Kdo je to?
Kdo je Catherine Deneuve? Životopis Catherine Deneuve, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Catherine Deneuve?

Kdo je Catherine Deneuve? Životopis, informace, biografie, herectví

Catherine Deneuve, vlastním jménem Catherine Fabienne Dorléac, je francouzská herečka známá z mnoha filmů. Narodila se 22. října 1943 v Paříži. Jejím otcem byl herec a režisér Maurice Dorléac a herečka Renée Deneuve. Byla jednou ze čtyř dcer tohoto páru. Jedna z jejich sester, Françoise Dorléac, jež byla taktéž herečkou, zahynula v roce 1967 při autonehodě.
Na rozdíl od své starší sestry Françoise však Catherine po dráze herečky netoužila. Jejím snem bylo stát se módní návrhářkou. Při studiu na La Fontainově gymnáziu se jako třináctiletá poprvé objevuje před kamerou společně s několika spolužačkami ve filmu Gymnazistky. Jako sedmnáctiletá se seznamuje s režisérem Rogerem Vadimem, jehož okouzlí její půvab. Rád by z ní rád udělal hvězdu velikosti Brigitte Bardot. Natočí spolu však jen film Le Vice et la Vertu (1963) a jejich cesty se rozcházejí. Nicméně z tohoto vztahu vzejde syn Christian Vadim.
V roce 1965 se po krátké známosti provdá za fotografa Davida Baileyho, ani tento vztah však nemá dlouhého trvání. Po dvou letech se rozchází a v roce 1972 se rozvádí. Při jednom natáčení se Catherine Deneuve seznámila s hercem Marcellem Mastroiannim, s nímž má dceru. Ta se narodila v roce 1972 a jmenuje se Chiara Mastroianni.
Průlomovým filmem, jenž odstartoval její kariéru byl muzikál Paraplíčka z Cherbourgu z roku 1964, který režíroval Jacques Demy. Od té doby se objevila před kamerou nesčetněkrát. Za zmínku stojí snímky jako Hnus (1965), Kráska dne (1967), Siréna od Mississippi (1969) či Indočína (1992). Deneuve spolupracovala s takovými režiséry, jako byli Roger Vadim, Roman Polański, Luis Buñuel nebo Agnès Varda.
V tomto tisíciletí hrála ve filmech Tanec v temnotách (2000), 8 žen (2002) nebo Plevel (2018). Namluvila též jednu z postav animovaného biografického dramatu Persepolis (2007).
Za svou kariéru získala mnoho ocenění. V roce 1993 získala Oscara za nejlepší herecký výkon ve filmu Indočína. Na konci šedesátých let ji časopis Look udělil titul nejkrásnější ženy světa. Po Brigitte Bardot se stala druhou herečkou, jež propůjčila tvář národnímu symbolu Francouzské republiky, soše Marianne.
Catherine Deneuve se bezpochyby stala pro svůj přínos filmu ikonou francouzské kinematografie. Žije v Paříži ve čtvrti Saint-Sulpice. Druhým domovem je jí obec Guainville v departementu Eure-et-Loir.Kdo je Catherine Deneuve? Životopis Catherine Deneuve, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Catherine Deneuve

Národnost: francouzská
Datum narození: 22. října 1943
Místo narození: Paříž

Popis osobnosti Catherine Deneuve můžete sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Oškrt? Vzpomněli byste si co znamená slovo Benefit? Pamatujete si definici pojmu Fraktál? Víte co je Křížová klenba?

Klíčová slova: popis, narození, kdy se narodila Catherine Deneuve?, herectví, wikipedie, Catherine Deneuve, informace, lexikon, kde se narodila Catherine Deneuve?, osobnost, Catherine Deneuve, datum narození, životopis, život, zajímavosti, národnost

Pojem Catherine Deneuve je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Catherine Deneuve na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Catherine Deneuve ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Catherine Deneuve ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Catherine Deneuve ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Catherine Deneuve ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Catherine Deneuve například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Catherine Deneuve?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Catherine Deneuve? Kdy se narodila Catherine Deneuve? Kde se narodila Catherine Deneuve? Catherine Deneuve patří do kategorie Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Catherine Deneuve dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Catherine Deneuve i v jiné kategorii než je herectví.