Kdo je to?
Kdo je Alena Mornštajnová? Životopis Alena Mornštajnová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Kdo je Alena Mornštajnová?

Kdo je Alena Mornštajnová? Životopis, informace, biografie, literatura

Česká spisovatelka a překladatelka, členka PEN klubu Alena Mornštajnová, se narodila před šedesáti lety v Hranicích na Moravě. Ke své spisovatelské dráze se dostala v pozdějším věku. Svoji prvotinu vydala až ve svých padesáti letech. Jednalo se o titul Slepá mapa, kterou autorka psala celých deset let. Následoval Hotýlek (2015) a historický román Hana (2017). Ten je považovaný za její nejslavnější dílo. Byl přeložen do více než deseti jazyků a získal i několik ocenění. Dokonce podle něj Národní divadlo v Brně vytvořilo inscenaci.
Ačkoliv Mornštajnová píše velmi krátce, její knihy mizí z pultů rychlostí blesku. Jezdí po besedách, kde má nespočet fanoušků. Kritici považují román Hana za literární senzaci. Po Haně se na pultech v roce 2019 objevil její další román pod názvem Tiché roky. O něm je Mornštajnová přesvědčená, že překonal populární Hanu. Spisovatelka v roce 2018 vydala i knížku pro děti nazvanou Strašidýlko Stráša.
Alena Mornštajnová žije celý život ve Valašském Meziříčí, kde i vystudovala gymnázium. Psaní a jazyky ji fascinovaly prakticky celý život, a proto se po maturitě pokusila dostat na překladatelskou a tlumočnickou Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Na školu však přijata nebyla. Jelikož se chtěla vzdělávat dál, volba padla na roční pomaturitní studium. To úspěšně zakončila státní zkouškou z anglického a ruského jazyka. Opět si podala přihlášku ke studiu s negativním výsledkem.
Mezitím se provdala a přivedla na svět dvě dcery. Během mateřské dovolené stihla vystudovat dvouleté pomaturitní studium. Po jejím skončení přijala práci učitelky anglického jazyka. Dosažené vzdělání jí nestačilo, a proto se pustila při práci do vysokoškolského studia angličtiny a češtiny. K překladům anglických textů se dostala až po úspěšném ukončení vysoké školy. V roce 2007 nastoupila na jazykovou školu, kde působila až do roku 2013, kdy vyšla její prvotina Slepá mapa.
Alena Mornštajnová se od roku 2018 věnuje už pouze psaní knih, které jsou převážně o ženách. Jejich děj se odehrává zásadně v českém prostředí.Kdo je Alena Mornštajnová? Životopis Alena Mornštajnová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Základní informace o osobě Alena Mornštajnová

Národnost: česká
Datum narození: 24. června 1963
Místo narození: Hranice na Moravě

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alena Mornštajnová? s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Nirvána? Znáte pojem Burrito? Znáte definici termínu Libeček? Vzpomenete si na definici slova Křivice?

Klíčová slova: národnost, kde se narodila Alena Mornštajnová?, Alena Mornštajnová, Alena Mornštajnová, narození, vysvětlení, osobnosti, životopis, literatura, wiki, místo narození, zajímavosti, biografie, informace, literatura, život

Pojem Alena Mornštajnová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít Alena Mornštajnová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Alena Mornštajnová na Google obrázcích

Vyhledat termín Alena Mornštajnová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Alena Mornštajnová ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alena Mornštajnová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mornštajnová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Alena Mornštajnová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Alena Mornštajnová? Kdy se narodila Alena Mornštajnová? Kde se narodila Alena Mornštajnová? Alena Mornštajnová je v kategorii Literatura

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Alena Mornštajnová například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mornštajnová i v jiné kategorii než je literatura.