Kdo je to?
Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Antonín Koniáš? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Povodí? Pamatujete si definici pojmu Spála? Znáte definici termínu Úplavice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Memorandum?

Klíčová slova: etymologie, popis, pojem, termín, význam pojmu, heslo, wiki, co je to Antonín Koniáš?, kdo je Antonín Koniáš?, původ slova, informace, přesný výraz, popis, odborný výraz, vysvětlení, význam slova

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Antonín Koniáš ve Wikipedii

Najít slovo Antonín Koniáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Antonín Koniáš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Antonín Koniáš, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Antonín Koniáš? Kdo to byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš je v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Antonín Koniáš i v jiné sekci než v křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.