Kdo je to?
Kdo je Alena Mornštajnová? Životopis Alena Mornštajnová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Alena Mornštajnová

Kdo je Alena Mornštajnová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Česká spisovatelka a překladatelka, členka PEN klubu Alena Mornštajnová, se narodila před šedesáti lety v Hranicích na Moravě. Ke své spisovatelské dráze se dostala v pozdějším věku. Svoji prvotinu vydala až ve svých padesáti letech. Jednalo se o titul Slepá mapa, kterou autorka psala celých deset let. Následoval Hotýlek (2015) a historický román Hana (2017). Ten je považovaný za její nejslavnější dílo. Byl přeložen do více než deseti jazyků a získal i několik ocenění. Dokonce podle něj Národní divadlo v Brně vytvořilo inscenaci.
Ačkoliv Mornštajnová píše velmi krátce, její knihy mizí z pultů rychlostí blesku. Jezdí po besedách, kde má nespočet fanoušků. Kritici považují román Hana za literární senzaci. Po Haně se na pultech v roce 2019 objevil její další román pod názvem Tiché roky. O něm je Mornštajnová přesvědčená, že překonal populární Hanu. Spisovatelka v roce 2018 vydala i knížku pro děti nazvanou Strašidýlko Stráša.
Alena Mornštajnová žije celý život ve Valašském Meziříčí, kde i vystudovala gymnázium. Psaní a jazyky ji fascinovaly prakticky celý život, a proto se po maturitě pokusila dostat na překladatelskou a tlumočnickou Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Na školu však přijata nebyla. Jelikož se chtěla vzdělávat dál, volba padla na roční pomaturitní studium. To úspěšně zakončila státní zkouškou z anglického a ruského jazyka. Opět si podala přihlášku ke studiu s negativním výsledkem.
Mezitím se provdala a přivedla na svět dvě dcery. Během mateřské dovolené stihla vystudovat dvouleté pomaturitní studium. Po jejím skončení přijala práci učitelky anglického jazyka. Dosažené vzdělání jí nestačilo, a proto se pustila při práci do vysokoškolského studia angličtiny a češtiny. K překladům anglických textů se dostala až po úspěšném ukončení vysoké školy. V roce 2007 nastoupila na jazykovou školu, kde působila až do roku 2013, kdy vyšla její prvotina Slepá mapa.
Alena Mornštajnová se od roku 2018 věnuje už pouze psaní knih, které jsou převážně o ženách. Jejich děj se odehrává zásadně v českém prostředí.Kdo je Alena Mornštajnová? Životopis Alena Mornštajnová, osobnosti, slavná žena z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Alena Mornštajnová

Národnost: česká
Datum narození: 24. června 1963
Místo narození: Hranice na Moravě

Sdílejte tuto stránku s osobností Alena Mornštajnová s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Erb? Rozumíte pojmu Invence? Znáte definici termínu Crossover? Znáte pojem Chalva?

Klíčová slova: osobnosti, kdo je Alena Mornštajnová?, národnost, datum narození, osobnost, Alena Mornštajnová, zajímavosti, místo narození, wiki, wikipedie, biografie, Alena Mornštajnová, kdy se narodila Alena Mornštajnová?, literatura, popis, informace

Pojem Alena Mornštajnová je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Alena Mornštajnová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Alena Mornštajnová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Alena Mornštajnová ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Alena Mornštajnová na Youtube

Vyhledat výraz Alena Mornštajnová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alena Mornštajnová například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alena Mornštajnová

Právě jste zjistili Kdo je to Alena Mornštajnová? Kdy se narodila Alena Mornštajnová? Kde se narodila Alena Mornštajnová? Alena Mornštajnová patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, spisovatelka pracuje, alena Mornštajnová, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alena Mornštajnová dejme tomu např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alena Mornštajnová i v jiné kategorii než je literatura.