Kdo je to?
Kdo je to André Rieu? Životopis André Rieu, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to André Rieu?

Kdo je to André Rieu? Stručný životopis

André Rieu je hudebník a skladatel. Proslul především jako houslista, ale je také kapelníkem a hudebním producentem. Pochází z Nizozemí. Zaměřuje se na klasickou hudbu, tzv. lehkou klasiku. Nejčastěji interpretuje valčíky, Johanna Strausse mladšího i staršího. K jeho úspěchu přispívá i to, že dokáže publikum nadchnout a přilákat tak i ty, kteří běžně vážnou hudbu neposlouchají. Za tyto zásluhy získal mnoho domácích i zahraničních ocenění.
Hrát na housle začal už jako malé dítě, v současnosti má vlastní orchestr. André Rieu hraje na housle vyrobené Stradivarim.Kdo je to André Rieu? Životopis André Rieu, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě André Rieu

Národnost: nizozemská
Datum narození: 1. října 1949
Místo narození: Maastricht

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text André Rieu s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Zádušní mše? Pamatujete si definici pojmu Podílový fond? Znáte pojem Akcent? Vzpomněli byste si co znamená slovo Komunismus?

Klíčová slova: definice, kdo to je, vysvětlení, slovo, lexikon, význam pojmu, co znamená, původ slova, přesný výraz, termín, informace, přesný význam, popis, etymologie, wiki, heslo

Pojem André Rieu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte pojem André Rieu v následujících vyhledávačích

Najít termín André Rieu ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo André Rieu ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo André Rieu na Google.cz

Hledat videa s názvem André Rieu na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo André Rieu například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je André Rieu? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to André Rieu? Kdo to byl André Rieu? Kdy se narodil André Rieu? Kde se narodil André Rieu? André Rieu se nachází v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka André Rieu dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost André Rieu i v jiné kategorii než je hudba.