Kdo je to?
Kdo byl Karel Kavina? Životopis Karel Kavina, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Karel Kavina?

Kdo byl Karel Kavina? Životopis, informace, biografie, věda

Karel Kavina je známý český botanik, který se narodil v Praze na Smíchově (tehdy ještě Rakousko-Uhersko). Byl nejstarším synem Josefa Kaviny, který byl známým smíchovským čalouníkem. Po studiu na gymnáziu vystudoval Kavina roku 1913 Filosofickou fakultu na Karlově univerzitě.
Po studiích začal pracovat na ČVUT v Praze, kde byl jmenován profesorem botaniky. Podílel se zde na výzkumu anatomie rostlin, morfologie, taxonomie (klasifikace organismů) a bryologie (věda zabývající se mechorosty). V roce 1930-31 byl jmenován děkanem na Vysoké škole zemědělského a lesního inženýrství.
Vydal pár botanických atlasů a pravidelně přispíval jako redaktor do dvou časopisů o botanice. Jeho nejznámější dílo je Vzrůst, pohyby a rozmnožování rostlin: následky metabolismu (1942). Karel Kavina patřil mezi zakladatele KRNAP (Krkonošský národní park), aby mohla být chráněna místní bohatá flóra. Za zásluhy mu pod Sněžkou v Obřím dole vystavěli pomník, tzv. Kavinova Deska. Po jeho smrti v roce 1948 zde byl rozsypán jeho popel. Karel Kavina zemřel ve věku 59 let.Kdo byl Karel Kavina? Životopis Karel Kavina, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní data o osobě Karel Kavina

Národnost: česká
Datum narození: 4. 9. 1890
Místo narození: Praha - Smíchov, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 21. 1. 1948

Tento text (Karel Kavina) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Moringa? Víte, co je to Natura 2000? Znáte termín Karob? Rozumíte pojmu Finanční gramotnost?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, kdo je Karel Kavina?, osobnosti, datum úmrtí, životopis, biografie, wiki, národnost, Karel Kavina, Karel Kavina, Kdy zemřel Karel Kavina, věda, zajímavosti, vysvětlení, kde se narodil Karel Kavina?

Pojem Karel Kavina je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat výraz Karel Kavina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Karel Kavina ve Wikipedii

Najít termín Karel Kavina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Karel Kavina v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kavina například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Karel Kavina?

Nyní již víte Kdo byl Karel Kavina? Kdy se narodil Karel Kavina? Kde se narodil Karel Kavina? Kdy zemřel Karel Kavina? Karel Kavina je v kategorii Věda

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Karel Kavina kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kavina i v jiné kategorii než je věda.