Kdo je to?
Kdo byla Rachel Carson? Životopis Rachel Carson, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Kdo byla Rachel Carson?

Kdo byla Rachel Carson? Životopis, informace, biografie, věda

Rachel Carson byla zooložka a mořská bioložka. Narodila se na rodinném statku a od dětství měla blízký vztah ke zvířatům. Nejdříve šla studovat anglický jazyk na univerzitu do Pensylvánie. Školu sice dokončila, ale stále silněji ji lákala biologie. Nakonec se dostala na prestižní Univerzitu Johnse Hopkinse v Baltimoru, kde studovala biologii a genetiku. Po studiích začala pracovat v americkém výboru pro rybolov. Psala texty pro rozhlas a časopisy, které díky kvalitě získávaly pozitivní ohlasy. Povzbuzena těmito úspěchy začala psát knihy. Rovněž ty byly pozitivně hodnocené a kniha The Sea Around Us se velmi dobře prodávala a zajistila Carson dva čestné doktoráty i dostatek peněz. Od té doby se věnovala pouze psaní knih. Kvůli péči o rodinu se odstěhovala na venkov. Zde byla znepokojena častým používáním různých druhů pesticidů. Pustila se do výzkumu a zjistila, že používání pesticidů má na přírodu devastující vliv. Poznatky shrnula v knize Silent Spring, která vyvolala silné ohlasy. Odborná i laická veřejnost knihu ocenila, ale průmysl byl kritický až útočný. Téma pesticidů se každopádně stalo populárním tématem a na tlak veřejnosti se jím začala zabývat také americká vláda. To postupně vedlo k zákazu některých nejhorších druhů a k celkovému omezování pesticidů.Kdo byla Rachel Carson? Životopis Rachel Carson, osobnosti, slavná žena z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Rachel Carson

Národnost: americká
Datum narození: 27. května 1907
Místo narození: Springdale, USA
Datum úmrtí: 14. dubna 1964

Popis osobnosti Rachel Carson můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Coverlock? Vzpomněli byste si co označuje výraz Terpentýn? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ekologie? Znáte termín Vaskulitida?

Klíčová slova: Rachel Carson, biografie, narození, zajímavosti, vysvětlení, wikipedie, věda, wiki, kde se narodila Rachel Carson?, místo narození, kdo je Rachel Carson?, kdo to je, osobnost, datum narození, lexikon, kdy se narodila Rachel Carson?

Pojem Rachel Carson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Rachel Carson ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Rachel Carson ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Rachel Carson na Google.cz

Hledat termín Rachel Carson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Rachel Carson ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Rachel Carson například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Životopis, kdo je Rachel Carson? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byla Rachel Carson? Kdy se narodila Rachel Carson? Kde se narodila Rachel Carson? Kdy zemřela Rachel Carson? Rachel Carson se nachází v kategorii Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Rachel Carson dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rachel Carson i v jiné kategorii než je věda.