Kdo je to?
Kdo je Patrik Děrgel? Životopis Patrik Děrgel, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Patrik Děrgel

Kdo je Patrik Děrgel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec Patrik Děrgel se narodil v Bohumíně. Základní školu absolvoval v Orlové odkud pokračoval na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Už v průběhu svého studia hostoval v Těšínském divadle a v Divadle Petra Bezruče.
V roce 2011 získal angažmá ve Švandově divadle v Praze (Román pro ženy, Idioti, Frankenstein, Proměna, Zatáčka, Země Lhostejnost aj.). Od roku 2015 byl šest let angažován v činoherním souboru Národního divadla v Praze. V minulosti vystupovat na prknech Divadla DISK (Hosté, Les, Médea aj.), Masopustu, Národního divadla Moravskoslezského, Hudebního divadla Karlín (The Addams Family), Next Picture či TEĎ! Divadla.
V současné době vystupuje s Lenka Vágnerová & Company, v Divadle letí, La Fabrice, Divadle Palace (Dámy vpřed!), Národním divadle (Kytice), na Letní scéně Musea Kampa (Forman) a stále hostuje ve Švandově divadle (Hamlet).
S filmy začínal Patrik Děrgel pohádkou Škola princů v roce 2010. Později si zahrál například v romantické komedii Martin a Venuše, v romantickém dramatu Nepravděpodobná romance, v úspěšném životopisném dramatu Hořící keř (Mgr. František Jasný) a hlavní roli prince Jana ztvárnil i v oblíbené pohádce režiséra Karla Janáka Korunní princ.
V roce 2017 mohli diváci Patrika Děrgela vidět jako Robina v romantickém hudebním filmu Muzzikanti, který se však žádného vřelého přijetí nedočkal. V roce 2021 se účastnil natáčení dramatického snímku Jiřího Havelky Očitý svědek a ve stejné době ztvárnil postavu nešikovného a věčně hladového syna velitele stráží Hynka, jenž se machinací s časem stane princem.
Na kontě má tento relativně mladý herec i množství seriálů včetně Kriminálky Anděl, Sanitky 2, sitcomu Helena (Viktor Holý), Modrého kódu, V.I.P. vražd, Specialistů, Pálavy, kriminálky Odznak Vysočina (operativec por./kpt. Bc. Václav Kocián). V roce 2017 navíc Patrik dostal příležitost vrátit se ke svým hokejovým zkušenostem a díky roli v komediálním seriálu Lajna je předvést i před kamerou.
Patrik Děrgel získal za svůj herecký výkon Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku 2013 a byl nominován na Cenu Thálie.
V roce 2018 se v soutěži Tvoje tvář má známý hlas umístit na třetím místě. Lepší byla jen Michaela Badinková a Eva Burešová. Na čtvrtém místě se umístila Tereza Mašková. K hudbě má ostatně blízko. Hraje na kytaru a zpívá v kapele EMA.
Patrik Děrgel se v roce 2019 oženil. Za manželku si vzal hereckou kolegyni Markétu Frösslovou. Vychovávají spolu dvě děti – staršího syna Vavřince, který přišel na svět v roce 2016, a mladší dceru Miru. Ta se narodila o pět let později.Kdo je Patrik Děrgel? Životopis Patrik Děrgel, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Patrik Děrgel

Národnost: česká
Datum narození: 24. února 1989
Místo narození: Bohumín

Zaujala vás biografie osobnosti Patrik Děrgel? Potom se podělte s jinými osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Common Rail? Pamatujete si definici pojmu Cordon bleu? Vzpomněli byste si na význam slova Nulové pásmo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nepovolený debet?

Klíčová slova: datum narození, kdo je Patrik Děrgel?, kdy se narodil Patrik Děrgel?, kde se narodil Patrik Děrgel?, zajímavosti, informace, narození, národnost, herectví, vysvětlení, místo narození, osobnost, lexikon, život, Patrik Děrgel, životopis

Pojem Patrik Děrgel je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Patrik Děrgel ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Patrik Děrgel ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Patrik Děrgel ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Patrik Děrgel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Patrik Děrgel na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Patrik Děrgel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Patrik Děrgel? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Patrik Děrgel? Kdy se narodil Patrik Děrgel? Kde se narodil Patrik Děrgel? Patrik Děrgel je v kategorii Herectví

Kategorie herectví, blond herečka šaty, patrik Děrgel, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Patrik Děrgel dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Patrik Děrgel i v jiné kategorii než je herectví.