Kdo je to?
Kdo byl Avicii? Životopis Avicii, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Avicii

Kdo byl Avicii? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Avicii, rodným jménem Tim Bergling, byl švédský DJ a hudební producent, který se proslavil na světové scéně elektronické hudby. Jeho kreativita a inovace ve svém žánru ho postavily mezi nejvýznamnější umělce své generace.
Avicii se narodil 8. září 1989 ve Stockholmu ve Švédsku. Jeho matka, Anki Lidén, je známá švédská herečka.
Hudbě se začal věnovat již od mládí, přičemž první skladby vytvořil ve svých šestnácti letech. Své první nahrávky publikoval na internetových hudebních fórech, kde rychle získával pozitivní ohlasy.
V roce 2011 Avicii prorazil se svým singlem Levels, který se stal celosvětovým hitem. Následovalo několik dalších úspěšných singlů, včetně Wake Me Up a Hey Brother. Následně se stal jedním z nejžádanějších DJ a hudebních producentů své doby. Jeho skladby se staly synonymem pro elektronickou taneční hudbu (EDM).
Avicii vydal dvě studiová alba, True (2013) a Stories (2015). Obě alba obsahují některé z jeho nejznámějších hitů, včetně Wake Me Up, Hey Brother nebo Waiting For Love, The Nights, For a Better Day.
Byl známý svým inovativním přístupem k EDM, přičemž ve své hudbě často kombinoval elektronické prvky s prvky folkové a country hudby.
Avicii spáchal sebevraždu a byl nalezen mrtvý ve svém hotelovém pokoji během dovolené v Maskatu v Ománu. Zemřel 20. dubna 2018 ve věku 28 let. V dopise na rozloučenou uvedl, že měl problém najít smysl života, a proto se rozhodl nalézt klid.
Před cestou do Ománu pracoval na svém novém albu, které vyšlo po jeho smrti v roce 2019 s názvem Tim. Poslední skladba, na které před svou smrtí pracoval, nesla název SOS.
Jeho smrt byla velkým šokem pro celý hudební svět a vyvolala diskusi o duševním zdraví a tlacích, kterým jsou vystaveni umělci v hudebním průmyslu.
Avicii měl za partnerku českou modelku Terezu Kačerovou.
V roce 2021 vyšla jeho autobiografická kniha s názvem The Official Biography of Avicii.Kdo byl Avicii? Životopis Avicii, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Avicii

Národnost: švédská
Datum narození: 8. 9. 1989
Místo narození: Stockholm, Švédsko
Datum úmrtí: 20. 4. 2018

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Avicii? s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Pohledávka? Vzpomněli byste si na význam slova Pencak Silat? Znáte termín Viskozita? Znáte definici termínu ScioŠkola?

Klíčová slova: život, narození, osobnost, hudba, Avicii, vysvětlení, Kdy zemřel Avicii, osobnosti, kde se narodil Avicii?, životopis, kdo to je, wikipedie, Avicii, hudba, nežijící, místo narození

Pojem Avicii je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Avicii hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít výraz Avicii v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Avicii ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Avicii na Youtube

Hledat termín Avicii ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Avicii na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avicii například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Avicii? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byl Avicii? Kdy se narodil Avicii? Kde se narodil Avicii? Kdy zemřel Avicii? Avicii patří do kategorie Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Avicii dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicii i v jiné kategorii než je hudba.