Kdo je to?
Kdo byl William Thomson? Životopis William Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl William Thomson?

Kdo byl William Thomson? Životopis, informace, biografie, věda

William Thomson byl vědec a fyzik původem ze severo-irského Belfastu. První vzdělání získal od svého otce, který byl profesorem matematiky na univerzitě Royal Belfast Academical Institute. S otcem a sourozenci v 8 letech odjel do Glasgow, kde poté studoval na tamní univerzitě. Již v 15 letech napsal vědeckou práci o vedení tepla. V roce 1839 získal medaili a cenu z astronomie (za esej On the Figue of the Earth) a s bratrem získali cenu Natural Philosophy. Když měl Thomson 17 let (1841), dostal se na univerzitu v Cambridge na Peterhouse College. V prvních letech studia publikoval více než desetkrát v Cambridge Mathematical Journal. Začal závodit ve veslování a dokonce vyhrál závod Colquhoun Cup. Za matematicko-fyzikální znalosti získal Smithovu cenu. Po ukončení bakalářského studia (1845) Williams cestoval do Londýna a Paříže, kde chvíli zkoumal parní stroj a jeho účinnost. Byl zvolen jako člen vědecké společnosti v Peterhouse College, kde předtím studoval (1845). O rok později se stal profesorem přírodních věd na univerzitě v Glasgow. Bylo mu 22 let. O šest let později zvolili Thomsona členem Královské společnosti.
Thomson během svého života vynalezl kvadrantový elektroměr, nové navigační přístroje, zdokonalil telegrafní komunikace a podílel se na pokládání Transatlantického kabelu. Ten slavil úspěch v roce 1866, kdy spojil pobřeží Irska a Newfoundland a rozšířil se zájem o komunikační technologie. Královna Viktorie udělila Thomsonovi šlechtický titul.
V roce 1892 byl jmenován členem sněmovny lordů a začal být znám pod jeho šlechtickým jménem Lord Kelvin. Profesorem přírodních věd byl celých 53 let.Kdo byl William Thomson? Životopis William Thomson, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě William Thomson

Národnost: skotská
Datum narození: 26. 6. 1824
Místo narození: Belfast, Severní Irsko
Datum úmrtí: 17. 12. 1907

Sdílejte tuto stránku s osobností William Thomson se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Brakická voda? Vzpomenete si na definici slova Diadém? Víte co je SUV? Vzpomněli byste si na význam slova Tvrz?

Klíčová slova: věda, národnost, věda, William Thomson, osobnost, informace, Kdy zemřel William Thomson, narození, vysvětlení, nežijící, národnost, kdy se narodil William Thomson?, zajímavosti, kdo je William Thomson?, popis, osobnosti

Pojem William Thomson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín William Thomson ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem William Thomson ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz William Thomson na Google obrázcích

Najít výraz William Thomson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz William Thomson ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo William Thomson například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to William Thomson?

Nyní již víte Kdo byl William Thomson? Kdy se narodil William Thomson? Kde se narodil William Thomson? Kdy zemřel William Thomson? William Thomson je v kategorii Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka William Thomson kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost William Thomson i v jiné kategorii než je věda.