Kdo je to?
Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Kdo je to Antonín Koniáš?

Co znamená a jaký je význam slova Antonín Koniáš?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Antonín Koniáš se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Vesmír? Vzpomněli byste si na význam slova Referendum? Znáte definici termínu Pixel? Znáte definici termínu Podzemnice olejná?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, křesťanství, význam pojmu, přesný význam, lexikon, termín, definice, Antonín Koniáš, etymologie, význam slova, význam, Antonín Koniáš, křesťanství, wiki, pojem

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Antonín Koniáš zkuste tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Antonín Koniáš ve Wikislovníku

Najít termín Antonín Koniáš ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Antonín Koniáš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Antonín Koniáš, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš patří do sekce Křesťanství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Křesťanství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.