Kdo je to?
Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Zaujala vás definice slova Antonín Koniáš? Pak se o tuto stránku podělte s rodinou a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Vesmír? Rozumíte pojmu Byrokracie? Znáte definici termínu Chinin? Znáte pojem Akumulátor?

Klíčová slova: formulace, význam, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, křesťanství, definice, pojem, heslo, křesťanství, wikipedie, etymologie, vysvětlení, termín, popis, wiki

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Antonín Koniáš na Google obrázcích

Vyhledat slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači Yandex

Najít termín Antonín Koniáš ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Antonín Koniáš ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Antonín Koniáš

Nyní již víte Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.