Kdo je to?
Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Antonín Koniáš? s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Vesmír? Víte, co je to Únavový syndrom? Znáte definici termínu Developer? Rozumíte pojmu Přísudek?

Klíčová slova: křesťanství, popis, přesný význam, přesný výraz, synonymum, wikipedie, význam pojmu, termín, formulace, definice, odborný výraz, význam, Antonín Koniáš, wiki, heslo, Antonín Koniáš

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Antonín Koniáš na Youtube

Vyhledat slovo Antonín Koniáš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Antonín Koniáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Antonín Koniáš na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Antonín Koniáš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Čerstvé informace hledejte výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.