Kdo je to?
Kdo byl Petr Hanus? Životopis Petr Hanus, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Petr Hanus

Kdo byl Petr Hanus? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petr Hanus byl český filmový, seriálový a divadelní herec. Hanus se narodil v Praze do rodiny herce Františka Hanuse. Už v devíti letech si zahrál po boku svého otce v divadelní hře Válka s mloky v Divadle na Vinohradech v Praze. Po základní škole odjel studovat do Brna Státní konzervatoř. Následně se vrátil zpět do Prahy, kde začal studovat herectví na DAMU v Praze. Po úspěšných studiích na DAMU v roce 1974 získal angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. V tomto divadle vystupoval až do roku 2005. Celkem v divadle odehrál 31 sezón. Hanus ztvárnil v divadelních hrách postavy jako Romeo, Falstaff, Oberon, Žvanikin, Veršinin a další.
Hanus debutoval před kamerou ještě jako student DAMU roku 1972 v jedné epizodě komediálního seriálu Úsměvy světa. Později se objevil v epizodních rolích televizních seriálů My z konce světa (1975), 30 případů majora Zemana (1978), Dobrodružství kriminalistiky (1989), Bylo nás pět (1994), Četnické humoresky (2003).
Hanus si poprvé zahrál ve filmu v roce 1973 ve snímku Zločin v Modré hvězdě. Od té doby jsme jej mohli spatřit skoro ve dvou desítkách filmů. Mezi ty známější patří filmy Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974), Božská Ema (1979), Pohádka o putování (1982), Z pekla štěstí 2, Andělská tvář (2001), Sametoví vrazi, Anděl Páně (2005).
Petr Hanus měl dlouhodobé problémy s depresemi. V roce 2005 ve věku 53 let nakonec spáchal sebevraždu.Kdo byl Petr Hanus? Životopis Petr Hanus, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Petr Hanus

Národnost: česká
Datum narození: 16. 10. 1951
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 27. 8. 2005

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Hanus s vašimi sledujícími na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Kapustnica? Znáte termín Protektor? Vzpomenete si na definici slova Kinesiotaping? Víte, co je to Operativní leasing?

Klíčová slova: národnost, místo narození, nežijící, život, informace, narození, Kdy zemřel Petr Hanus, kdo to je, Petr Hanus, lexikon, biografie, kdo je Petr Hanus?, Petr Hanus, wikipedie, vysvětlení, životopis

Pojem Petr Hanus je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Petr Hanus

Hledat videa s názvem Petr Hanus na Youtube

Hledat heslo Petr Hanus na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Petr Hanus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Petr Hanus na Google.cz

Hledat termín Petr Hanus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Hanus například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Hanus

Teď už víte Kdo byl Petr Hanus? Kdy se narodil Petr Hanus? Kde se narodil Petr Hanus? Kdy zemřel Petr Hanus? Petr Hanus patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, dliuhovláska fialová, petr Hanus, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Hanus dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Hanus i v jiné kategorii než je herectví.