Kdo je to?
Kdo je to Bono? Životopis Bono, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bono?

Kdo je to Bono? Stručný životopis

Bono je pseudonym hudebníka, zpěváka, skladatele, aktivisty a také filantropa Paula Davida Hewsona. Jeho přezdívka pochází od názvu obchodu pro neslyšící – Bonavox čili dobrý hlas. Bono je zpěvákem irské skupiny U2. Pro písně této skupiny píše i texty, často s politickým, náboženským nebo sociálním zaměřením.
Hraje také na více nástrojů. Věnuje se charitativní činnosti, při které se orientuje na chudé země světa a na Afriku. Je zastáncem boje proti AIDS. Jako koníčka má malování, je zdatným ilustrátorem, přispívá i do novin.Kdo je to Bono? Životopis Bono, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Bono

Národnost: irská
Datum narození: 10. května 1960
Místo narození: Dublin

Zaujala vás biografie osobnosti Bono? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Musaka? Rozumíte pojmu Apokryf? Znáte pojem Aprobace? Znáte pojem Ale?

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, synonymum, hudba, původ slova, co je to Bono?, heslo, informace, lexikon, popis, kdo je Bono?, Bono, slovo, přesný význam, definice, formulace

Pojem Bono je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Bono v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Bono ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bono na Google.cz

Najít pojem Bono ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bono například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bono

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bono? Kdo to byl Bono? Kdy se narodil Bono? Kde se narodil Bono? Bono se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Bono např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bono i v jiné kategorii než je hudba.