Kdo je to?
Kdo je to Chátra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chátra? Lidé, hanlivé

Chátra

Jaký je význam slova Chátra? Co to znamená?

Chátra je hanlivé označení pro osobu nebo skupinu lidí, kterou mluvčí z nějakého důvodu opovrhuje. Chátra je považovaná za chudinu, tedy za nízkou společenskou vrstvou. Pro vyšší společnost je chátra přítěž, musí se starat o sociální jistoty, aby nespadla až na samé dno. Synonyma pro slovo „chátra“ jsou „lůza, cházka, holota, dav, lid, pakáž, verbež, sebranka, banda“.
Původ slova můžeme najít ve staročeštině, kde je výraz „lid chaterný“, což v překladu do češtiny znamená „nejnižší společenskou vrstvu“.


Kdo je to Chátra? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Chátra? Lidé, hanlivé

Sdílejte tento text s heslem Chátra s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo CO2? Vzpomněli byste si co označuje výraz Karnitin? Víte, co je to EKG? Znáte termín VoIP?

Klíčová slova: wikipedie, popis, termín, přesný výraz, přesný význam, Chátra, Chátra, pojem, hanlivé, slovo, formulace, heslo, hanlivé, význam, odborný výraz, lexikon

Pojem Chátra je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Chátra ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Chátra na Google.cz

Vyhledat výraz Chátra ve Wikislovníku

Hledat pojem Chátra ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Chátra ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chátra například ve fulltextu Yahoo.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Chátra? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Chátra? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Chátra? Definice pojmu Chátra patří do kategorie Hanlivé

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Chátra hledat i v jiných kategoriích (než hanlivé).