Kdo je to?
Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antonín Koniáš s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Vesmír? Víte co je Doména? Znáte definici termínu Mass storage? Vzpomněli byste si co označuje výraz SPU?

Klíčová slova: lexikon, definice, formulace, přesný význam, odborný výraz, co znamená, Antonín Koniáš, kdo to je, kdo je Antonín Koniáš?, informace, slovo, křesťanství, termín, vysvětlení, etymologie, původ slova

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít termín Antonín Koniáš ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Koniáš ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Antonín Koniáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Antonín Koniáš, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Antonín Koniáš? Kdo to byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš se nachází v sekci křesťanství. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Antonín Koniáš i v jiné sekci než v křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.