Kdo je to?
Kdo je to André Rieu? Životopis André Rieu, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to André Rieu?

Kdo je to André Rieu? Stručný životopis

André Rieu je hudebník a skladatel. Proslul především jako houslista, ale je také kapelníkem a hudebním producentem. Pochází z Nizozemí. Zaměřuje se na klasickou hudbu, tzv. lehkou klasiku. Nejčastěji interpretuje valčíky, Johanna Strausse mladšího i staršího. K jeho úspěchu přispívá i to, že dokáže publikum nadchnout a přilákat tak i ty, kteří běžně vážnou hudbu neposlouchají. Za tyto zásluhy získal mnoho domácích i zahraničních ocenění.
Hrát na housle začal už jako malé dítě, v současnosti má vlastní orchestr. André Rieu hraje na housle vyrobené Stradivarim.Kdo je to André Rieu? Životopis André Rieu, lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě André Rieu

Národnost: nizozemská
Datum narození: 1. října 1949
Místo narození: Maastricht

Zaujala vás biografie osobnosti André Rieu? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Memoriál? Vzpomněli byste si na význam slova Dmychadlo? Znáte pojem Bitcoin? Znáte definici termínu Kolečko?

Klíčová slova: odborný výraz, kdo je André Rieu?, termín, význam pojmu, co znamená, formulace, význam slova, co je to André Rieu?, informace, wiki, přesný výraz, etymologie, heslo, popis, význam, pojem

Pojem André Rieu je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu André Rieu

Hledejte bez špehování slovo André Rieu ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi André Rieu ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo André Rieu ve Wikislovníku

Zkusit najít André Rieu ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo André Rieu například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby André Rieu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to André Rieu? Kdo to byl André Rieu? Kdy se narodil André Rieu? Kde se narodil André Rieu? André Rieu se nachází v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka André Rieu dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost André Rieu i v jiné kategorii než je hudba.