Kdo je to?
Kdo byl Rachel Carson? Životopis Rachel Carson, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Rachel Carson?

Kdo to byl Rachel Carson? Stručný životopis

Rachel Carson byla zooložka a mořská bioložka. Narodila se na rodinném statku a od dětství měla blízký vztah ke zvířatům. Nejdříve šla studovat anglický jazyk na univerzitu do Pensylvánie. Školu sice dokončila, ale stále silněji ji lákala biologie. Nakonec se dostala na prestižní Univerzitu Johnse Hopkinse v Baltimoru, kde studovala biologii a genetiku. Po studiích začala pracovat v americkém výboru pro rybolov. Psala texty pro rozhlas a časopisy, které díky kvalitě získávaly pozitivní ohlasy. Povzbuzena těmito úspěchy začala psát knihy. Rovněž ty byly pozitivně hodnocené a kniha The Sea Around Us se velmi dobře prodávala a zajistila Carson dva čestné doktoráty i dostatek peněz. Od té doby se věnovala pouze psaní knih. Kvůli péči o rodinu se odstěhovala na venkov. Zde byla znepokojena častým používáním různých druhů pesticidů. Pustila se do výzkumu a zjistila, že používání pesticidů má na přírodu devastující vliv. Poznatky shrnula v knize Silent Spring, která vyvolala silné ohlasy. Odborná i laická veřejnost knihu ocenila, ale průmysl byl kritický až útočný. Téma pesticidů se každopádně stalo populárním tématem a na tlak veřejnosti se jím začala zabývat také americká vláda. To postupně vedlo k zákazu některých nejhorších druhů a k celkovému omezování pesticidů.Kdo byl Rachel Carson? Životopis Rachel Carson, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní údaje o osobě Rachel Carson

Národnost: americká
Datum narození: 27. května 1907
Místo narození: Springdale, USA
Datum úmrtí: 14. dubna 1964

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rachel Carson s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Coverlock? Znáte pojem Impetigo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Smalt? Vzpomenete si na definici slova Exaktní?

Klíčová slova: definice, význam pojmu, kdo je Rachel Carson?, termín, kdo to je, wiki, co znamená, popis, lexikon, pojem, popis, etymologie, přesný význam, informace, význam slova, slovo

Pojem Rachel Carson je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Rachel Carson doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Rachel Carson ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Rachel Carson ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Rachel Carson ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Rachel Carson ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rachel Carson například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Rachel Carson? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Rachel Carson? Kdo to byl Rachel Carson? Kdy se narodil Rachel Carson? Kde se narodil Rachel Carson? Kdy zemřel Rachel Carson? Rachel Carson se nachází v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Rachel Carson dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rachel Carson i v jiné kategorii než je věda.