Kdo je to?
Kdo je to Bono? Životopis Bono, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Bono?

Kdo je to Bono? Stručný životopis

Bono je pseudonym hudebníka, zpěváka, skladatele, aktivisty a také filantropa Paula Davida Hewsona. Jeho přezdívka pochází od názvu obchodu pro neslyšící – Bonavox čili dobrý hlas. Bono je zpěvákem irské skupiny U2. Pro písně této skupiny píše i texty, často s politickým, náboženským nebo sociálním zaměřením.
Hraje také na více nástrojů. Věnuje se charitativní činnosti, při které se orientuje na chudé země světa a na Afriku. Je zastáncem boje proti AIDS. Jako koníčka má malování, je zdatným ilustrátorem, přispívá i do novin.Kdo je to Bono? Životopis Bono, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Bono

Národnost: irská
Datum narození: 10. května 1960
Místo narození: Dublin

Zaujala vás biografie osobnosti Bono? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kreativita? Vzpomněli byste si co znamená slovo Xantan E 415? Znáte pojem 3G modem? Víte co je Slinutá dlažba?

Klíčová slova: lexikon, co znamená, přesný výraz, původ slova, popis, informace, termín, etymologie, Bono, co je to Bono?, heslo, přesný význam, kdo to je, odborný výraz, definice, wiki

Pojem Bono je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bono ve Wikimedia Commons

Hledat termín Bono ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Bono na Google.cz

Hledat videa s názvem Bono na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bono například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bono

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Bono? Kdo to byl Bono? Kdy se narodil Bono? Kde se narodil Bono? Bono se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Bono dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bono i v jiné kategorii než je hudba.