Kdo je to?
Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Antonín Koniáš

Jaký je význam slova Antonín Koniáš? Co to znamená?

Antonín Koniáš, známější jako páter Koniáš, proslul především jako fanatický cenzor a bojovník proti protestantským knihám, které při prohlídkách zabavoval a pálil. Byl členem jezuitského řádu, kazatel, misionář a spisovatel náboženské literatury. V době národního obrození byl symbolem temna a utlačení české kultury.
Jeho celoživotní náplní byl boj proti protestantské reformaci, vynikl jako kazatel při rekatolizaci a ve stejném duchu psal i svá literární díla. Sám žil asketickým způsobem života. Byl spolutvůrcem seznamu zakázané literatury a neúnavně proti ní bojoval. Zaměřoval se nejen na literaturu husitskou nebo bratrskou, ale i literaturu zábavnou, včetně literatury cizojazyčné. Tyto knihy pak nahrazoval katolickou literaturou. Jako negativní postava se do dějin zapsal také kvůli vylíčení své činnosti v díle spisovatele Aloise Jiráska.Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Antonín Koniáš? Lidé, křesťanství

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu FPS? Znáte pojem RIP? Znáte definici termínu Svatojakubská cesta? Vzpomenete si na definici slova Imunita?

Klíčová slova: význam, formulace, termín, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, lexikon, wikipedie, křesťanství, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, slovo, křesťanství

Pojem Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Antonín Koniáš ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Antonín Koniáš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Koniáš ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Antonín Koniáš ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Antonín Koniáš ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Koniáš například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Antonín Koniáš? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Antonín Koniáš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antonín Koniáš? Definice pojmu Antonín Koniáš je v kategorii Křesťanství

Kategorie křesťanství, kříž velký, antonín Koniáš, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Aktuální informace lze většinou nalézt pojem, text, definici, dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Antonín Koniáš i jinde než v sekci než v křesťanství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.