1892 byl jmenován členem sněmovny lordů a začal být znám pod jeho šlechtickým jménem Lord Kelvin. Profesorem přírodních věd byl celých 53 let.Kdo byl William Thomson? Životopis William Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě William Thomson

Národnost: skotská
Datum narození: 26. 6. 1824
Místo narození: Belfast, Severní Irsko
Datum úmrtí: 17. 12. 1907

Popis osobnosti William Thomson můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Monokultura? Pamatujete si definici pojmu Vitamín D? Víte co je Verš? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pečený čaj?

Klíčová slova: osobnost, život, národnost, kdo to je, vysvětlení, datum úmrtí, místo narození, Kdy zemřel William Thomson, informace, osobnosti, William Thomson, datum narození, biografie, nežijící, kdo je William Thomson?, zajímavosti

Pojem William Thomson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem William Thomson v následujících vyhledávačích

Najít výraz William Thomson na Google obrázcích

Hledat pojem William Thomson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem William Thomson ve Wikimedia Commons

Najít termín William Thomson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín William Thomson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo William Thomson například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby William Thomson

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo byl William Thomson? Kdy se narodil William Thomson? Kde se narodil William Thomson? Kdy zemřel William Thomson? William Thomson je v sekci Věda

Kategorie věda, medička mladá, william Thomson, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka William Thomson např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Thomson i v jiné kategorii než je věda.