Kdo je to?
Kdo byl Karel Kavina? Životopis Karel Kavina, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Karel Kavina?

Kdo byl Karel Kavina? Životopis, informace, biografie, věda

Karel Kavina je známý český botanik, který se narodil v Praze na Smíchově (tehdy ještě Rakousko-Uhersko). Byl nejstarším synem Josefa Kaviny, který byl známým smíchovským čalouníkem. Po studiu na gymnáziu vystudoval Kavina roku 1913 Filosofickou fakultu na Karlově univerzitě.
Po studiích začal pracovat na ČVUT v Praze, kde byl jmenován profesorem botaniky. Podílel se zde na výzkumu anatomie rostlin, morfologie, taxonomie (klasifikace organismů) a bryologie (věda zabývající se mechorosty). V roce 1930-31 byl jmenován děkanem na Vysoké škole zemědělského a lesního inženýrství.
Vydal pár botanických atlasů a pravidelně přispíval jako redaktor do dvou časopisů o botanice. Jeho nejznámější dílo je Vzrůst, pohyby a rozmnožování rostlin: následky metabolismu (1942). Karel Kavina patřil mezi zakladatele KRNAP (Krkonošský národní park), aby mohla být chráněna místní bohatá flóra. Za zásluhy mu pod Sněžkou v Obřím dole vystavěli pomník, tzv. Kavinova Deska. Po jeho smrti v roce 1948 zde byl rozsypán jeho popel. Karel Kavina zemřel ve věku 59 let.Kdo byl Karel Kavina? Životopis Karel Kavina, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Karel Kavina

Národnost: česká
Datum narození: 4. 9. 1890
Místo narození: Praha - Smíchov, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 21. 1. 1948

Popis osobnosti Karel Kavina můžete sdílet s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Moringa? Víte co je Offline? Znáte termín Pesimismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Křížová klenba?

Klíčová slova: kdy se narodil Karel Kavina?, kdo je Karel Kavina?, kdo to je, národnost, život, národnost, místo narození, životopis, Kdy zemřel Karel Kavina, Karel Kavina, osobnost, vysvětlení, nežijící, narození, zajímavosti, wiki

Pojem Karel Kavina je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Karel Kavina v dalších zdrojích

Najít slovo Karel Kavina na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Karel Kavina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Karel Kavina ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Karel Kavina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Karel Kavina v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Kavina například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Kavina

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Karel Kavina? Kdy se narodil Karel Kavina? Kde se narodil Karel Kavina? Kdy zemřel Karel Kavina? Karel Kavina je v kategorii Věda

Text vytvořen pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Karel Kavina dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Kavina i v jiné kategorii než je věda.