Kdo je to?
Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to, byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Definici slova Antonín Koniáš můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Povodí? Vzpomenete si na definici slova Kafr? Znáte definici termínu Úplavice? Vzpomněli byste si na význam slova Krajní levice?

Klíčová slova: kdo to je, formulace, význam slova, pojem, co znamená, lexikon, kdo je Antonín Koniáš?, heslo, popis, význam pojmu, slovo, přesný význam, synonymum, co je to Antonín Koniáš?, wiki, původ slova

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Antonín Koniáš zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Antonín Koniáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Antonín Koniáš ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Antonín Koniáš ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Antonín Koniáš

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Antonín Koniáš? Kdo to byl Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš patří do sekce křesťanství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Antonín Koniáš i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.