Kdo je to?
Kdo je André Rieu? Životopis André Rieu, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je André Rieu?

Kdo je André Rieu? Životopis, informace, biografie, hudba

André Rieu je hudebník a skladatel. Proslul především jako houslista, ale je také kapelníkem a hudebním producentem. Pochází z Nizozemí. Zaměřuje se na klasickou hudbu, tzv. lehkou klasiku. Nejčastěji interpretuje valčíky, Johanna Strausse mladšího i staršího. K jeho úspěchu přispívá i to, že dokáže publikum nadchnout a přilákat tak i ty, kteří běžně vážnou hudbu neposlouchají. Za tyto zásluhy získal mnoho domácích i zahraničních ocenění.
Hrát na housle začal už jako malé dítě, v současnosti má vlastní orchestr. André Rieu hraje na housle vyrobené Stradivarim.Kdo je André Rieu? Životopis André Rieu, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě André Rieu

Národnost: nizozemská
Datum narození: 1. října 1949
Místo narození: Maastricht

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou André Rieu sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kyselo? Znáte pojem Aristokracie? Znáte pojem Brexit? Vzpomenete si na definici slova Koroze?

Klíčová slova: wiki, informace, lexikon, osobnost, kdo je André Rieu?, popis, kdy se narodil André Rieu?, místo narození, národnost, osobnosti, zajímavosti, hudba, život, narození, hudba, André Rieu

Pojem André Rieu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem André Rieu v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín André Rieu ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo André Rieu ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín André Rieu ve vyhledávači Qwant

Hledat termín André Rieu ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem André Rieu ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo André Rieu například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby André Rieu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to André Rieu? Kdy se narodil André Rieu? Kde se narodil André Rieu? André Rieu je v kategorii Hudba

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka André Rieu řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost André Rieu i v jiné kategorii než je hudba.