Kdo je to?
Kdo je André Rieu? Životopis André Rieu, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je André Rieu?

Kdo je André Rieu? Životopis, informace, biografie, hudba

André Rieu je hudebník a skladatel. Proslul především jako houslista, ale je také kapelníkem a hudebním producentem. Pochází z Nizozemí. Zaměřuje se na klasickou hudbu, tzv. lehkou klasiku. Nejčastěji interpretuje valčíky, Johanna Strausse mladšího i staršího. K jeho úspěchu přispívá i to, že dokáže publikum nadchnout a přilákat tak i ty, kteří běžně vážnou hudbu neposlouchají. Za tyto zásluhy získal mnoho domácích i zahraničních ocenění.
Hrát na housle začal už jako malé dítě, v současnosti má vlastní orchestr. André Rieu hraje na housle vyrobené Stradivarim.Kdo je André Rieu? Životopis André Rieu, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě André Rieu

Národnost: nizozemská
Datum narození: 1. října 1949
Místo narození: Maastricht

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou André Rieu sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kyselo? Víte co je Ředitelské volno? Znáte pojem Katamarán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Reportáž?

Klíčová slova: zajímavosti, život, vysvětlení, hudba, biografie, kdo je André Rieu?, místo narození, wikipedie, André Rieu, lexikon, národnost, životopis, hudba, osobnosti, kdy se narodil André Rieu?, popis

Pojem André Rieu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo André Rieu ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz André Rieu ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít André Rieu ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem André Rieu ve Wikimedia Commons

Hledat frázi André Rieu ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo André Rieu například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to André Rieu?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to André Rieu? Kdy se narodil André Rieu? Kde se narodil André Rieu? André Rieu je v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka André Rieu kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost André Rieu i v jiné kategorii než je hudba.