Kdo je to?
Kdo je to Užitečný idiot? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Užitečný idiot? Lidé, politika

Kdo je to Užitečný idiot?

Co znamená a jaký je význam slova Užitečný idiot?

Užitečný idiot je pojem z neoficiální politické mluvy. Označuje se tak člověk, který je zneužíván k šíření určité propagandy, o jejímž konečném cíli nemá tušení.
Jako užiteční idioti byli v období studené války označování lidé ze Západu, sympatizující s Východem, které bez skrupulí zneužíval některý z komunistických režimů. V současnosti tak označuje každý člověk, který se nechá zmanipulovat politickými činiteli, aniž by si byl vědom účelu této manipulace.Kdo je to Užitečný idiot? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Užitečný idiot? Lidé, politika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Užitečný idiot? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hologram? Víte, co je to Tinnitus? Víte, co je to Postmoderna? Rozumíte pojmu Didaktika?

Klíčová slova: lexikon, Užitečný idiot, politika, přesný výraz, formulace, informace, původ slova, vysvětlení, odborný výraz, definice, význam, etymologie, význam pojmu, přesný význam, popis, termín

Pojem Užitečný idiot je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít slovo Užitečný idiot ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Užitečný idiot ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Užitečný idiot ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Užitečný idiot v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Užitečný idiot na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Užitečný idiot například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Užitečný idiot, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Užitečný idiot? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Užitečný idiot? Definice pojmu Užitečný idiot je v sekci Politika

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Užitečný idiot i v jiných kategoriích (než politika).