Kdo je to?
Kdo byl Bobby Moore? Životopis Bobby Moore, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Bobby Moore

Kdo byl Bobby Moore? Životopis, informace, biografie, sport

Robert Frederick Chelsea Moore, známější jako Bobby Moore, byl anglický fotbalový obránce a mistr světa z roku 1966. Moore se narodil v Barkingu v hrabství Essex. Nejdříve chodil na školu Westbury Primary School Barking. Poté docházel na Tom Hood School v Leytonstone, kde začal s fotbalem.
V 15 letech se připojil k londýnskému týmu West Ham United (1956). Po dvou letech v dorosteneckém týmu se probojoval mezi seniory (1958). Ve West Hamu hrál dalších 16 sezón (1958-1974), ve kterých odehrál 544 ligových utkání (24 branek) a 10 let působil v týmu jako kapitán. S West Hamem vyhrál v sezóně 1963-1964 FA Cup, když ve finále porazili Preston North End 3:2. V té době se Moore úspěšně léčil z rakoviny varlat. Roku 1964 byl také vyhlášený fotbalistou roku podle Asociace fotbalových novinářů. S londýnským klubem v roce 1965 vyhrál Pohár vítězů pohárů (PVP), když ve finále porazili německý tým Mnichov 1860.
V roce 1974 přestoupil do dalšího londýnského klubu FC Fulham, kde zůstal až do roku 1977. V roce 1976 odešel na hostování do amerického týmu San Antonio Thunder. Po konci ve Fulhamu odehrál několik zápasů v týmech Seattle Sounders, Herning Fremad (dnešní FC Midtjylland) a Carolina Lightning.
Moore se v 19 letech dostal do juniorské anglické reprezentace do 23 let (1960). Od roku 1962 hrál již v seniorské reprezentaci a dokonce si v onom roce zahrál na Mistrovství světa v Chile. Anglie vypadla ve čtvrtfinále s Brazílií. O 4 roky později na MS 1966 v Anglii se podílel Moore na prvním titulu mistrů světa, když ve finále porazili v prodloužení výběr Západního Německa (NSR) poměrem 4:2. V roce 1970 si zahrál ještě na MS v Mexiku.
Bobby Moore se v anketě Zlatý míč umístil v roce 1966 na 4. místě a roku 1970 na 2. místě.
Po konci hráčské kariéry působil jako trenér v týmech Oxford City, Eastern AA a Southend United.
Bobby Moore byl ženatý s Tinou Moore, se kterou měl dvě děti (Dean a Roberta).
Moore zemřel v roce 1993 na rakovinu ve věku 51 let.Kdo byl Bobby Moore? Životopis Bobby Moore, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Bobby Moore

Národnost: anglická
Datum narození: 12. 4. 1941
Místo narození: Barking, Essex, Anglie
Datum úmrtí: 24. 2. 1993

Zaujala vás biografie osobnosti Bobby Moore? Potom se podělte s kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu ICQ? Znáte definici termínu Intermediární péče? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prasečí chřipka? Pamatujete si definici pojmu Voyo?

Klíčová slova: datum úmrtí, kde se narodil Bobby Moore?, zajímavosti, nežijící, osobnosti, životopis, wiki, kdo to je, národnost, vysvětlení, sport, místo narození, Bobby Moore, informace, sport, datum narození

Pojem Bobby Moore je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Bobby Moore ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Bobby Moore ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bobby Moore ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bobby Moore ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bobby Moore na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobby Moore například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Bobby Moore?

Právě jste zjistili Kdo byl Bobby Moore? Kdy se narodil Bobby Moore? Kde se narodil Bobby Moore? Kdy zemřel Bobby Moore? Bobby Moore se nachází v kategorii Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bobby Moore dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bobby Moore i v jiné kategorii než je sport.