Kdo je to?
Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Tento text (Antonín Koniáš) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Prostata? Rozumíte pojmu Datová schránka? Znáte definici termínu Brownfield? Znáte pojem Kampus?

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, etymologie, synonymum, lexikon, pojem, co znamená, křesťanství, slovo, vysvětlení, význam pojmu, kdo to je, původ slova, přesný význam, formulace, definice

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Antonín Koniáš ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Antonín Koniáš na Youtube

Najít termín Antonín Koniáš ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Antonín Koniáš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Antonín Koniáš? Kdo to byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.