Kdo je to?
Kdo je André Rieu? Životopis André Rieu, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je André Rieu?

Kdo je André Rieu? Životopis, informace, biografie, hudba

André Rieu je hudebník a skladatel. Proslul především jako houslista, ale je také kapelníkem a hudebním producentem. Pochází z Nizozemí. Zaměřuje se na klasickou hudbu, tzv. lehkou klasiku. Nejčastěji interpretuje valčíky, Johanna Strausse mladšího i staršího. K jeho úspěchu přispívá i to, že dokáže publikum nadchnout a přilákat tak i ty, kteří běžně vážnou hudbu neposlouchají. Za tyto zásluhy získal mnoho domácích i zahraničních ocenění.
Hrát na housle začal už jako malé dítě, v současnosti má vlastní orchestr. André Rieu hraje na housle vyrobené Stradivarim.Kdo je André Rieu? Životopis André Rieu, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě André Rieu

Národnost: nizozemská
Datum narození: 1. října 1949
Místo narození: Maastricht

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text André Rieu s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kyselo? Znáte termín Zimnice? Znáte pojem Fiskální politika? Víte, co je to Odpuštění?

Klíčová slova: hudba, zajímavosti, narození, kde se narodil André Rieu?, hudba, André Rieu, André Rieu, kdy se narodil André Rieu?, popis, osobnost, wiki, informace, osobnosti, biografie, lexikon, kdo je André Rieu?

Pojem André Rieu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo André Rieu na Google.cz

Vyhledat slovo André Rieu ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz André Rieu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem André Rieu ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo André Rieu například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je André Rieu? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to André Rieu? Kdy se narodil André Rieu? Kde se narodil André Rieu? André Rieu se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka André Rieu dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost André Rieu i v jiné kategorii než je hudba.